DAJ CYNK

Ciekawa decyzja UKE w Białymstoku

19.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3522

Ważne 2

1

UKE zaleca białostockiej Kobie skorzystanie z infrastruktury innego operatora. Bo to się bardziej opłaca.UKE zaleca białostockiej Kobie skorzystanie z infrastruktury innego operatora. Bo to się bardziej opłaca - informuje portal Telko.IN.

Koba to największy operator działający w Białymstoku i okolicach. Dodatkowo jeden z największych w kraju beneficjentów dopłat na rozbudowę i rozwój sieci. HomeNet to z kolei mniejszy, lokalny operator, dobrze znany mieszkańcom miasta.

Sprawa dotyczy bloków przy ul. Sybiraków, co ciekawe znajdujących się prawie że po drugiej stronie ulicy od siedziby firmy Koba. Zgodnie z projektem decyzji UKE, Koba może zainstalować swoje usługi w blokach przy ul. Sybiraków 8, 10 i 12, a następnie zajmować się ich szeroko pojętym utrzymaniem i konserwacją. Następnie Urząd odmówił firmie wykonania instalacji, bo swój światłowód ma już tam położony firma HomeNet i pozwala on na dostęp do Internetu z prędkością minimum 30 Mb/s. Oprócz tego HomeNet wyraża chęć udostępnienia swojej infrastruktury Kobie.

UKE jest zadania, że położenie nowego okablowania Koby jest nieopłacalne i z ekonomicznego punktu widzenia firma powinna skorzystać z gotowej instalacji HomeNetu.

Źródło tekstu: Telko.IN; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu