DAJ CYNK

Chrystus z BTS-em w Świebodzinie

23.04.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12214

Ważne 9

3

Figura Chrystusa w Świebodzinie ma 52 metry wysokości. To idealne miejsce na zamontowanie nadajników sieci komórkowej.Figura Chrystusa w Świebodzinie ma 52 metry wysokości. To idealne miejsce na zamontowanie nadajników sieci komórkowej.

O całej sprawie informuje Fakt i już to może świadczyć o tym, że możemy mieć do czynienia z czymś nietypowym. Anteny umieszczone w koronie Jezusa widać jak na dłoni. Zarówno na zdjęciach, jak i filmie nagranym za pomocą drona. Redakcja Faktu skontaktowała się z proboszczem miejscowej parafii. Na początku jego współpracownik kategorycznie zaprzeczył - na pomniku nie ma żadnych anten.

Po nawiązaniu kontaktu z firmą, do której należą anteny okazało się, że służą one do rozpowszechniania Internetu. Co więcej, miały one być zamontowane z inicjatywy proboszcza, który chciał wykorzystywać Internet do prowadzenia monitoringu na terenie parafii. Oczywiście korzystają też z tego okoliczni mieszkańcy, bo 52-metrowy pomnik górujący nad okolicą jest idealnym miejscem na zamontowanie anten nadawczych.

Zdania okolicznych mieszkańców są w tej sprawie podzielone. Niektórzy kategorycznie zaprzeczają, że w koronie nie ma przecież żadnych anten. Jeden z mieszkańców popiera pomysł. W końcu proboszcz musi jakoś zarabiać na utrzymanie tak dużego pomnika.

Źródło zdjęć: Wikipedia

Źródło tekstu: FAKT

Komentarze
Zaloguj się