DAJ CYNK

Cloud Server: skalowalna infrastruktura IT od Netii

23.01.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1345

Ważne 0

0

Cloud Server Netii, to nowa profesjonalna usługa, polegająca na dostarczaniu zasobów informatycznych z bezpiecznej platformy Cloud Computing.

Cloud Server Netii, to nowa profesjonalna usługa, polegająca na dostarczaniu zasobów informatycznych z bezpiecznej platformy Cloud Computing.

Usługa Cloud Server zapewnia wysokie bezpieczeństwo i nieprzerwaną dostępność infrastruktury IT. Użytkownik otrzymuje rozwiązanie analogiczne pod względem funkcjonalności z serwerem fizycznym (instalowanym on-premise lub w datacenter).

Klient zamawiając usługę określa konfigurację początkową serwera (liczbę rdzeni procesora, wielkość pamięci RAM, pojemność storage, system operacyjny) i już w ciągu kilku minut może w pełni korzystać z infrastruktury klasy operatorskiej. Dostęp na poziomie administracyjnym umożliwia instalowanie oprogramowania, konfigurowanie systemu lub administrację kontami użytkowników.

W wypadku zwiększenia zapotrzebowania na moc obliczeniową użytkownik może dodać kolejne rdzenie procesora, rozbudować pamięć operacyjną o dodatkowe gigabajty lub powiększyć pojemność szybkiej pamięci storage. Operator zapewnia też możliwość łatwego zmniejszenia skali wykorzystywanej infrastruktury. Wszystkie te czynności w tej usłudze są kwestią minut, a nie tygodni czy miesięcy.

Cloud Server można skonfigurować w zależności od potrzeb. W ramach oferty bazowej oferowane są warianty: rdzenie procesora (2 GHz) od 1 do 8, pamięć RAM od 1 do 16 GB, pojemność storage do 1000 GB. W wypadku większego zapotrzebowania na moc obliczeniową, można zamówić więcej cloud serverów. Wszystkie maszyny będą połączone szybką siecią VLAN.

Źródło tekstu: Netia

Komentarze
Zaloguj się
3. ~BrK
0

2012-01-23 23:47:55

Co to jest szybka sieć VLAN!?

Odpowiedz

2. thonka
0

2012-01-23 10:16:49

@1 co w tym takiego super? parametry jak w wiekszosci hostingow chmurowych, a nie majac podanych cen trudno mowic o atrakcyjnosci tej oferty...

Odpowiedz

1. ~Olsztyn
0

2012-01-23 09:53:40

super oferta trzeba przyznać

Odpowiedz