DAJ CYNK

Czy smartfon może uprażyć popcorn? Przekonamy się o tym już jutro na 23. Pikniku Naukowym

10.05.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2907

Ważne 2

0

Już jutro, 11 maja bieżącego roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku pojawią się tam również eksperci Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, którzy opowiedzą o zawiłościach powiązanych z telefonią komórkową i polem elektromagnetycznym.

Dyskusje na temat tego, czy telefony komórkowe szkodzą naszemu zdrowiu, prowadzone są od czasu pojawienia się tego typu urządzeń na rynku. Sprzeciwy wobec tego rodzaju technologii telekomunikacyjnej z czasem słabną, a skok ich aktywności następuje wraz z wprowadzaniem nowych generacji sieci komórkowych. 1G, 2G, 3G, 4G - za każdym razem wracał temat pola elektromagnetycznego oraz jego wpływu na zdrowie człowieka oraz innych organizmów żywych. Nie inaczej jest teraz, gdy powoli wdrażana jest technologia 5G. Jak twierdzą niektórzy, jej głównym, choć ukrytym celem, jest kontrolowanie naszych umysłów oraz wręcz totalna zagłada ludzkości.

Zobacz: Protest przeciwko sieci 5G w Polsce był smutny. Teorie o szkodliwym PEM wybrzmiały w sejmie
Zobacz: Krzyczą, że 5G zabija i twierdzą, że mają dowody. Podsumowanie krakowskiego zlotu przeciwników 5G
Zobacz: Byliśmy na proteście przeciwko 5G. Protestujących nie trzeba się bać - wystarczy dać im mówić

Część z mitów dotyczących działania telefonów komórkowych może zostać obalonych już jutro, podczas 23. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, które odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dowiemy się tam między innymi, czy 10 jednocześnie uruchomionych smartfonów jest w stanie uprażyć popcorn, a także jak działa profesjonalny miernik do pomiaru pola elektromagnetycznego i jaką drogą przemierzyła ludzkość od czasu wprowadzenia 1G, aż do 5G. To wszystko w Strefie Przyszłości i na stoisku A34.

Zobacz: 5G Ready w T-Mobile. Na razie tylko w Austrii i w innej formie niż w Play
Zobacz: Sieć 5G w Korei ma już ponad 260 tys. klientów
Zobacz: 5G nie szkodzi - naukowcy obalają mity pseudonaukowców [wideo]

 

Źródło tekstu: informacja prasowa, wł

Komentarze
Zaloguj się