DAJ CYNK

Coraz więcej smartfonów na rynku

30.03.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Pod koniec 2011 roku liczba smartfonów sprzedanych na rynku amerykańskim przekroczy liczbę tradycyjnych telefonów - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę badawczą Nielsen.

Pod koniec 2011 roku liczba smartfonów sprzedanych na rynku amerykańskim przekroczy liczbę tradycyjnych telefonów - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę badawczą Nielsen.

Na koniec IV kwartału 2009 roku smartfony stanowiły około 21% wszystkich sprzedanych w Stanach telefonów. W kolejnych kwartałach ich liczba będzie się dynamicznie zwiększać, aby w IV kwartale 2011 roku przewyższyć liczbę tradycyjnych telefonów.

W osiągnięciu takiego wyniku ma pomóc spadająca cena najbardziej zaawansowanych urządzeń oraz wzrost ich możliwości. Dzięki temu, smartfony staną się podręcznym centrum rozrywki i komunikacji, pozwalając użytkownikowi na kontakt ze światem z dowolnego miejsca.

Co ciekawe, według przeprowadzonego badania 77% zakupów nowych smartfonów odbywa się w sieci dotychczasowego operatora. Oznacza to, że ich oferta telefoniczna w zdecydowanej większości odpowiada klientom, którzy nie uzależniają wyboru operatora od oferowanych przez niego telefonów.

Jak zauważa Nielsen, użytkownicy smartfonów coraz częściej wykorzystują możliwości swoich urządzeń. Zaledwie 3% z nich ogranicza się jedynie do wykonywania połączeń głosowych. Wykorzystanie wbudowanych aparatów i możliwości nagrywania nimi materiałów wideo zadeklarowało 20% pytanych.

Odsetek osób korzystających z wbudowanych modułów WiFi jest dziesięciokrotnie większa w przypadku smartfonów, niż tradycyjnych telefonów, i wynosi 50%. Również użytkownicy bardziej zaawansowanych urządzeń częściej korzystają z rozmów głosowych (odpowiednio 50 oraz 67%).

Obecnie wśród użytkowników smartfonów w USA niewiele większy odsetek stanowią mężczyźni, niż kobiety (odpowiednio 53 i 47%). Badacze tłumaczą to większym zainteresowaniem nowinkami technicznymi wśród mężczyzn.

Źródło tekstu: nielsen, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy