DAJ CYNK

Czy kodeks dobrych praktyk mógł uratować wizerunek loterii SMS-owych?

10.02.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3065

Ważne 0

0

Po medialnej burzy związanej z loteriami SMS-owymi operatorów, UKE chce zakazu organizowania tego typu gier. Nie byłoby tej sytuacji, gdyby Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego na czas ustanowiło kodeks dobrych praktyk - pisze Press.

Po medialnej burzy związanej z loteriami SMS-owymi operatorów, UKE chce zakazu organizowania tego typu gier. Nie byłoby tej sytuacji, gdyby Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego na czas ustanowiło kodeks dobrych praktyk - pisze Press.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego zainicjowało prace nad powstaniem listy zaleceń przy organizacji megaloterii. Tak zwany kodeks dobrych praktyk miał m.in. wyeliminować przekazy wprowadzające w błąd co do cen uczestnictwa czy sugerowanie "bezwarunkowej wygranej". Kodeks miał być gotowy w październiku - nie ma go do dziś. Zatrzymano się na etapie dyskusji co do liczby SMS-ów, po których uczestnik mógłby wysłać polecenie skreślenia z listy adresatów. Spory dotyczyły jednak także treści i godzin wysyłania komunikatów zachęcających do działu w zabawie i tego, na ile precyzyjna ma być informacja o regulaminie i wysokości nagrody.

Opracowanie wspólnej dyrektywy przez organizację branżową i jej przyjęcie przez środowisko nie przyczyniałoby się do dalszego psucia jej wizerunku - uważa Krzysztof Dębowski, dyrektor zarządzający agencji Sare dodając, że branża nie była zainteresowana samoregulacją, bo ta ograniczałaby możliwości wykorzystywania luk prawnych. A loteria i konkurs to świetny biznes i dla operatorów, i dla firm, które zajmują się ich organizacją.

Na początek marca prezes UKE Anna Streżyńska zapowiedziała dyskusję branżową o propozycjach zmian w regulaminach loterii i konkursów SMS-owych. Docelowo chce wprowadzenia zakazu ich organizowania. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Press

Komentarze
Zaloguj się
24. ~Daniel
0

2011-02-28 02:36:35

tak ostatnio przegladam kanaly YT bo postanowilem ze zrobie male sledztwo dziennikarkie w sprawie loterii sms. I taki oto filmik mi wpadl http://www.youtube.com/watch?v=pv4WBaKftJk .sciema czy prawdziwy?

Odpowiedz

23. ~arek
0

2011-02-13 01:48:26

hmm a czy ktos widzial z was blog pisany przez policjanta. Gosc gra w tych wszystkich loteriach. Obadajcie http://szybkiekciuki.info.

Odpowiedz

22. ~Longman
0

2011-02-12 07:28:24

I jeszcze coś smakowitego po lekturze listy nagrodzonych. Otóż Era wydała na sumę nagród w tej swojej oszukańczej loterii SMSowej niecałe 50 tysięcy złotych. W kilka miesięcy! Ile skosili pieniędzy? Pewnie z kilka milionów jak nic. A zatem: 1. jest to wysokodochodowy interes, pewnie w stosunku "kapitał włożony - wyjęty" porównywalny z dystrybucją kolumbijskiej koki 2. kary są po prostu śmieszne 3. kodeks dobrych praktyk to mydlenie oczu. Tu powinno wkroczyć państwo, aby zysk z organizowania takiej loterii nie przekraczać powiedzmy 200%. Więcej na ten temat tu: http://tigi.blox.pl/2011/02/Era-dymania-klientow.html

Odpowiedz

21. ~
0

2011-02-11 12:14:23

Jak zablokować smsy premium w play ?

Odpowiedz

20. ~
0

2011-02-11 09:51:56

Zabronić całkowicie. Ogłupiają nawet dzieci, żeby one też wysyłały smsy premium. To już jest choroba, którą tylko żelazem należy wypalić, czyli likwidując te badziewia.

Odpowiedz

19. Blank
0

2011-02-10 18:44:03

@up nic dziwnego, ten konkurs jest stosunkowo nowy, a o regulacjach narazie uke myśli. Poczekamy jeszcze zanim zostanie to wprowadzone i to zakładam że nie mało.

Odpowiedz

18. ~
0

2011-02-10 16:33:49

A ja ciągle dostaje sms. Oto fragment jedenego z nich: Prokurent konkursu Odkrywcy Play prosi po raz drugi o kontakt. W celu odbioru gwarantowanych nagrod nalezy wyslac sms (...) na (...) . /2,46zl (...)

Odpowiedz

16. wlo
0

2011-02-10 16:12:53

No ale oni wiedzą lepiej czego oczekują klienci...

Odpowiedz

15. wlo
0

2011-02-10 16:11:57

I dobrze. Jestem za całkowitym zakazem finansowania bytów powstałych tylko po to, żeby zarabiać nic nie dając w zamian. Żeby chociaż po "przegranej" dali dzwonej albo tapetę z gołą laską... ;-)

Odpowiedz

14. ~berdys
1

2011-02-10 15:58:14

ja apeluje o bezwgledna i domyslna blokade numerow premium - sms i glosowych -przychodzacych i wychodzacych- przy nowych aktywacjach. Blokada ta powinna byc wymiszona w PT. Daleko idaca ingerencja ? Moim zdaniem nie.

Odpowiedz

13. ~
1

2011-02-10 15:21:54

Jaki widać na Kodeks Dobrych Praktyk organizatorzy takich konkursów nie mieli ochoty, więc pozostaje odgórnie uregulować normy, jakich będą musieli się oni trzymać. Obecne bezkarne oszukiwanie ludzi i wyłudzanie pieniędzy musi się skończyć.

Odpowiedz

12. Blank
0

2011-02-10 14:40:01

oczywiście chodziło mi o plusa ale słownik t9 (skupie) wie lepiej czym jest sieć plus :)

Odpowiedz

11. Blank
0

2011-02-10 14:37:36

ta, najlepsze teksty - jesteśmy wielce zdziwieni że nie chcesz odebrać GWARANTOWANEJ nagrody... co znaczy "jesteśmy wielce zdziwieni że nie jesteś imbecylem i nie wysłałeś jeszcze tuzina smsów po 5 złotych". Szczerze, nie chce dzwonić do bok bo to strata czasu (wysyłam smsy do fundacji tvn więc pewnie by mi to od nowa włączyło). Chociaż odkąd jestem w play to tego syfu reklamowego dostałem 1 przez 2 miesiące (w skupie ok. 3 dziennie). Za to w play niemal codziennie dostaje sms zachwalający ich usługi ;/

Odpowiedz

10. ~bambus
0

2011-02-10 14:04:23

orangutany wysyłały mi mnóstwo tego chłamu ale gdy zablokowałem w orange online sms premium to się uspokoili..no może nie całkiem bo czasem nagabują na swoje dodatkowe ,,usługi"-jak zostawiam te smsy bez odpowiedzi to odpisują ,,jesteśmy wielce zdziwieni że abonent nie skorzystał z naszej oferty";) figa z makiem-jak będę chciał to sam z tego skorzystam, nikt mnie nie będzie zmuszał. W play mam spokój-chyba przez ponad 2 lata przysłali może ze 2 takie sms.

Odpowiedz