DAJ CYNK

Chiński chłopiec sprzedał nerkę by kupić iPada 2

03.06.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9028

Ważne 0

0

17-letni chiński chłopiec postanowił sprzedać swoją nerkę za 22tys. juanów by móc kupić swojego wymarzonego iPada. Teraz gdy jego zdrowie pogarsza się, czuje żal, ale jest już za późno - donosi Global Times.

17-letni chiński chłopiec postanowił sprzedać swoją nerkę za 22tys. juanów by móc kupić swojego wymarzonego iPada. Teraz gdy jego zdrowie pogarsza się, czuje żal, ale jest już za późno - donosi Global Times.

Chciałem kupić iPada 2, ale nie mogłem sobie na to pozwolić - powiedział chłopiec o nazwisku Zheng, mieszkający w mieście Huaishan. Pośrednik skontaktował się ze mną przez Internet i powiedział, że może mi pomóc sprzedać jedną z nerek za 20 tys. juanów - dodaje 17-latek.

28. kwietnia Zheng udał się do Chenzhou, w sąsiedniej prowincji Hunan na zaplanowany przez brokera zabieg. Po wycięciu organu chłopiec otrzymał 22 tys. juanów. Jego rodzice nic nie wiedzieli o planowanym zabiegu.

Po powrocie chłopca do domu, rodzice zgłosili sprawę na policję. Pośrednik dawno był już jednak nieosiągalny, z kolei władze szpitalu 198 w Chenzhou twierdzą, że nie miały pojęcia o zabiegu chirurgicznym na chłopcu. Jak tłumaczą władze placówki, oddział, który zajął się operacją miał kontrakt z biznesmenem z prowincji Fujian, a nie ze szpitalem.

Niedawno pisaliśmy, że produkty Apple'a działają na jego miłośników jak obrazy świętych na ludzi mocno wierzących. Zdaje się to potwierdzać w radykalnym czynie 17-latka z Chin. 22 tys. juanów to w przeliczeniu około 9321 zł.



Źródło tekstu: Global Times, wł

Komentarze
Zaloguj się
84. ~red box
0

2011-06-07 20:38:19

faktycznie ile to kosztuje ze nikogo nie stać na wyroby Appla w Polsce ez nie są tanie masakra....

Odpowiedz

83. MiRekin
0

2011-06-06 15:41:42

o dżizas... jak to, że rodzice o tym nic nie wiedzieli?? nie możliwe... i ma 17 lat tylko... matko bosko. Apple naprawdę działa tak jak narkotyk... zostajesz tak naćpany przez niego, że nigdy w życiu nie uzależnisz...

Odpowiedz

82. ~
0

2011-06-04 20:09:25

Taki zebrak sprzeda swoj organ, albo zaciagnie kredyt na pare lat i potem paraduje po slumsach z iphonem w skarpecie, czy kondomie, zeby sie nie zarysowal. Ja wole np. Nokie N8 za 1zl w abo. Na rok starczy. Trzeba mierzyc sily na zamiary. Poza tym taki iphone nie zrobi pana z dziada, co najwyzej dziad wyjdzie na klauna.

Odpowiedz

81. ~
0

2011-06-04 20:02:36

Nie ma sie co dziwic chinolom. W USA tez biedota kupuje produkty Apple zeby sie dowartosciowac. Co za roznica jaki ma sie telefon, byle spelnial wymagania uzytkownika. A po co komu tablet? Wiecej mozna zrobic na laptopie. Prawdziwe programy, gry, a nie jakies namiastki. Chcesz ekran dotykowy, laptop tez ma. Fani Apple to biedota ze slumsow.

Odpowiedz

80. ~vicio
0

2011-06-04 19:37:54

A u nas to niby mało jest jołopów? Gdyby tylko dać im szansę to sprzedaliby wszystkie podwujne organy i jeszcze pół wątroby dołożyli za jakiegoś appla albo plastikowy badziew od samsunga. I pozwoliłbym im na to, od razu średnia IQ w kraju by wzrosła :)

Odpowiedz

79. ~Wiktor Czarnecki I
0

2011-06-04 11:07:30

w najnowszej seri simpsonach juz nabijali sie z ludzi slepo parzacych w iPady..

Odpowiedz

78. ~MST
0

2011-06-03 20:41:53

A pamiętacie reklamę androida a raczej xperii play z tym kciukiem :D, ile osób mówiło, że to niesmaczne :D

Odpowiedz

77. ~PLAY
0

2011-06-03 19:14:42

Apple wyciąga od ludzi pieniądze tak jak P4.

Odpowiedz

76. ~r
0

2011-06-03 19:11:12

A jeśli ktoś mówi o winie koncernu Apple to chyba mu coś myślenie szwankuje. Raczej należy się podziw za marketing doprowadzający ludzi do obłędu :)

Odpowiedz

74. ~r
0

2011-06-03 19:09:10

młody a już się nauczył, że konsekwencje niektórych naszych decyzji są nieodwracalne. Inaczej niż w grach komputerowych. W dodatku nikt nie zginął, żadna osoba postronna nie ucierpiała. Z mojej strony szacun dla chłopaka. Może chciał zrobić coś ku przestrodze? I być sławnym. I dał radę. Możecie iść jego śladem jeśli pragniecie gadżetów albo np willi z basenem ;-)

Odpowiedz

73. ~r
0

2011-06-03 19:04:13

a ja uważam całe wydarzenie za bardzo pozytywne. Chłopak ma nauczkę, że zdrowie jest bezcenne i nie da się go wymienić na gadzety. Ktoś dostał nerkę i się lepiej czuje a może nawet normalnie zaczął żyć. Apple zarobiło. Może jakiś czytający w internecie newsy młodzian się chwilę zastanowi co warto poświęcić dla zabawek i czy wszystkie trzeba mieć. Saaaame plusy :-)

Odpowiedz

0

2011-06-03 19:02:54

Nowa kampania Jobsa - Wymień swojego iPada na nerkę!

Odpowiedz

70. Maniiiek
0

2011-06-03 18:38:38

@69 Ty jesteś temu winny. Mogłeś tam pojechać i go powstrzymać, a tego nie zrobiłeś.

Odpowiedz

0

2011-06-03 18:17:39

To smutne jak mąci się ludziom w głowach, aby wyciągnąć od nich te ostatnie pieniądze a czasem nawet i organy, aby "poprawili" sobie swoje życie. Wstyd dla producentów, że w imię własnych wybujałych interesów i potrzeb za parę kawałków tworzyw rządają tak ogromne sumy.

Odpowiedz