DAJ CYNK

Cztery miliony Nokii N8?

29.12.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6174

Ważne 0

0

Według helsińskiej firmy analitycznej Inderes Oy, Nokia sprzedała od listopada ponad 4 mln sztuk smartfonów Nokia N8.

Według helsińskiej firmy analitycznej Inderes Oy, Nokia sprzedała od listopada ponad 4 mln sztuk smartfonów Nokia N8.

Liczby tej nie potwierdziła do tej pory Nokia. Firma analityczna wysnuła swoje wnioski na podstawie wielkości zamówień na chipy, zainteresowania mediów telefonem, popularności N8 w wyszukiwarkach internetowych oraz wzrostu zatrudnienia w fińskiej fabryce Nokii w Salo.

Na ile to wróżenie z fusów sprawdzi się w praktyce, zobaczymy przy okazji prezentacji kwartalnych wyników sprzedaży Nokii. Choć Nokia nie oczarowała świata wydajnością swojej topowej konstrukcji, to już bukiet funkcji zamkniętych w obudowie N8 rzeczywiście jest imponujący.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Inderes Oy, wł

Komentarze
Zaloguj się
54. ~lol
0

2011-02-21 19:22:07

Miałem go już brać w plusie dla firm ale konsultant powiedział ze złom totalny i że dużo ludzi co go wzięło skarżyło się że już na starcie się zacina. W specyfikacjach wypada gorzej ale polecił mi WAVE II i jestem baaaaaaardzo zadowolony z wyboru :-)

Odpowiedz

53. ~Tomek
0

2011-01-07 00:47:44

@franco baresi To juz jakas bzdura. Ze jest duzy? Ciezki? Cegla? Nie rozumiem. Obudowa jest nie wiele wieksza od wyswietlacza a waga... hmmm Jak mialem E90 to owszem narzekalem a N8 jest na prawde kompaktowa.

Odpowiedz

52. ~Tomek
0

2011-01-07 00:41:39

Aha. I udalo mi sie podlaczyc klawiature USB od kompa i myszke i dziala!!!

Odpowiedz

51. ~Tomek
0

2011-01-07 00:35:24

Tel jak dla mnie super. Uzytkuje symbiana od dawna i znam go jak wlasna kieszen. Oczywiscie jak ktos ma inne wymagania to sa inne telefony. Dlatego samochodow nie produkuje tylko VW. Przesiadlem sie z E71 i myslalem ze nie dam sobie rady bez fizycznej klawiatury ale dotyk w tym tel dziala swietnie. Co uzywam: voip, ktory dziala swietnie zarowni na wifi jaki i 3g ( no to zaleznie od sieci), oszczedza mi DUZO pieniedzy na romowach miedzynarodowych, aparat: super+video, wlasnie zostalem ojcem i zawsze mam go przy sobie. To co ze zdjecia robi jak sredniej klasy kompakt. Zawsze go mam przy sobie i to sie liczy. W samolocie ogladam sobie filmy i divx czy tam xvid i HD. Jak jade do tesciow to podlaczam sobie prze HDMI (no niech ktos powie ze to nie jest cool) i pokazuje zdjecia i ogladam filmy. Aparat dziala plynnie. To co zapominaja wszyscy wspomniec to Navi za DARMO. Moze nie jest to szczyt doskonalosci ale na odpowiednia ulice sie dostane no i co wazne dla mnie jak jestem w jakims obcym miescie europejskim ma rowniez nawigacje piesza. To tyle. Oczywiscie jak ktos chce miec aplikacje niezliczone to iphone albo android ale tak jak wspomnialem wczesniej tel jest DLA MNIE super. Wszystko kwestia tego co potrzebujemy. Aha, no i niestety wszystko sie psuje. E71 mi sie nie popsula nigdy i N8 na razie nie ale mialem doswiadczenia z innymi modelami (w firmie) i serwis jest 1 klasa.

Odpowiedz

50. ~opera mini
0

2011-01-05 21:06:36

slyszalem ze w tych telefonach szybko sie psują koncowki mocy jakj w lg i zasieng od poczatku nie jest na najwyszym poziomie

Odpowiedz

49. wojtek115
0

2011-01-05 13:06:55

a brałeś ją w jakieś konkretnej promocji/ofercie?

Odpowiedz

48. ~bartuss19
0

2011-01-03 13:55:49

mam zaszczyt posiadac n8 i jestem bardzo zadowolony zadnych zawieszen i szybko dziala nokia zrobila dobra robote brawo

Odpowiedz

47. ~leny
0

2011-01-03 12:41:46

nieźle, 4 mln sprzedanych Nokii N8. Ciekawe tylko, jak te statystki wyglądają w PL. Ile np. taki przykładowo Orange, który oferuje N8 w biznesie za złotówkę z w miarę dużym pakietem minut, sprzedał tych smartfonów. Są może gdzieś umieszczone, takie właśnie dane?

Odpowiedz

46. comander009
0

2011-01-01 11:17:48

Bo wave ma super amoled a n8 ma amoled. Proste

Odpowiedz

45. ~adr7
0

2010-12-31 16:36:51

*42 próbowaliśmy - nic z tego wyświetlacz lepszy jest w samsungu

Odpowiedz

42. ~Calm7
0

2010-12-30 17:30:33

Hej 37. A moze trzeba kontrast podregulowac? ;) i sie wyrowna z tym Wave?

Odpowiedz

41. ~hmmm
1

2010-12-30 17:19:08

@gggghh a moim zdaniem Nokia sie zaczela od wypuszczenia 5800 oraz N900. Wczesniej mnie ta marka nie interesowala - po co mi telefon z mikroskopijnym wyswietlaczem. Skonczcie pisac, ze symbian jest przestarzaly, bo architektura kernela androida nowsza nie jest.

Odpowiedz

40. prze123
0

2010-12-30 10:16:28

poczekmy zobaczymy...

Odpowiedz

39. ~ggghh
0

2010-12-30 10:06:07

Siemens robil telefony bezprzewodowe gdy Nokia kable i gumiaki i jakos dzis nie ma to znaczenia. Nokia skonczyla sie w 1999r qypuszczajac 6150 potem juz tylko gorzej

Odpowiedz

38. ~PLAY
-1

2010-12-30 08:27:18

Nokia ma swoich stałych klientów od 12 lat tylko dzieci i osoby do 30 lat zmieniają tą markę na inną. Starsi wybiorą Nokie zasięg łapie nawet na zadupiach. A czy ma Symbiana czy Androida to nie ważne. Telefon służy do dzwonienia i sms a nie do zabawy.

Odpowiedz