DAJ CYNK

Co czwarty mieszkaniec globu dotknięty cenzurą Internetu

05.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2720

Ważne 0

0

Jedna czwarta populacji świata żyje w krajach, które cenzurują Internet. 110 osób jest z tego powodu w więzieniach - wynika z raportu opracowanego przez inicjatywę OpenNet i organizację Reporterzy bez granic.

Jedna czwarta populacji świata żyje w krajach, które cenzurują Internet. 110 osób jest z tego powodu w więzieniach - wynika z raportu opracowanego przez inicjatywę OpenNet i organizację Reporterzy bez granic.

Kontrola Internetu pozwala władzom nie tylko na cenzurę Internetu i zapobieganie rozprzestrzeniania się nieporządanych informacji, ale i na walkę z opozycją, poprzez publikowanie nieprawdziwych informacji na jej temat. W raporcie można m.in. przeczytać, że w 1,72 mld osób na świecie żyje w krajach, które cenzurują Internet - spośród 6,79 mld wszystkich mieszkańców Ziemi.

Oto lista krajów cenzurujących Internet:

Kraj

Liczba Internautów

Penetracja

Liczba uwięzionych Internautów

Chiny

360 mln

27,5%

72

Iran

32,2 mln

43,9%

13

Wietnam

22,7 mln

26,1%

17

Egipt

16,6 mln

20,4%

2

Arabia Saudyjska

7,7 mln

30,6%

0

Tunezja

3,5 mln

34,4%

0

Syria

3,5 mln

16,5%

4

Uzbekistan

2,4 mln

8,8%

0

Kuba

1,4 mln

12,5%

0

Birma

0,108 mln

0,2%

2

Turkmenistan

0,07 mln

1,3%

0

Korea Północna

bd.

bd.

0

Razem

450,3 mln

26,2%

110

Źródło tekstu: OpenNet, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~Adam
0

2010-07-06 12:12:37

W Polsce też jest coś na kształt koszernej cenzury okraszonej poprawnością polityczną.

Odpowiedz

25. WitekT
0

2010-07-06 08:19:00

Mila89: chińska opozycja dość dokładnie wie kto i za co jest w więzieniu. Jeżeli masz jakieś inne dane, to podziel się z nami - ale interesują nas tylko twarde liczby, a nie Twoja intuicja.

Odpowiedz

24. PLAY
0

2010-07-06 08:11:23

@22. Pakistan to Uzbekistan prawie.

Odpowiedz

23. ~taki tam
0

2010-07-05 23:29:36

hehe, usunęliście mój post nr 18, ale w takim razie wypada również usunąć nr 19 :) dziękuję za uwagę.

Odpowiedz

22. Mila89
0

2010-07-05 22:26:16

aha i jedno pytanie GDZIE JEST PAKISTAN???? przeciez ostatnio ciagle trabia ze w pakistanie mocno ostatnio zaczeli cenzurowac internet a tutaj ich w zestawieniu nie ma...

Odpowiedz

21. Mila89
0

2010-07-05 22:24:41

Swoja droga ciekawe ze w Egipcie cenzuruja internet... tylu polakow tam jezdzi i jeszcze nikt nic o tym nie mowil.. no chyba ze cenzuruja tyylko dla Egipcjan

Odpowiedz

20. Mila89
0

2010-07-05 22:22:35

@16 dokladnie! ciekawe jakim cudem wyliczyli te 72 osoby w Chinach... przeciez chinczycy zawsze zanizali dane... o liczbie egzekucji zanizali o liczbach ofiar w zamieszkach np w Tybecie a tutaj by sie przyznali... Te liczby internautow tez sa watpliwe... ciekawe skad dane ze w Birmie jest 0,108 mln klientow... to sa szacunki zwykle gdybanie jesli chodzi o w/w kraje to mozna sie zalozyc ze dane sa kompletnie inne

Odpowiedz

17. PLAY
1

2010-07-05 17:19:15

Dziwi mnie tylko dla czemu nasz kraj na tej liście nie jest? O_o Cenzura jest i była wszędzie tam gdzie internet dociera, te statystyki są tylko poglądowe moim zdanie. Te wyniki z Korei Północnej to co one mają znaczyć te bd.?

Odpowiedz

16. Galnospoke
0

2010-07-05 15:51:05

WitekT - zauwazam doskonale. Jezeli w/g tych danych w Chinach jest 72 osoby za kratkami w wyniku cenzury na internecie to w Polsce sa biale niedzwiedzie na ulicach.

Odpowiedz

15. WitekT
0

2010-07-05 14:25:42

A czemu niby odliczać Chiny?

Odpowiedz

14. ~
0

2010-07-05 14:20:46

Krzykliwy tytuł, a jakby odliczyć Chiny, to problem jest marginalny... Wielkie halo o nic...

Odpowiedz

13. WitekT
0

2010-07-05 13:12:10

Galnspoke: to są tylko ci, którzy są w więzieniach z powodu "wykroczeń", "przestępstw" (czy jakkolwiek to nazwać) w Internecie - z powodów politycznych... A nie wszyscy w więzieniach z powodów politycznych - zauważ różnicę.

Odpowiedz

12. Galnospoke
0

2010-07-05 13:06:28

110 osob? Chyba zabraklo dopisku "tysiecy". Te dane to kpina.

Odpowiedz