DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat uruchamia konsumenckie testy LTE pomimo niekorzystnych wyroków

11.02.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3656

Ważne 0

0

Cyfrowy Polsat dalej pracuje nad uruchomieniem konsumenckich testów LTE na 1800 MHz przy współpracy z Mobylandem, pomimo niekorzystnych wyroków dotyczących przetargu na te częstotliwości w 2007 roku - powiedział Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat dalej pracuje nad uruchomieniem konsumenckich testów LTE na 1800 MHz przy współpracy z Mobylandem, pomimo niekorzystnych wyroków dotyczących przetargu na te częstotliwości w 2007 roku - powiedział Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Dziś WSA wydał wyrok w sprawie skargi PTC i Polkomtela, w którym uchylił decyzję rezerwacyjną dla Mobylandu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. 3. lutego NSA wydał wyrok, w którym przychylił się do wniosku PTC, że jej oferta została bezprawnie odrzucona ze względu na brak parafki na jednej ze stron, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Jest to wyrok pierwszej instancji i stronom przysługuje odwołanie do NSA. Czekamy na kroki prawne, jakie podejmie Mobyland i Centernet, które są stronami decyzji. Nadal pracujemy nad uruchomieniem testu konsumenckiego LTE na tych częstotliwościach na przełomie I i II kwartału - powiedział Libicki.

Po tych wyrokach, UKE zdecydował się na powtórzenie przetargu na 1800 MHz - z tymi samymi startującymi i ofertami. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Mam nadzieję, że decyzja co do rozstrzygnięcia przetargu na 1800 MHz dla Mobylandu i CenterNetu pozostanie bez zmian. Bardzo liczę, że proces ten zakończy się tak szybko, jak to tylko możliwe. (...) Inwestycje w budowę sieci nie zostaną wstrzymane, będą postępować - powiedział Libicki.

Źródło tekstu: PAP, wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~Radendon
0

2011-02-14 15:46:08

Odważna decyzja, żeby mimo takiego obrotu sprawy kontynuować działania rozwijające LTE. No ale widocznie są w cp przekonani, że w Polsce prawo jednak działa i nic nie zmieni pierwotnej decyzji. W każdym razie to ważne, żeby szybko net LTE wprowadzić, żeby pojawiła się jakaś poważna oferta na rynku.

Odpowiedz

16. ~
0

2011-02-12 17:00:09

#12 wieki znawco , bo jakby n miała kanały Polsatu w swojej platformie to Solorz masowo zaczął by tracić klientów . Mój znajomy mówi że : "wziąłem tylko dlatego cyfrowy polsat bo na polsacie jest F1 jakby nie to , to w życiu bym nie wziął tego badziewia " . Teraz jest już wyjście bo kanały CP dodała do swojej platformy cyfra , tylko że ta platforma jest droga . Jakby to samo zrobiła n gdzie full pakiet można mieć za 48 zł/m-c to by dopiero mieli wzięcie . Uprzedzając pytania miałem cyfrowy polsat , Tnk SD , teraz mam TnK HD i cyfrę+ na kartę i oglądam i płacę kiedy mi pasuje .

Odpowiedz

15. ~RDO
0

2011-02-12 14:54:21

Nie wiem dlaczego niemiecka era miałaby być lepsza i przejąć pasmo 1800? Jaką ofertę ma era ja wiem, bo ją właśnie opuszczam: abonament wg ochoty, a w nim tylko darmowe do wybranych operatorów. To jest wolna konkurencja? Ja tym panom z T-mobile dziękuję, wolę polski kapitał i niech moje pieniądze zostaną u w Polsce.

Odpowiedz

14. ~madd
0

2011-02-12 13:46:06

I niech do gry wejdzie Solorz z LTE to ceny w W4 zaraz spadną -oby!! Nie wiem co tak bronicie interesów tej zamknietej grupy mobilnej telefoni? Czym większa konkurencja tym lepiej dla Was!! Zakochani jesteście w czym w ich logach czy co?

Odpowiedz

13. kwistas
0

2011-02-12 13:21:43

I tak ich będzie koncesja i tak, cena będzie nie zmieniona więc nie sądzę, by nagle UKE zmieniło zdanie.

Odpowiedz

12. ~
0

2011-02-12 11:34:33

Witam niektórych "znawców" TV cyfrowej :-). Czy "znawcy" orientowali się jakie liczby klientów mają polskie platformy satelitarne? Nie? To podpowiem, że CP ma więcej niż konkurencja w sumie :-)

Odpowiedz

11. ~
0

2011-02-12 10:51:09

@9 a Polska koło Rusi i tez musi :)

Odpowiedz

10. ~
0

2011-02-12 10:19:07

Też macie problemy. Mam tylko 7 kanałów i żyję. Z tv4 solorz zrobił fajny kanał więc niech to będzie dobra wróżba. Nie wiem skąd się biorą ludzie którym wszystko nie pasuje. Kapitał obcy źle, polski biznesmen też źle, więc co jest dobre? rozumiem że najlepsza jest nicość

Odpowiedz

9. ~
0

2011-02-12 09:57:25

@8 - musi to na Rusi. Najpopularniejsze ma te kilkunastozłotowe abonamenty, bo zanim pojawiła się Telewizja na Kartę to to była najtańszy sposób na jakąkolwiek platformęc yfrową. CP pogarsza ciągle ofertę, dość powiedzieć o ostatnich zmianach, czyli wypadnięciu kanałów BBC, czy tego dla dzieci...

Odpowiedz

8. ~Daro603
0

2011-02-12 09:41:24

Ja uważam że CP jest bardzo dobrą platformą. Wiadomo cyfra + ma najlepsze ligi ale jest też droga... W CP za 37.90 czy teraz 39.90 ma się dużo dobrych kanałów. Z sportowych Polsat Sport, Polsat Sport Extra i EuroSport. CP ma prawie 3.5 miliona abonentów, więc musi być dobrą platformą;-)

Odpowiedz

7. ~Daro603
0

2011-02-12 09:35:30

Ja mam TYLKO pakiet Mini Max Cyfrowego Polsatu. Z sportowych kanałów jest tylko Polsat Sport. Kiedyś sobje zmienie pakiet na Familijny albo na tą nową ofertę Familijny HD. Jak narazje Mini Max mi wystarczy;-) W Polsacie Sport jest DUŻO boksu na żywo, więc ten kanał jest mi BARDZO potrzebny;-)

Odpowiedz

6. ~mk13
0

2011-02-12 06:53:05

Zerknalem na oferte CP pod wzgledem programow i osobiscie wyglada ciekawie jak za 40zl(familiny hd). Wiele tych programow ktore daja jest dopiero w optymalnym z cyfry za 64zl. Wiec nie powiem, przy sredniej 37/m oferta nie jest taka zla zwlaszcza ze to z pvr.

Odpowiedz

5. ~
0

2011-02-12 02:16:27

Pasmo 1800 Mhz bardziej przyda się w P4 i PTC, bo mają najmniej tych kanałów. A te spółeczki Solorza niech się zajmą telewizją w komórce, skoro INFO TV FM dało ciała.

Odpowiedz