DAJ CYNK

Coraz mniejsza popularność doładowań z bankomatów

20.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3096

Ważne 0

0

W bankomatach BZ WBK sprzedawanych jest obecnie o 60% mniej doładowań prepaid niż przed rokiem. Przedstawiciele banku przyznają, że zmienia się model korzystania z tej usługi - pisze Parkiet.

W bankomatach BZ WBK sprzedawanych jest obecnie o 60% mniej doładowań prepaid niż przed rokiem. Przedstawiciele banku przyznają, że zmienia się model korzystania z tej usługi - pisze Parkiet.

BZ WBK widzi spadek zainteresowania doładowaniami w bankomatach, ale też wzrost liczby takich transakcji wykonywanych w systemie bankowości internetowej, bo klientom wygodniej jest uzupełnić konto telefonu, gdy łączą się z bankiem, by zrealizować inne płatności, np. za rachunki.

Fakt, że popularność doładowaniami w bankomatach spada, potwierdziło też PKO BP, a także BGŻ, który podjął radykalny krok i od początku maja całkowicie zrezygnował z takiej usługi.

Mniejsze zainteresowanie zasileniami telefonów realizowanymi w bankomatach to dodatkowy - po obniżce stawek interchange - problem dla niezależnych operatorów maszyn do wypłaty gotówki, którzy nie dysponują alternatywnym kanałem sprzedaży doładowań. W dodatku mniejszej liczbie transakcji towarzyszy obniżanie stawek prowizji, płaconych przez operatorów GSM, które dziś są o połowę niższe niż jeszcze 2-3 lata temu.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
21. ~dymek
0

2010-05-28 15:31:24

Prepaidy są najbardziej opłacalne. Teraz bardziej opłaca się ładować online niż z bankomatu. Banki robią jakieś promocje, w których dają ekstra kasę w ramach doładowania. I nawet niektórzy operatorzy dają dodatkowe środki za doładowanie przez stronę operatora, jak Tak Tak i 10% za załadowanie na era.pl.

Odpowiedz

20. pablo_79
0

2010-05-26 22:52:57

@wlo, dojrzali przechodzą na abonament? Moim zdaniem- leniwi. Z prepaidów można znacznie więcej wycisnąć, a doladowanie online zajmuje tyle samo czasu, co wykonanie przelewu za rachunek abonencki. W TT i Play za takie doładowanie jest +10%, w tt pakiet 1000 minut za 6 zł, w Orange i Plusie podobne za 10zł, w Play u heyah stany darmowe. I nieustanny dostęp do wszystkich, najbardziej aktualnych- czyli najkorzystniejszych promocji. Prepaid jest dla inteligentnych i gospodarnych.

Odpowiedz

19. wlo
0

2010-05-22 14:19:03

Nic dziwnego, że coraz mniej... Dojrzali klienci przechodzą na abonamment a młodzież - jeśli już mają rachunki uczniowskie, to zwykle niezbyt zasobne, zeby z bankomatu doładowywać ;-)

Odpowiedz

18. Grzexs
0

2010-05-21 18:04:56

A ja nawet chciałem doładować telefon w bankomacie PKOBP. I co? Wielka kicha. "Z przyczyn technicznych doładowanie niemożliwe". A druga sprawa - której sieci bankomaty umożliwiają doładowanie Playa?

Odpowiedz

17. pablo_79
0

2010-05-21 13:11:33

Znacznie wygodniej i znacznie pewniej jest ładować online. W TT za ładowanie przez stronę operatora jest 10% ekstra do wykorzystania na wszystkie usługi.

Odpowiedz

16. ~
0

2010-05-21 11:13:11

Co Wy z tym allegro? Jaki procent userów korzysta z tego? Młodzi tak ale nie starsze osoby. Owszem jest taniej ale nie każdy ma konto na allegro, nie każdy chce ryzykować dla 5zł. Myślę, że większość przesiada się z bankomatów na doładowania online dostępne w serwisach transakcyjnych w bankach lub na różnych stronach.

Odpowiedz

15. ~
0

2010-05-21 11:12:46

miałem prepaida kilka lat.. ani razu nie dotaknowywałem go w bankomacie.. jest milion innych możliwości.. a bankomat nigdy nie dawał dodatkowych gratisów..

Odpowiedz

14. ~ktosik
0

2010-05-21 09:54:51

Klienci nie głupole i swój rozum mają. I raczej chodzi o koszty a nie o wygodę. Tu allegro wygrywa, a jak ktoś chce szybko doładować "na mieście, to często ma bliżej do sklepu niż do bankomatu.

Odpowiedz

13. ~Pepe
0

2010-05-21 09:29:44

ładujcie za pomocą blue.pl bądź doladowywacz.pl/polpay.net W przypadku ww. stron doładowania z bzwbk przechodzą.

Odpowiedz

12. ~DNS 89''''
0

2010-05-21 09:21:44

Nie wszystko jest idealne ... było by za pięknie....xD ... wiec nie szczypcie się .... o pierdoły... jak nie przez bank ... to masz bankomat ... jak nie masz "żabkę" lub inne Sklepy kioski.... Chyba że mieszkacie po za większymi aglomeracjami ... to się zgodzę może to być kłopot... Pzdr.... ;)

Odpowiedz

11. ~J
0

2010-05-21 07:48:24

Na stronie Play nie także nie mozna doładować gonta z BZWBK24.

Odpowiedz

10. ~Pata
0

2010-05-21 02:12:13

Mam to samo z tym trupem BZWBK

Odpowiedz

9. ~Fizjonom
0

2010-05-21 01:48:02

A propos BZ WBK i jego systemu internetowego, to może wreszcie bezet dałby możliwość doładowywania przeniesionych numerów. Pomimo tego, że od ponad roku jestem w Playu, durny system BZ WBK ciągle twierdzi, że mam telefon w orange.

Odpowiedz

8. ~Marcin
0

2010-05-21 01:10:21

Widzę inną przyczynę spadku zainteresowania doładowaniami przez bankomaty. Na podstawie sieci ORANGE (bo w niej mam telefon) widzę, że przybywa ofert typu: wyślij kod doładowania pod bezpłatny numer xxx aby otrzymać określony bonus. Tutaj tkwi problem. Kiedyś za doładowanie nie dostawało sie nic a teraz darmowe minuty, darmowe rozmowy z 3 numerami, itp. dostaje się przez wysłanie kodu. Ja bym chętnie korzystał z bankomatów ale z opisanych przyczyn wybieram doładowanie kodem.

Odpowiedz

7. ~
0

2010-05-20 23:49:08

Jak na Allegro można kupić doładowanie 20% taniej, to nie dziwię się :-)

Odpowiedz