DAJ CYNK

Chiński rynek komórkowy - część I

25.09.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5228

Ważne 0

0

Chiński rynek mobilny jest rynkiem dosyć charakterystycznym. Pomijając jego wielkość, zasięg terytorialny czy stopień rozwoju, w niedalekiej przyszłości stanie się on jednym z najważniejszych, obok amerykańskiego czy europejskiego, rynków na świecie. To tutaj najwięksi producenci będą prezentować swoje najnowsze produkty w pierwszej kolejności, to chiński klient będzie tym, do którego warto będzie pochylić się z najnowszym urządzeniem. Dodajmy do tego dynamiczny rozwój tego rynku nie tylko pod względem wzornictwa, ale przede wszystkim technologicznym - i już otrzymamy mieszankę, którą już wkrótce nie sposób będzie lekceważyć. Warto więc zwrócić na ten rynek szczególną uwagę.

Chiński rynek mobilny jest rynkiem dosyć charakterystycznym. Pomijając jego wielkość, zasięg terytorialny czy stopień rozwoju, w niedalekiej przyszłości stanie się on jednym z najważniejszych, obok amerykańskiego czy europejskiego, rynków na świecie. To tutaj najwięksi producenci będą prezentować swoje najnowsze produkty w pierwszej kolejności, to chiński klient będzie tym, do którego warto będzie pochylić się z najnowszym urządzeniem. Dodajmy do tego dynamiczny rozwój tego rynku nie tylko pod względem wzornictwa, ale przede wszystkim technologicznym - i już otrzymamy mieszankę, którą już wkrótce nie sposób będzie lekceważyć. Warto więc zwrócić na ten rynek szczególną uwagę.

Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Janecki
-1

2012-09-27 14:26:14

A co mnie tam Chiny obchodza?Zajmijcie sie polskim rynkiem.Co z postepami we wdrazaniu networks?

Odpowiedz

19. ~...
0

2012-09-27 11:39:38

Bajki. W tej chwili w Chinach zaczyna się powoli recesja. Chiny to gospodarka w 100% wojenna, coś w rodzaju Niemec przed 39''.

Odpowiedz

18. Q!
0

2012-09-26 23:27:41

@medyk - po części załatwiają to ilością BTS-ów - China Mobile ma ich ponad 920 tys.(!), a pokrycie mają tak naprawdę tylko na wschodzie Chin. Na reszcie terenu, podobnie jak w Pekinie, bardzo często korzystają z roamingu krajowego - charakterystyczny trojkąt często widać na wyświetlaczu. ;-)

Odpowiedz

17. Q!
0

2012-09-26 23:23:58

@playmobile - z ręcznym przelogowaniem się jeszcze nie bawiłem, później spróbuję - dziękuję za radę. Nie, to nie ten Q. ;-) @16 - HD Voice (chyba jeszcze) nie ma, mobilny Internet (EDGE) nawet w godzinach szczytu działa całkiem sprawnie i bez przerw - pod tym względem jest komfort. Na pewno działa lepiej niż stacjonarny, który potrafi się urwać na kilka godzin i... tyle. :-P

Odpowiedz

16. ~medyk
0

2012-09-26 23:15:16

Dziękuję za wyjaśnienie, jestem pełen podziwu mimo wszystko jak rozwiązują problemy pojemności sieci w takich aglomeracjach jak Szangchaj, Pekin, ciekawe co z HD Voice, jak wygląda mobilny internet w szczycie... i czekam na recenzje rosyjskich sieci.

Odpowiedz

0

2012-09-26 22:26:53

PS Kosmiczne błędy robię... :/ Czas chyba więcej rozmów z rodakami prowadzić... Więc wybaczcie ale to nie z braku znajomości języka ojczystego.

Odpowiedz

0

2012-09-26 22:17:53

@ Q - widocznie nie masz pokrycia z tamtej strony mieszkania. Mówi się trudno i przelogowuje do innej sieci (masz jeszcze Orange i Plusa przecież) albo BTSy są źle skonfigurowane/ustawione. Choć obstawiałbym to pierwsze. Zapewne wiesz jak działają fale radiowe więc tłumaczyć nie trzeba. Swoją drogą czy "Q" to skrót od "Quartermaster"? Tego z JB? ;)

Odpowiedz

13. Q!
0

2012-09-26 20:36:21

@playonline - żeby było dokładniej, to drugie piętro przy oknie. W promieniu 50 metrów pustka, wokół budynki nie większe jak czteropiętrowe. Przy czym na zewnątrz jakość jest znacznie lepsza, czyli bardzo dobra. No, ale nie będę wychodzić na balkon po drugiej stronie mieszkania żeby pogadać przez telefon. ;-)

Odpowiedz

0

2012-09-26 20:31:09

@ Q - hehe nie wiem gdzie ty korzystałeś z Playa ale na pewno nie na powierzchni... ;) W bunkrach to i możliwe... ;) OK Play miał trochę problemów na z jakością na początku gdy istniał, potem z handoverem ale od dłuższego czasu jest świetnie. W porównaniu do takiego Plusa. Poza tym muszę powiedzieć, że w Play chyba poprawiła się jakość BOK bo od dłuższego czasu zaskakuję mnie pozytywnie. :) PS Proszę nie patrzeć na mój nick - podczas rejestracji skorzystałem z pierwszej lepszej nazwy pod ręką. :) Co do Joozka to ma trochę racji.

Odpowiedz

11. Q!
1

2012-09-26 15:44:40

@medyk - jakość jest dosyć średnia, czyli czasem są takie szumy i trzaski w słuchawce, że nie sposób się dogadać. :-/ Zrywanie połączeń czasem się zdarza (raz na kilkanaście połączeń). Zasięg - z tym bywa różnie, więc czasem w słuchawce jest głuchość. Ogólnie jakość Playowa (porównując z miejscówką we Wrocławiu, 3 km od rynku). :-P @Joozek - dobrze, że chociaż Ty nie skompromitowałeś się swoim komentarzem i klapkami na oczach. Uff!

Odpowiedz

10. ~val45k
0

2012-09-26 15:36:41

W pełni zgadzam się z autorem, warto to przy okazji wspomnieć że Chiny ignorują wszelkie prawa pochodzące z europy lub ameryki, dlatego żadna walka o prawa autorkie w sądzie nie będzie możliwa. Kolega Joozek jest raczej mało rozgarnięty, jeżeli nie wie co to wspólnego z polskim czy europejskim rynkiem. Moj kolejny telefon to Xiaomi Mi-2, świetne bebechy i rozsądna wielkość ekranu, oraz 3000mAh. Mimo że android-sale naliczy mnie ekstra za niego, to i tak będzie to świetna relacja ceny do wartości. Pozdrawiam i czekam na cz II

Odpowiedz

9. ~Jony
0

2012-09-26 12:22:07

Dlatego cieszy mnie fakt ze urodzilem sie w Polsce... i że korzystam z tego co jest i jak jest... widzę że wsyscy cwaniacy co narzekają na nasze krajowe sieci nagle siedzą cicho, czyby waty sie najedli? czy moze pomysleli? - tą odpowiedz juz od razu sam obale bo wiem że wiekszość ma z tym problem...

Odpowiedz

8. ~gg
0

2012-09-26 11:25:40

A ja znam

Odpowiedz

7. ~Darkadi
0

2012-09-26 09:59:57

Wszyscy jedzcie do czajnikow zakladac btsy na prowincjach.

Odpowiedz

6. ~Delavor
1

2012-09-26 08:23:03

~Joozek, A kto mówił, że ta strona jest o polskiej telekomunikacji? Weź zastanów się co piszesz bo aż się tego nie da czytać.

Odpowiedz