DAJ CYNK

Coraz więcej elektronicznych faktur w Grupie TP

20.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3824

Ważne 0

0

Już ponad milion klientów Grupy TP (czyli TP i Centertela) dostaje fakturę elektroniczną, zamiast wersji papierowej - poinformował na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu. Jeszcze pod koniec kwietnia takich klientów było pół miliona.

Już ponad milion klientów Grupy TP (czyli TP i Centertela) dostaje fakturę elektroniczną, zamiast wersji papierowej - poinformował na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu. Jeszcze pod koniec kwietnia takich klientów było pół miliona.

To niezły wynik, a promowanie proekologicznych działań jest dla nas jednym z priorytetów. Mniej zużytego papieru i kosztów wysyłki to wspólny zysk dla klientów, firmy i środowiska - pisze Jabczyński.

Pod koniec czerwca PTC podała, że z elektronicznej faktury korzysta kilkaset tysięcy klientów, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Na początku lipca P4 informowało, że ma 230 tys. klientów korzystających z e-faktur, a rzecznik Marcin Gruszka nazwał to najlepszym wynikiem wśród telekomów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Jak dodaje Jabczyński, spółka prowadzi także inne działania proekologiczne - niedawno wolontariusze Grupy TP posadzili 27 tys. drzew na nieużytkach pogórniczych w Knurowie na Śląsku. Wideo z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie naturatp.pl.

Źródło tekstu: blog.tp.pl

Komentarze
Zaloguj się
91. ~777
0

2010-10-29 09:25:04

Ekofaktura ułatwia i utrudnia.Ułatwia bo prosty sposób dokonuje się przelew , system automatycznie wypełnia dane przelewu. Utrudnia bo pracuje dla fiskusa.Mając osobną ekofakturę za internet fiskus nie uznaje ekofaktury z podpisem elektronicznym do odliczenia musi być tradycyjna przesłana pocztą.

Odpowiedz

90. ~Robert
0

2010-10-28 21:53:34

No tak ... ale - jak np. włączę Ojcu taką fakturę a coś mi się stanie i umrę to będzie miał problem ... bo jak ją zapłaci ? Po drugie - jaki mam dowód na zapłacenie tej faktury - i tak jakieś potwierdzenie czy coś w tym stylu muszę wydrukować - papier to papier a nie jakaś dana "wirtualna" która nagle może przepaść ...

Odpowiedz

89. ~
0

2010-10-26 21:51:39

@69 o jakim rabacie 1,5 zł mówisz bo pierwsze słyszę?

Odpowiedz

88. ~
0

2010-10-25 13:34:56

Opowieści o ochronie środowiska są zwykłą ściemą, tutaj chodzi tylko i wyłącznie o kasę.

Odpowiedz

87. ~leny
0

2010-10-25 11:25:52

jeżeli chodzi o efakturę to kwestię środowiskowe schodzą u mnie szczerze mówiąc na drugi plan. Bardziej liczy się szybkość i wygoda, otrzymywania i płacenia rachunków za Sprintera ( netu dla firm TP). Nie trzeba czekać na wizytę listonosza itd.

Odpowiedz

85. ~
0

2010-10-23 14:20:11

Maile wysyłali, nawet dwa, jeden w lipcu, drugi w sierpniu. Ten z sierpnia nakazywał kliknięcie w jeden z dwóch linków. Pierwszy to była zgoda na otrzymywanie EOF, a drugi miał takie brzmienie "Nie chce chronić środowiska naturalnego i nie zgadzam się na otrzymywanie obrazu faktury". Tak mnie ta demagogia wkurzyła, że postanowiłem nie zgadzać się na EOF i nic nie kliknąłem.

Odpowiedz

84. ~efaktura
0

2010-10-22 13:24:28

Z moich informacji naprawdę to było tak, że jak ktoś miał podany adres email w koncie na tp.pl to na ten email była wysłana wiadomość, że zmieniają na efakturę i jeśli chcesz nadal dostawać w formie papierowej to kliknij poniższy link. Jak się nie klikneło to automatycznie potem zmieniali na efakturę. Tylko, że ja żadnego takiego emaila nie dostałem [a może dostałem, ale trafił do folderu spam skąd emaile mi się same kasują po tygodniu, a do tego folderu spam prawie w ogóle nie zaglądam], a i tak od września mi wrzucili efakturę :-( Jeśli tak naprawdę było to to jest chamskie zagranie tepsy :-/

Odpowiedz

83. barteks2
0

2010-10-22 11:05:22

Kupa śmiechu "proekologiczne działania"? Jasne, napiszcie lepiej ile kasy zaoszczędziliście na wysyłce faktur...

Odpowiedz

82. ~damian
0

2010-10-22 10:43:53

dla mnie, osoby posiadającej firmę, korzystającej m.in z internetu DSL w Tepsie, czy też innych usług różnych operatorów e-faktury są podstawą. Sądzę nawet że, w niedługim czasie papierowe faktury zakończą swój byt. Albo przynajmniej ich liczba znacznie spadnie.

Odpowiedz

81. ~
0

2010-10-21 21:35:55

Jak operator zaoszczędzi 100 mln rocznie, to tylko zarząd dostanie wyższe premie, a francuscy akcjonariusze wyższą dywidendę. Na dotacje lub promocje dla klientów nie licz, je może wymusić tylko konkurencja! W przeszłości TP miała zyski znacznie wyższe i wcale nie przeszkadzało jej to wówczas w obdzieraniu abonentów ze skóry!

Odpowiedz

80. zoltan666
0

2010-10-21 21:33:17

@78: Adres e-mail mieli, bo co miesiąc dostawałem także na e-mail powiadomienie o nowej fakturze na stronie TP.

Odpowiedz

79. ~Koko
0

2010-10-21 20:20:25

Ja mam e-fakture w pdf i jestem bardzo zadowolony. Po pierwsze nie ma marnotrastwa, po drugie co miesiac place prawie tyle samo, po trzecie za wszystko placi klient. Niech ludzie patrza globalnie - operator zaoszczedzi np. 100mln rocznie na wysylce to 20mln przeznaczy extra m.in. na mocniejsza dotacje telefonów albo jakies promocje typu darmowe polaczenia itp.

Odpowiedz

78. ~
0

2010-10-21 20:12:42

@77-zoltan666: Zapewne TP nie miała w systemie Twojego adresu e-mail i dlatego dostałeś papierowe faktury. Gdy tylko mieli adres e-mail klienta, to z automatu zamieniali mu faktury papierowe na elektroniczne. Ja też nie dostałem wrześniowej faktury i gdy złożyłem reklamację, to konsultantka najpierw twierdziła, że wyraziłem zgodę na elektroniczne faktury, a gdy zdecydowanie zaprzeczyłem, to tłumaczyła, że "widocznie ktoś się pomylił i pomyłkowo zaznaczył, ze jest zgoda na e-fakturę".

Odpowiedz

77. zoltan666
0

2010-10-21 18:23:05

@75-rychu: To coś twoją mamę chyba oszukali, bo ja mam telefon i internet w TP i zarówno we wrześniu, jak i w październiku dostałem zwykłe faktury papierowe pocztą.

Odpowiedz

76. ~
0

2010-10-21 16:49:56

Jak ktoś nie ma komputera to e-faktura może być problemem. Główną zaletą jest czas i zasoby: wystawienie, wysłanie, odebranie i zapłacenie może trwać pewnie minuty. Dlatego koszt konta bankowego to nie kilkadziesiąt złotych a przelew z 5 zł. tylko można mieć to na dzień dzisiejszy za darmo. Niektórzy lubią okienka w bankach i papierki.

Odpowiedz