DAJ CYNK

Co trzeci polski smartfon to Samsung

24.03.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4446

Ważne 0

0

Samsung w I kwartale sprzeda w Polsce ponad 800 tys. telefonów, z czego ponad 25% to smartfony - donosi Rzeczpospolita.

Samsung w I kwartale sprzeda w Polsce ponad 800 tys. telefonów, z czego ponad 25% to smartfony - donosi Rzeczpospolita.

Według szefa marketingu Samsunga, Wojciecha Wasilewskiego, koreański producent stanowi około 33-35% polskiego rynku smartfonów. Koreański producent szacuje, że na największego konkurenta - fińską Nokie - przypada 20% tego rynku.

Pod względem ogólnej liczby sprzedanych telefonów w Polsce liderem jest Nokia. Wstępnie szacuje się, że w kończącym się kwartale sprzedano 1,2 - 1,3 mln aparatów Nokii.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
45. ~oki
0

2011-03-27 17:14:00

@27 miały być trzy ;). Nie ma takich w ofercie htc nokia se. Tylko LG ewentualnie. Samsung nie ma takiego tzw. prestiżu (który jest śmiechem na sali w wykonaniu niektórych modeli htc np.) jak inne marki to fakt lecz nowinki i ceny ma na doskonałym poziomie. Przeglądając oferty telefonów do 1000zł na placu boju pozostał tylko samsung. Trzeba być niezłym łosiem aby tego nie dostrzegać. Żeby ktoś się nie czepiał to chodzi o klasyfikację cenową. jest tutaj

Odpowiedz

44. ~jasiu
0

2011-03-26 12:31:44

OK, swype - super extra i tak dalej - tylko widział ktos wersje ze zdefiniowanymi polskimi słowami?

Odpowiedz

43. ~
0

2011-03-25 19:04:36

ad 42. To Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. Na dotykowcach zawsze mozesz ustawic wibracje przy dotyku. rcicho

Odpowiedz

42. Maniiiek
0

2011-03-25 17:20:02

@41 Franuś.. czytaj ze zrozumieniem. @40 w pełni się zgadzam, ja po prostu lubię czuć skok klawiszy przy pisaniu a na ekranie jest to niemożliwe.

Odpowiedz

41. ~Franek C510
0

2011-03-25 15:46:27

Część ludzi myli pojęcie smartphone. Avila i monte do tej grupy nie należą. Mi się marzy Samsung Wave II albo Galaxy S. Ale póki co nie chętnie bym wydał tyle pieniędzy na telefon. Póki co kupiłem sobie używkę C510 za 140zł =) komplet i na gwarancji...

Odpowiedz

40. ~
0

2011-03-25 14:11:53

36 i 37 - słyszałem o tym czymś, ale nadal nie jest to takie niezawodne jak kilkanie w klawisze. Gdyby to takie super rozwiązanie było, to w komputerach też byłyby dotykowe popularne, a nie zwykle klawiszowe. Zgodzę się, że dzięki temu Swype można pisać szybciej, ale dla większości posługujących się t9 i tak będzie to wolniejsza metoda :) mówię o ogóle ludzi, w tym także >40 lat którzy tak idealnie z tego swype chyba nie skorzystają.

Odpowiedz

39. TomekO
0

2011-03-25 13:24:00

@38 allegro

Odpowiedz

38. ~McSimus
0

2011-03-25 13:07:52

Wszystko ładnie pięknie tylko gdzie jest dedykowany na Polskę sklep Samsunga z akcesoriami? Na oficjalnej stronie nawet katalogu po polsku nie ma. Chce sobie kupić np. oryginalny uchwyt samochodowy do Wave''a (bo mam taki kaprys) i co? I nico. W Polsce go nie kupię bo nie ma gdzie. IMHO zaplecze Samsunga jest bardziej kulawe od kuternogi.

Odpowiedz

37. ~
0

2011-03-25 13:03:20

35@ w takim razie jak to mozliwe, ze rekord w pisaniu na czas zostal ustanowiony na swype, a nie na klasycznym telefonie z klawiatura alfanumeryczna/qwerty?

Odpowiedz

36. rupert
0

2011-03-25 12:52:46

@35 A słyszałeś o swipe? Nie? spróbuj a uwierzysz!

Odpowiedz

35. Atlan
0

2011-03-25 11:55:44

#31 - Sorry, ale w życiu nie uwierzę, że jesteś w stanie na dotykowym pisać wygodniej i szybciej niż ja na zwykłym telefonie. Dużo smsów może nie piszę, ale napisanie kilku zdań zajmuje mi dosłownie minutkę, co jest wręcz niemożliwe na dotykowym, zwłaszcza jeśli jeszcze złe klawisze się wciskają.

Odpowiedz

34. TomekO
0

2011-03-25 11:17:30

Samsung robi telefony które mają dobry stosunek ceny do możliwości. Moje 3 ostatnie telefony to Samsungi Z400, i600 i i8910. Wszystkie działają do dzisiaj bez problemu.

Odpowiedz

33. ~Doom
0

2011-03-25 11:10:09

31.bo pisze sie nawet łatwiej.

Odpowiedz

32. Maniiiek
0

2011-03-25 10:58:34

@31 ale i tak to podejrzanie wygląda. ja rozumiem, za rok, dwa ale teraz? Chyba, że Avila i Monte to smartfony.

Odpowiedz

31. ~
0

2011-03-25 10:09:17

I o co Wy się tu tak kłócicie :) Jasne jest to, że Samsung w tej kategorii jest liderem skoro produkuje najtańsze smartfony, które idealnie wpasowują się do segmentu telefonów za złotówkę. Wielu ludzi kupuje te telefony, nie dlatego że chcą mieć użyteczny telefon, tylko wypas z dotykowym ekranem, który po tygodniu zabawy staje im jak ość w gardle i na siłę próbują sobie wmówić że np. na dotykowym pisze im się tak samo łatwo jak na normalnym.

Odpowiedz