DAJ CYNK

Codziennie zerkamy na nasz telefon 150 razy

09.02.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4128

Ważne 0

0

Podczas ostatniej konferencji Mobile Web Africa w Johannesburgu, specjalista od rozwoju sieci 3G Tomi Ahonen przedstawił kilka ciekawych statystyk na temat sposobu użytkowania telefonów komórkowych na całym świecie.

Podczas ostatniej konferencji Mobile Web Africa w Johannesburgu, specjalista od rozwoju sieci 3G Tomi Ahonen przedstawił kilka ciekawych statystyk na temat sposobu użytkowania telefonów komórkowych na całym świecie.

Według badań przeprowadzonych w Nowej Zelandii, wiadomości e-mail odczytujemy średnio po 48 godzinach od ich nadania, podczas gdy SMS-y już po 4 minutach, co czyni je 720 razy szybszymi od poczty elektronicznej.

Z kolei z raportu Nokii wynika, że średnio zerkamy na nasze telefony 150 razy na dobę, lub jeśli ktoś woli - raz na 6,5 minuty, w godzinach naszej dobowej aktywności. W Afryce z telefonów korzysta się rzadziej i statystyka wynosi 82 "zerknięcia" na dobę lub co 12 minut.

W Chinach mobilna prasa przekonała 39% swoich czytelników do skorzystania z płatnych serwisów MMS, w których otrzymują oni najważniejsze aktualności. Łącznie China Mobile ma ponad 40 mln użytkowników, którzy otrzymują odpłatnie nagłówki gazet w formie wiadomości SMS i MMS.

Źródło tekstu: textualy

Komentarze
Zaloguj się
20. ~
0

2012-03-09 10:37:40

Tak to jest jak tel nie ma diody powiadomien a ekran czarny.

Odpowiedz

19. ~htc the best
0

2012-02-12 15:43:06

kocham się z moim Androidem co 5min.

Odpowiedz

18. ~
0

2012-02-10 14:16:51

17). Chochlik mały, jak będą spać, to nie będą zerkać na fony i badania trafi szlag ;-D

Odpowiedz

17. ~
0

2012-02-10 14:07:47

@16 Dina prześpij się z @10(Maniiiek)

Odpowiedz

16. Dina
0

2012-02-10 12:43:04

A ja się gapię w swój telefon przez jakieś 2 - 3 godziny, gdy korzystam z internetu, a później tylko raz na godzinę sprawdzam czy mam smska. Zegarek noszę na ręce, bo to zawsze wygodniej zerknąć na mankiet, niż wygrzebywać telefon z torebki. :-D

Odpowiedz

15. ~ww
0

2012-02-10 01:35:39

!! wow !! ciekawe czy te owe 150razy jest wliczone w zegarek :D pewnie nie ... bo po co :D

Odpowiedz

14. ~ala
0

2012-02-09 19:09:19

@1. Idź na spacer BEZ telefonu i innego elektronicznego sprzętu, miło i przyjemnie, bez stresu.

Odpowiedz

13. ~
0

2012-02-09 18:29:43

@10, Maniek, Ty znów wszystko bierzesz dosłownie.

Odpowiedz

12. ~tomi 33
0

2012-02-09 16:05:32

Ciekawe ile razy zerkaja ci co maja kafle w jednym kolorze I czy jak zerkaja maj refluksy zoladkowe :)

Odpowiedz

11. ~Słoneczny
0

2012-02-09 16:05:18

A ja mam niewidomą sąsiadkę, która ani razu nie zerka na swój telefon i jak ją teraz zaklasyfikować?

Odpowiedz

10. Maniiiek
0

2012-02-09 15:37:53

@8 było jeszcze imiona tych dzieci podać, jakby to kogokolwiek obchodziło...

Odpowiedz

9. ~mati
0

2012-02-09 15:23:18

a wiecie, że aż 60% telefonów w UK jest ubrudzonych kupą?! (tzn są na nich zarazki z kału). Ktoś se grzebie w gaciach, a potem łapie za telefon... normalnie masakra jakaś!

Odpowiedz

8. ~
-2

2012-02-09 14:18:06

O, a mi się od 11:00 fon rozładował o 9 % baterii, bo ciągle mesuję z laskami. Jedna z nich jest już mamą i ma dwójkę dzieci. Do godziny 14:18 zerknąłem na fona jakieś 85 razy.

Odpowiedz

7. ~mirekb
0

2012-02-09 14:03:06

maniactwo..moze do 30 razy na dobe zerkne ale az tyle?brawura

Odpowiedz

6. ~...
0

2012-02-09 13:55:57

@3 Ja nie mam psa, ale kulawego kumpla a mój drugi kumpel ma 11 palców u rąk. Czasami wychodzimy na piwko. Ja piję 3-5 browarków, kumpel ksywa "11 palców" pije prawie zawsze więcej a kulawy nie pije wcale bo nie lubi chodzić do WC. "Codziennie" powinno być w tytule.

Odpowiedz