DAJ CYNK

Chiny - złóż pozew sądowy przez komunikator WeChat

30.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3459

Ważne 3

2

Ciężko o lepszy przykład tego jak bardzo człowiek zżył się z nowoczesna technologią, smartfonami i komputerami. Teraz w Chinach nawet pozew sądowy można złożyć przez WeChata - najpopularniejszy komunikator w tym kraju.Ciężko o lepszy przykład tego jak bardzo człowiek zżył się z nowoczesna technologią, smartfonami i komputerami. Teraz w Chinach nawet pozew sądowy można złożyć przez WeChata - najpopularniejszy komunikator w tym kraju.

Żeby być bardziej precyzyjnym - takie postanowienie wydał Najwyższy Sąd Ludowy w Pekinie. Żeby złożyć pozew przez komunikator najpierw będzie trzeba zeskanować swoje dokumenty i przejść przez procedurę rozpoznawania twarzy. Ale to nie koniec tryumfalnego marszu WeChata. Chińska prowincja Guangdong testuje zastosowanie aplikacji jako dowodu osobistego.

WeChat powstał w 2011 roku i posiada obecnie 980 milionów aktywnych użytkowników. Jest najpopularniejszym komunikatorem w Chińskiej Republice Ludowej. Aplikacja próbowała też podbić Republikę Chińską (Tajwan), ale tam na tronie zasiada japoński Line.

Źródło tekstu: scmp.com, wł

Tagi: chiny
Komentarze
Zaloguj się
1. -matt-
-1

2017-12-31 14:51:28

i to jest ministerstwo cyfryzacji - a nie jakaś polska podróba pisowska udająca że coś robi dla obywateli

Odpowiedz