DAJ CYNK

Czy tak będzie wyglądał Galaxy S2?

05.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6489

Ważne 0

0

Po ostatniej wpadce Mobile-Review dotyczącej nowej wersji Androida, media dość sceptycznie patrzą na wschodnie źródła. Jednak obok informacji o następcy Galaxy S po prostu nie da się przejść obojętnie...

Po ostatniej wpadce Mobile-Review dotyczącej nowej wersji Androida, media dość sceptycznie patrzą na wschodnie źródła. Jednak obok informacji o następcy Galaxy S po prostu nie da się przejść obojętnie...

Specyfikację i zdjęcie Samsunga i9200 Galaxy S2 zaprezentował ukraiński serwis Itrans. Według niego nowy telefon będzie miał 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (czyli HD). Ekran ten według Itrans miałby być wykonany w nowym procesie produkcyjnym określonym jako Super AMOLED 2.

Na pokładzie telefonu znaleźć ma się procesor taktowany zegarem 2 GHz, 1 GB pamięci RAM i 4 GB pamięci ROM. Pamięci te uzupełniać miałoby 32 GB pamięci wewnętrznej i czytnik kart microSDHC (do 32 GB).

Aparat fotograficzny 8 Mpix, ponoć radzi sobie nawet z nagrywaniem plików wideo w rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli). Specyfikację zamykają takie funkcje jak GPS, Bluetooth 3,0, WiFi b/g/n, akcelerometr, żyroskop, czujnik jasności otoczenia i czujnik zbliżania.

Całością zarządzać miałby Android 3.0, zwany piernikiem, na temat którego wydawało się już, że wiemy bardzo dużo, ale po chwili wyszło, że dalej nie wiemy nic;)

Źródło tekstu: Itrans, wł

Komentarze
Zaloguj się
39. ~E-e-e!
0

2010-10-31 02:33:31

Niekoniecznie, wave 2 jest tańszy od zwykłego wave. Gdyby każdy nowy telefon miał być droższy od poprzedniego, to już płacilibyśmy za telefony więcej niż za samochody... Po prostu technika idzie do przodu, nowsze jest lepsze, a ceny są mniej więcej takie same, inaczej nie byłyby konkurencyjne. Dziś kupię komputer X razy lepszy niż ten co kupiłem parę lat temu, płacąc za niego teraz o połowę mniej niż za tego słabego kiedyś;]

Odpowiedz

38. ~kmiodek3
0

2010-10-14 18:08:00

Skoro Galaxy S na początku kosztowała ok. 2000zł, to pewnie Galaxy S2 będzie kosztował ponad 4000zł

Odpowiedz

37. premier
0

2010-07-08 00:53:42

#32 żeby nie komplikować, podałem jednostki powszechnie używane, nie każdy wie że przedrostek mili odnosi się do tysięcznych jednostek, różni ludzie odwiedzają tą stronę.. spójrz na baterię w swoim telefonie i przeczytaj jakich oznaczeń użył producent pzdr

Odpowiedz

36. ~
0

2010-07-07 13:29:23

35 mozna juz kupic galaxy s, poprostu to nie jest ten typ co reklamuje sie miesiac przed premiera oficjalna. W paru marketach rtv stoi na wystawach

Odpowiedz

35. ~Andrzej
0

2010-07-06 17:11:45

Galaxy S2, ciekawa propozycja. ALE JAK NA RAZIE W POLSCE JESZCZE NIE RUSZYŁA SPRZEDAŻ NAWET GALAXY S. EUROPA DAWNO JUŻ ZAPOMNIAŁA O JEGO PREMIERZE A W POLSCE NIC! Może jak na zachodzie ruszy sprzedaż Galaxy S2, to w naszym kraju nieśmiało zaczną dystrybuować Galaxy S1

Odpowiedz

34. ~
0

2010-07-06 11:10:33

33@rafix wszczepki potyliczne, jak w czarnych oceanach jacka dukaja. Kocham jego ksiazki! Ale na to, to my se poczekamy jeszcze ze 20lat

Odpowiedz

33. Rafix
0

2010-07-06 08:33:55

Niedługo chyba zacznie się mówić o telefonach połączonych z mózgiem, którym polecenia będzie się wydawało siłą woli :) Normalnie szok i szczerze mówiąc mam nadzieję, że to wkręt - nie jestem na takie rzeczy gotowy :)

Odpowiedz

32. ~
0

2010-07-06 07:07:25

kolego #20 premier: nie ma czegoś takiego jak "...ok 3k mAh,..." są po prostu 3 Ah.

Odpowiedz

31. ~WiateR
0

2010-07-06 00:17:43

To jest fake. Zbyt dużo zbiegów okoliczności w specyfikacji. Akcelerometr i żyroskop z iPhone 4, 2GHz z zapowiedzi CEO Motoroli, duża ilość ROMu z narzekań użytkowników na na brak miejsca na aplikacje (mimo, że Froyo pozwala już na instalację na karcie pamięci), kosmiczna rozdzielczość z plotek o Gingerbread. Ci Rosjanie chyba sobie jaja robią...

Odpowiedz

30. PLANET
0

2010-07-05 23:28:26

#28: z tego, co pisza na Wiki (wiem, jakie zrodlo.. ale nie o to chodzi), to jednak nie to samo. Poza tym jak tylko i wylacznie akcelerometry sa dobre do prostych zadan, tak juz komplementarny zyroskop daje juz naprawde szybkie i precyzyjne sterowanie. Ot, filmik z gry z najnowszego iP faktycznie pokazuje, ze poprzednio granie na akcelerometrze (ktore zawsze odstawialem w kat, jesli byla taka mozliwosc) bylo mala pomylka, jednak teraz trzyosiowe, szybkie i precyzyjne sterowanie ma zupelnie inna jakosc.

Odpowiedz

29. PLANET
0

2010-07-05 23:23:39

#19: slyszales o czyms takim, jak lobb(y)ing ? Dlatego tez firmy farmaceutyczne nie sprzedaja tak skutecznych lekow, dlatego tez baterie od lat stoja w miejscu, dlatego tez produkuje sie tak wiele sprzetow w praktycznie kazdej niszy, ktore maja trwalosc obliczona na mniej-wiecej okres gwarancyjny. Ot najlepiej tak miesiac po ;) To wcale nie jest przypadek, nie ma co tu nawet bawic sie w teorie spiskowe - lepsze technologie sa hamowane, gdyz prozaicznie chodzi o KASE. Trzeba w koncu sprzedac stare, wyprodukowane w milionach egzemplarzy... Spojrzcie na Japonie wlasnie - tamten rynek jest moze i hermetyczny (produkty tylko na ich kraj maja naprawde spory udzial), ale postep jest tam jakby z innej polki (a i tak pewnie nie na 100 % potencjalnych mozliwosci), ale zamkniecie rynku poprzez rozmaite zabiegi daje zamierzony efekt - takich np. Sharpow nie pouzywasz w obrebie EU, bo zakresy sieci i TV nie te... co z tego, skoro te maszynki naprawde sa jakby o maly rok naprzod jesli chodzi o skok technologiczny. Ale w koncu mowimy o kraju gdzie 2G juz od dawna nie istnieje i gdzie LTE juz od calkiem dlugiego czasu stoi i ma sie dobrze (transfery rzedu 100 Mbps synchroniczne, a w domach przynajmniej tyle jesli nie 250 i wiecej...). O kwestiach zdrowotnych nawet nie bede zaczynal, bo noz sie otwiera w kieszeni...

Odpowiedz

28. ~Adam
0

2010-07-05 23:15:44

A czym się różni akcelerometr od żyroskopu? Do tej pory myślałem,że to było to samo...

Odpowiedz

27. PLANET
0

2010-07-05 23:13:36

Nie napalajcie sie, to bardziej concept phone niz realny prototyp czy przeciek... niemniej jednak Samsunga bacznie zdecydowanie warto obserwowac.

Odpowiedz

26. rcicho
0

2010-07-05 21:56:05

Sprzet dobry jako tablet do przegladania internetu czy fotek na wakacjach, jednak jako telefon to tylko dla fanbojow.

Odpowiedz

25. ~
0

2010-07-05 20:45:45

co do baterii w jednym polskim magazynie(mobility) czytalem o nowym typie baterii, podobno narazie nie uzywa sie go bo producenci pozbywaja sie zapasow starych li-poli i li-ion. Trzeba poszperac w necie, moze to prawda?

Odpowiedz