DAJ CYNK

Cztery nowe Nokie, w tym dwa dual-SIM-y

04.06.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8983

Ważne 0

0

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek czterech telefonów z nowej serii C - modeli C1-00, C2-00, C1-01 oraz C1-02. Dwa pierwsze z nich będą mogły pracować z dwoma kartami SIM.

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek czterech telefonów z nowej serii C - modeli C1-00, C2-00, C1-01 oraz C1-02. Dwa pierwsze z nich będą mogły pracować z dwoma kartami SIM.

Nokia C1 (czyli C1-00) umożliwiać będzie umieszczenie w jej wnętrzu dwóch kart SIM, jednak w danym momencie będzie możliwe działanie tylko jednej z nich. Przełączenie na drugą odbywać się będzie poprzez przytrzymanie klawisza kierunkowego w dół.

Taki sposób działania ma zagwarantować pozostawanie urządzenia w stanie czuwania nawet do 6 tygodni. Będzie on miał również wpływ na cenę urządzenia, która wynosić ma zaledwie 30 euro bez podatków i dopłat operatorów. Jego premiera ma nastąpić w III kwartale.

C2 (czyli C2-00) to prawdziwy telefon dual-SIM - umieszczone w jego wnętrzu dwie karty będą mogły działać równolegle. Co ciekawe, jedna z nich znajdzie się pod baterią, natomiast druga - w miejscu umożliwiającym jej wymianę podczas pracy urządzenia.

C2 zaoferuje aparat fotograficzny o rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), odtwarzacz muzyczny, gniazdo JACK 3,5 mm, radio FM oraz wejście na karty microSD (do 32 GB). Jej cena ma wynieść 45 euro netto, a premiera przewidziana jest na IV kwartał.

Kolejne dwa z zaprezentowanych modeli to "jednokarciane" C1-01 oraz C1-02. Pierwszy z nich będzie taki sam jak model C2, jednak oferowany będzie w innych kolorach obudowy. C1-02 pozbawiona będzie również aparatu fotograficznego. Obydwa zaoferują transmisję danych jedynie w technologii GPRS.



Ich ceny wynosić będą, odpowiednio, 39 oraz 35 euro netto, a premiera planowana jest na IV kwartał.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C1-00 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C1-01 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C1-02 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia C2-00 w katalogu.

Źródło tekstu: nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
40. ~Alfaros
0

2010-07-14 10:58:21

yyy, aparat VGA w 2010 r. ? Ja uważam, że nokia powinna spakować manatki i zająć się uprawą buraków.

Odpowiedz

39. ~neo
0

2010-06-09 16:38:18

@38. Jaki "lider" taki dual-sim ;)

Odpowiedz

38. ~grincz
0

2010-06-08 00:49:24

tyle szumu, a jak się okazuje Nokia nie wprowadza pionierskiego mechanizmu, a nawet gorzej... ich mechanizm jest gorszy, gdyż można używać jednej z dwóch kart, a nie tak jak w myPhone jednocześnie z dwóch.... Szczerze mówiąc, to spodziewałem się więcej po fińskim liderze wszech czasów na światowym rynku telefonów komórkowych

Odpowiedz

37. ~
0

2010-06-06 23:59:02

Jest tu ktoś na forum mający dual-sima od Samsunga lub MyPhona ? Działa w tych telefonach kanał 50 ? Wyświetla info stacji bazowych ? Info z 2 kart sim czy z 1 ? Marcin z Łopacina

Odpowiedz

36. ~ziomek13
0

2010-06-05 04:57:18

nokia od dawna produkowala dual simy ale pod szyldem Vertu; drozyzna straszna,repliki tylko sa w wzglednie przystepnych cenach

Odpowiedz

35. ~customerEra
1

2010-06-04 19:06:17

Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś bardziej innowacyjnego

Odpowiedz

34. ~none
1

2010-06-04 18:30:26

"Nokia C1 (czyli C1-00) umożliwiać będzie umieszczenie w jej wnętrzu dwóch kart SIM, jednak w danym momencie będzie możliwe działanie tylko jednej z nich. Przełączenie na drugą odbywać się będzie poprzez przytrzymanie klawisza kierunkowego w dół." - może niech Nokia uczy się robić równolegle działający dual-sim od myPhone ;)

Odpowiedz

33. ~stz
1

2010-06-04 17:05:26

Ja używam samsunga C3212 i jestem bardzo zadowolony. Pracuje w sieciach Orange i Play. Baterię trzyma dłużej niż mój drugi telefon Nokia 5800XM.

Odpowiedz

32. Robaas
0

2010-06-04 16:09:39

od 1,5 roku mam samsunga d780 i jestem zadowolony, rozważałem zmianę na nokię, ale z tego co widzę na C2 nie warto mi zmieniać.

Odpowiedz

31. ~
-1

2010-06-04 15:13:30

Ja poczekam na jakiś inny model za ok. 700 zł ;)

Odpowiedz

30. thonka
0

2010-06-04 13:50:00

@26 przelicz sobie 45 euro netto na zlotowki, dodaj VAT. liczac euro po 4,2zl wyjdzie jakies 230zl, a gdzie do tego jeszcze marza? cos mi sie zdaje, ze tak 280-300zl bedzie...

Odpowiedz

29. Fafral
1

2010-06-04 11:03:58

Nokia stacza się coraz niżej.

Odpowiedz

28. piokuk
-1

2010-06-04 10:44:36

Czekam na ten telefon jak na wybawienie. Dwa Samsungi już miałem - dziękuję.

Odpowiedz

27. PLAY
-2

2010-06-04 10:21:29

A ja ci powiem że Fani się znajdą i zapłacą każdą cenę aby tylko mieć ta zabawkę. :)

Odpowiedz

26. ~
1

2010-06-04 10:07:58

No to nokia pojechała po bandzie. Ten pierwszy telefon jest BEZSENSU. Ale widzę, że Nokia nie ma pomysłów żeby zrobić coś innowacyjnego. Gdzie tam, drogie to będzie jak pies. Zobaczycie. I tak ja tam boje się już tej technologii Nokii z tym dual simem. Taka Nokia C2 powinna kosztować w sklepie 199 PLN. Takie moje zdanie. Nawet niech nie próbują robić ceny wyższej niż 250 PLN, bo wtedy mogą liczyć tylko na zagorzałych fanów Nokii.

Odpowiedz