DAJ CYNK

Chiny - od stycznia komunikator jako dowód osobisty

31.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5837

Ważne 1

2

Wczoraj pisaliśmy, że za pośrednictwem aplikacji WeChat można w Chinach złożyć pozew sądowy. A od stycznia WeChat posłuży jako pełnoprawny dowód osobisty.Wczoraj pisaliśmy, że za pośrednictwem aplikacji WeChat można w Chinach złożyć pozew sądowy. A od stycznia WeChat posłuży jako pełnoprawny dowód osobisty.

Pierwszy dowód osobisty został wgrany do aplikacji podczas dużej ceremonii w mieście Kanton, w prowincji Guangdong. To właśnie ta prowincja już wcześniej prowadziła testy mające doprowadzić do takiej metody cyfryzacji dowodów osobistych. W styczniu usługa WeChat ID będzie dostępna na terenie całych Chin kontynentalnych.

Będzie to owoc współpracy m.in. firmy Tencent, instytutu badawczego przy chińskim Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego czy Chińskiego banku Konstrukcyjnego. Elektorniczny dowód wgrany w komunikator WeChat będzie pełnoprawnym dowodem i będzie mógł być wykorzystywany w każdej sytuacji. Władzie kantońskiej dzielnicy Nansha posunęły się nawet do stwierdzenia, że papierowe dowody osobiste nie mają już sensu, skoro wystarcza WeChat. Podobnie działają elektroniczne dowody osobiste w Estonii - tam można nawet głosować przez internet, a ostatnio rząd zachęcał obywateli by sami wgrali sobie poprawki bezpieczeństwa na swoje dowody.

WeChat powstał w 2011 roku i posiada obecnie 980 milionów aktywnych użytkowników. Jest najpopularniejszym komunikatorem w Chińskiej Republice Ludowej. Aplikacja próbowała też podbić Republikę Chińską (Tajwan), ale tam na tronie zasiada japoński Line.

Źródło tekstu: china daily, wł

Tagi: chiny
Przewiń w dół do następnego wpisu