DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat i Plus chwalą się zmodernizowaną siecią

22.01.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10122

Ważne 25

6

Sieć LTE w paśmie 1800 MHz, oferowana przez Cyfrowy Polsat i Polkomtel w ramach współpracy z Midasem, obejmuje dziś zasięgiem już ponad 66% Polaków.

Sieć LTE w paśmie 1800 MHz, oferowana przez Cyfrowy Polsat i Polkomtel w ramach współpracy z Midasem, obejmuje dziś zasięgiem już ponad 66% Polaków.

Sieć LTE w paśmie 1800 MHz obejmuje zasięgiem 66,7% ludności (prawie 26 mln osób w 10 tys. miejscowości), a HSPA+ w paśmie 900 MHz 99,6% populacji (38,5 mln osób).

Mapy zasięgów przed (10.2012) i po modernizacji (01.2014):



Modernizacja i rozbudowa sieci wykonywana na zlecenie Polkomtela, między innymi przez NSN (Nokia Solutions and Networks) i Ericssona, służy także środowisku. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, wdrożeniu nowoczesnych modułów radiowych czy systemów chłodzenia, poprawił się komfort korzystania z sieci oraz zmniejszyły się zużycie prądu i emisja dwutlenku węgla.

Zobacz: Ericsson dostarczy sprzęt do rozwoju sieci Polkomtelu i Aero2.

Modernizacja sieci w liczbach:

  • 3 tys. specjalistów zaangażowanych w prace niemal przez całą dobę, w mrozy i upały (również z Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Serbii, Chorwacji, Rumunii, Węgier, Ukrainy),
  • 20 tys. km światłowodu łączącego zmodernizowane stacje,
  • 1144 tony zawieszonych stalowych konstrukcji wsporczych,
  • 1 megatona zdemontowanego sprzętu starej generacji,
  • 30 tys. ton rocznie mniej emisji CO2 w powietrzu, dzięki nowoczesnym instalacjom (dla porównania: 1 kg CO2 uwalnia lecący 2,2 km samolot),
  • 1,3 mln km przejechanych przez pracowników budujących sieć (co pozwoliłoby 34 razy okrążyć Ziemię),
  • 1 szajka złodziei infrastruktury telekomunikacyjnej - unieszkodliwiona ;-).

Przypomnijmy, że niedawno P4 chwaliło się zasięgiem sieci LTE 1800 MHz na poziomie 20% ludności, a Orange - 16%.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
111. ~m76
0

2014-01-31 00:11:47

@110 Chyba zasieg, bo poziom sygnalu, a co za tym idzie predkosci, Plusa w wielu lokalizacjach Gdanska jest nizszy niz Playa. Moze w przyszlosci jak wielu ludzi bedzie mialo tel i modemy LTE to sie pogorszy, ale obecnie dla mnie Play w 3miescie jest przewaznie szybszy. A jest ograniczony do 15Mbit DL i 5Mbit UL.

Odpowiedz

110. ~Szpilu
0

2014-01-30 23:49:04

Jest juz bardzo dobrze, a bedzie tylko lepiej. Mysle ze na tych 2 firmach bedzie sie opierac przyszlosc LTE w Polsce... Stopniowo na pewno beda wchodzic inne z ta technologia tak jak teraz play na przyklad... Ale poziom CP i Plusa jeszcze dlugo nie bedzie dla nich osiagalny. Pozdrawiam

Odpowiedz

109. ~Przybysław
0

2014-01-27 08:40:44

Ładnie się net mobilny w CP/Plus rozwija. Liczby robią wrażenie, a to zapewne nie ostatnie słowo tego duetu w tej kwestii. Tym bardziej, że zainteresowanie produktem wciąż rośnie.

Odpowiedz

108. ~
0

2014-01-24 12:37:20

Medialny bełkot i ściema dla naiwnych. Co z tego, że modernizują? Sprzedają usługę a nie medialne doniesienia jaki Plus jest wspaniały. A jest tak rewelacyjny po tych wszystkich łączeniach, modernizacjach i tak dalej, że zasięg skacze, połączenia rozłącza (przed chwilą mi wywaliło transfer pliku 380 mega, bo zasięg skoczył z maxa na minimum) a szybkość w tym 3G to max 05-1 Mbs. Zawracanie doopy albo Wisły kijem.

Odpowiedz

107. ~m76
1

2014-01-24 11:26:20

To w Play LTE jak za darmo bo 200GB free byleby na koncie bylo 30zl i aktywne wychodzace ;) A tak powaznie to jakies specjalne oferty plusa czy dostepne dla kazdego?

Odpowiedz

106. ~p
1

2014-01-24 10:29:51

@103 tez sie dajesz kroic bo ja mam 15GB za 29,9 w Plusie :P

Odpowiedz

105. ~
0

2014-01-23 19:42:14

gdzie nas nie ma* - tak powinno być

Odpowiedz

104. ~
0

2014-01-23 19:41:37

@103 Wszędzie dobrze gdzie na nie ma. Wystarczy wejść na FB każdego operatora lub na forum Plusa, Play czy Orange. Wszędzie jeden taki sam burdel. W tych firmach jest za duża rotacja, dlatego Obsługa Klienta tak leży. Wiele zależy na jaką osobę trafisz po drugiej stronie słuchawki. I to dotyczy każdej z sieci.

Odpowiedz

103. ~Ale...
0

2014-01-23 19:13:07

#102 To dajesz się ostro kroić ja miałem 14GB za tyle samo, ale już nie długo mija okres mojego wypowiedzenia, więc pożegnam się z przyjemnością. Na reklamację Ci nie odpowiedzą bo mają klientów w głębokim poważaniu . Na moje e-maile i uwagi odpowiadali totalnym olaniem klienta . Choć jak przyznał mi "przyciśnięty do muru" konsultant problem był bardzo szeroki i im znany, ale on już nie ma pojęcia . Dosłownie powiedział :"nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać". Jak chcesz powalczyć z wiatrakami (z Plusem) to życzę POWODZENIA .

Odpowiedz

102. ~Sebastian
0

2014-01-23 17:33:11

Do modernizacji Plusa (rejon Sandomierza) miałem LTE na jednej antenie 50 Mb/sek po modernizacji (sierpień 2013) w porywach do 24 Mbit/sek. Na reklamację nie raczyli odpowiedzieć. Abonament 7GB za 49,90zł miesięcznie. Czekam aby inna sieć uruchomiła LTE i pożegnam się bez żalu z tymi naciągaczami.

Odpowiedz

101. ~karol
0

2014-01-23 17:05:25

prawda jest taka ,że nie wszyscy korzystają z LTE (świadczą o tym choćby komentarze po info jak Play wyłączył 2G w Częstochowie) -a oferta Plusa w porównaniu do innych operatorów -nie tylko Play- odstaje cenowo

Odpowiedz

0

2014-01-23 17:00:18

Tak, wszystko fajnie. LTE faktycznie chodzi szybko dopóki się nie przemieszczasz. Włączenie LTE ostatnio na śląsku w samochodzie na głównej drodze 86 powodowało notoryczny brak sieci. W efekcie więc trzeba przełączać między zakresami, żeby telefon działał i nie zrywał połączeń. Nowe Galaxy S4.

Odpowiedz

99. ~
0

2014-01-23 16:58:24

Kiedy stale ip na lte bedzie w plusie?

Odpowiedz

98. ~
0

2014-01-23 16:53:44

Jakiej neostrady? Chello to chyba jest coś innego....Neo przy nich to badziewie.

Odpowiedz

97. ~
0

2014-01-23 16:36:31

@95 Panie nie pisz o jakości, bo korzystasz z Neostrady :)

Odpowiedz