DAJ CYNK

Ciągle trwają wybory zastępcy sekretarza ITU

23.10.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3224

Ważne 2

3

Ciągle trwają wybory zastępcy sekretarza generalnego ITU (Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej). Startuje w nich Magdalena Gaj, która w dwóch kolejnych turach zajęła drugie i trzecie miejsce.

Ciągle trwają wybory zastępcy sekretarza generalnego ITU (Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej). Startuje w nich Magdalena Gaj, która w dwóch kolejnych turach zajęła drugie i trzecie miejsce.

Gaj w pierwszym głosowaniu dostała 38 ze 156 głosów, pokonał ją Brytyjczyk Malcolm Johnson z 42 głosami. W drugim prezes UKE otrzymała 42 głosy, pokonał ją znów Johnson z 58 głosami oraz Shola Taylor z Nigerii, który otrzymał ich 49.

Na stanowisko zastępcy sekretarza startuje pięciu kandydatów. Oprócz Gaj, Johnsona i Talora, byli to jeszcze Fatimetou Mohamed-Saleck z Mauretanii (zrezygnowała po najgorszym wyniku osiągniętym w pierwszej turze) oraz Bruce Gracie z Kanady (zrezygnował po najgorszym wyniku osiągniętym w drugiej turze).

Sekretarzem generalnym jednogłośnie został wybrany Houlin Zhao z Chin, który do tej pory piastował stanowisko zastępcy.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
18. wlo
0

2014-10-24 09:51:38

mirekb - no obawiam się, ze jednak sporo zachorowań prewencyjnych będzie... Pokazać się szefowej na oczy teraz to dla niektórych będzie pewnie spore ryzyko ;-)

Odpowiedz

17. ~pabloki
0

2014-10-23 21:45:09

do kiedy to konklawe trwa?

Odpowiedz

16. ~mirekb
1

2014-10-23 20:23:41

ciekawe czy dział kadr uke dostanie L-4 za jutrzejszy dzien..chyba nie,przegrana wymaga wzięcie na klate demokratycznej decyzji i wydanie komunikatu typu "bylo blisko,staraliśmy sie i mamy duży wklad w rozwoj swiatowego internetu,komunikacji elektronicznej i poczty,jednak nie zrażamy sie i ciężko pracujemy na rzecz maxymalnego i nieustannego rozwoju uslug elektronicznych-szczegolnie w zakresie rozdysponowania widma 800/2600 MHz jak i wielu innych obszarów będących w zakresie ustawowych obowiązków".nowy prezes uke juz za rok.oby

Odpowiedz

15. ~darmowynet
0

2014-10-23 15:18:02

pierwszy to byłem ja na TT :P

Odpowiedz

14. ~DEma
0

2014-10-23 14:50:50

Pozniej po zakonczonych wyborach i wylewaniu łez Gaj poleci na jakas podróż zagraniczna-nic tak nie regeneruje ja miesiac na Malediwach:)

Odpowiedz

13. ~mirekb
0

2014-10-23 13:58:40

magda wroci to wreszcie zajmie sie robota..za rok nowy prezes uke ja podsumuje

Odpowiedz

12. ~pabloki
1

2014-10-23 12:58:30

nie wygra, za slaba jest.

Odpowiedz

11. WitekT
2

2014-10-23 12:48:30

piersi: o drugiej rundzie napisaliśmy pierwsi.

Odpowiedz

10. ~piersi
-2

2014-10-23 12:31:41

Jacy znowu pierwsi... A Telco.in? A rpkom? Mania wielkości...

Odpowiedz

9. Goral
2

2014-10-23 12:19:07

Ciekawe czy Brytole i Nigeryjczycy też kibicują /''błagam wybierzcie naszego,tylko go nam nie oddawajcie i nie odsyłajcie z powrotem/'' ;>

Odpowiedz

8. WitekT
1

2014-10-23 12:14:13

muddy: w drugim głosowaniu udział brało więcej państw - 171. Tu masz pełne wyniki:

Odpowiedz

7. muddy
0

2014-10-23 12:09:53

Kanadyjczyk miał (156-58-49-42)=7 głosów. Jeśli nasza prezes przejmie nawet je wszystkie, to będzie miała tylko 49 - tyle, ile uzyskał Nigeryjczyk. Pewnie tak się nie stanie, więc kto "zrezygnuje" po trzecim głosowaniu...? Wygląda na to, że po ptokach.

Odpowiedz

6. ~art
1

2014-10-23 11:59:08

Vox kiedyś śpiewał:"O Magdaleno, Magdaleno,choć dla wszystkich jesteś,nie ma Ciebie nikt.......

Odpowiedz

5. WitekT
1

2014-10-23 11:53:54

Staszi: poprawione, dzięki! :-)

Odpowiedz

4. wlo
-1

2014-10-23 11:50:59

A potem tydzień albo i miesiąc będzie stała, bo nikt na oczy Szeryfowi nie będzie chciał się pokazywać? ;-)

Odpowiedz