DAJ CYNK

Cztery rdzenie i ekran 3D w tablecie Asusa

04.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4834

Ważne 0

0

Nikt nie sądził, że NVIDIA Tegra II i Android 3.0 Honeycomb to kres tabletowego wyścigu zbrojeń. Mało kto jednak spodziewał się, że zapowiedź kolejnej generacji tabletów nastąpi tak szybko - Asus jeszcze w tym roku zaprezentuje czterordzeniowe tablety z ekranami 3D.

Nikt nie sądził, że NVIDIA Tegra II i Android 3.0 Honeycomb to kres tabletowego wyścigu zbrojeń. Mało kto jednak spodziewał się, że zapowiedź kolejnej generacji tabletów nastąpi tak szybko - Asus jeszcze w tym roku zaprezentuje czterordzeniowe tablety z ekranami 3D.

Najprawdopodobniej czterordzeniowe monstrum tajwańskiego koncernu Asus będzie korzystało z podzespołów NVIDIA, podobnie jak Optimus Pad od LG, w którym również zastosowany został trójwymiarowy ekran. Potencjał aż 4 rdzeni procesora może zostać wykorzystany do kręcenia trójwymiarowych filmów w rozdzielczości FullHD (Optimus Pad radzi sobie z wideo FullHD, ale trójwymiarowe filmy rejestruje tylko w HD). Dokładna data premiery nowego androidowego tabletu Asusa nie jest jeszcze znana.

Oprócz tabletu firma planuje wypuścić w tym roku kilka smartfonów - wszystkie będą pracowały pod kontrolą systemu Google'a. Wygląda więc na to, że bazujący na Windows Phone 7 model E600 został anulowany. Szczególnie, że Asus nie potwierdził premiery E600 na targach MWC 2011 ani na CeBIT 2011.

Źródło tekstu: unwiredview, wł

Komentarze
Zaloguj się
31. ~ganjab
0

2011-07-24 22:09:20

Kupie taki tablet i wgram na niego win 8 bo bedzie obslugiwal arm i bedzie multiboot do neta bedzie andek do gier winda wgram se gta 5 i bedzie gitez :)

Odpowiedz

30. ~
0

2011-03-06 15:48:49

w plusie przydałby się edge

Odpowiedz

29. ~dB
0

2011-03-06 14:34:23

@25 na iOS taki proc wejdzie za 2 lata i będzie reklamowane jako rewolucja.

Odpowiedz

28. Darkeners
0

2011-03-06 10:42:46

@26 i @27, Microsoft ogłosił, że Windows 8 będzie zarówno na ARM jak i na X86... więc te platformy coraz bardziej się do siebie zbliżają. Zresztą NVIDIa zapowiedziała, stworzenie procesora ARM z grafiką do zastosowań desktop''owych o dużej wydajności.

Odpowiedz

25. quzo
0

2011-03-06 03:12:42

nie rozumiem po co taki hardware na platformę z androidem , do gier się nie nada bo nie dość że ich niewiele to nie mają takich wymagań aplikacji jakiś sensownych też jest jak na lekarstwo więc taki potencjał sprzętowy lepiej by został wykorzystany na ios niż na androidzie

Odpowiedz

24. i-ceum
0

2011-03-06 00:26:25

Jest początek marca a Asus zaprezentuje czterordzeniowe tablety jeszcze w tym roku? A do sprzedaży wejdzie w przyszłym. Wtedy będą zapowiadać je również inni a pierwszym który zacznie je sprzedawać będzie pewnie Apple z iPadem 3.

Odpowiedz

23. ~PatrykOS
0

2011-03-05 21:56:11

@21, czy ja wiem. Ja aktualnie jadę na dwurdzeniowym lapku 1.6 GHz i 896 MB RAM. Fakt faktem że prawie 4 letni, aczkolwiek jak widać po newsie zaraz komórki będą go prześcigać :D

Odpowiedz

22. Darkeners
0

2011-03-05 19:14:23

No nie wiem, ja mam jednordzeniowca i 1GB ramu, telefony zaczynają mieć 2 rdzenie i 1GB ramu... fakt, faktem, że mniej taktowane ale jednak... obecnie moc telefonów jest jak Pentium 4 niżej od 2GHz, i GF seria 5/6... GPU Tegry ma 8 jednostek, Tegry 3 ma mieć 12.

Odpowiedz

21. ~ktoś
0

2011-03-05 18:53:56

@19 Trochę przesadziłeś, chciałeś powiedzieć że są podobne do prehistorycznych egzemplarzy PC (oczywiście pomijając te z integrą) ;)

Odpowiedz

20. ~
0

2011-03-05 18:47:20

a gry na tablet 3D?

Odpowiedz

19. ~PatrykOS
0

2011-03-05 13:50:36

Za niedługo to zamiast zmieniać komputer na nowy, zmienię chyba na tablet bo taniej a i bebechy będą jak w komputerze (heh, już są jeśli chodzi o starsze kompy).

Odpowiedz

18. moldova
1

2011-03-05 12:47:48

Może mieć PIŃCET rdzeni, 16Gb RAM, a i tak bez dobrego systemu operacyjnego to zwykłe badziewie...

Odpowiedz

17. Darkeners
0

2011-03-05 11:38:45

@16 Nie będzie... po pierwsze na 90% niepotrzebne rdzenie będą się wyłączać. Uruchamiane będą tylko w sytuacji zapotrzebowania. Po drugie, tylko niewielki % zużycia energii idzie do CPU... w Tabletach i Smartphone''ach nawieksze zużycie mają ekrany oraz łączność 3G/Wi-Fi... stąd modele np. Desire i Desire HD mimo zmniejszenia procesu produkcyjnego z 65 nm na 45nm nie wykazują wcale jakiegoś wydłużonego czasu pracy baterii. Po trzecie, pomijając gry... ale np. czasem większe zapotrzebowanie na energie wykazują pojedyncze rdzenie o dużym taktowaniu np. 1,5 niż 2 rdzenie 1Ghz... wiec w wielu sytuacjach będzie miało to sens. Poza tym jak skróci się czas odopalania aplikacji, czy też szybciej bedziemy mogli coś zrobić, to mniej energii się defacto zużyje bo ekran krócej bedzie działał. Nie mniej, pierwsze czterordzeniowce mają być w 40nm, pod koniec roku ma wejść 28nm, więc czterordzeniowce będą mogły mieć zapotrzebowanie na równi lub mniejsze od pierwszych 1ghz procesorów w 65nm.

Odpowiedz

16. ~razin
0

2011-03-05 11:06:17

Moim zdaniem będzie to kolejny niewypał. Ciekawe jakie ogniwo zastosują bo przy tylu rdzeniach te cacko będzie volto chłonne.

Odpowiedz

15. ~grt
1

2011-03-05 10:33:49

Cena cena cena. Cena sprawi, że ludzie kupią płynnie działającego Ipada 2.

Odpowiedz