DAJ CYNK

Chińczycy chcą kupić Operę

10.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3183

Ważne 10

2

Opera potwierdziła otrzymanie oferty kupna firmy przez konsorcjum chińskich firm internetowych za 1,2 mld dolarów.

Opera potwierdziła otrzymanie oferty kupna firmy przez konsorcjum chińskich firm internetowych za 1,2 mld dolarów.

Oferta wpłynęła od firm Kumlun, Qihoo 360, wspieranych przez fundusze inwestycyjne Golden Brick i Yonglian. Opiewa ona na kwotę 10,4 mld koron norweskich (ok 1,2 mld dolarów). Jest to kwota o 53% wyższa, niż do tej pory spekulowano w temacie sprzedaży firmy.

Dzisiaj Opera ma opublikować wyniki finansowe za 2015 rok. Ma to być okazja do przedyskutowania złożonej oferty i podjęcia ew. działań w tej sprawie.

Opera, to nie tylko sama przeglądarka. Firma zajmuję się również rynkiem reklamy i szeroko pojętą kompresją danych. Zdaniem prezesa firmy Opera jest królem kompresji.

Źródło tekstu: Recode; wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~xy
0

2016-02-11 11:48:32

@8: 10/10!@9,10 - dzięki, muszę to sprawdzić. A jak z bezpieczeństwem (banki)? Lubię iść pod prąd, ale czasem lepiej może wtopić się w tłum...PS. Do tej pory używam wersji 12.17, niestety już nie jako jedynej. Bardzo obolewam nad uśmierceniem Opery.

Odpowiedz

22. ~
0

2016-02-10 22:07:19

@21: Jaki problem zainstalować ABP, uBlock czy jakiś inny dodatek z bazy dodatków dla Chrome (większość działa i na Operze i na Vivaldi)?

Odpowiedz

21. ~
0

2016-02-10 18:20:50

@10, a jak adblock masz na vivaldi?

Odpowiedz

20. pacman
0

2016-02-10 17:03:55

@14Nie zauważyłeś, że to po prostu twórcy aplikacji olewają Windows Phone ? Jaki system takie aplikacje ;)

Odpowiedz

19. ~mmm
2

2016-02-10 17:02:27

4@ Ja nadal używam i sobie chwalę...18@ No pewnie że komfortowo jeżeli masz telefon z 2g(tj z gprs czy edge), to nawet nie widzisz większej różnicy.Ba nawet na telefonie z 3g świetnie się sprawuje opera mini i to najlepsza przeglądarka na normalne telefony .Wielu ludzi nadal z nich korzysta i na smartfony nie planuje przechodzić np. Ja i jeszcze paru innych członków mojej rodziny i znajomych .Od bajerów to są kompy i laptopy a nie mini coś tam udające niezbyt udanie komputer.Sorki ale android jest tak dziurawy (i nie tylko on) że strach używać go "do wszystkiego".Do tego wymiar...aby miał sens pełnego użytku to trzeba byloby z tabletem chodzić jako ...telefonem bo nic mniejszego od 10 cali mnie nie zadowala..Sorki kolego ale dla mnie telefon tylko klasyk do reszty mały laptop lub komp.

Odpowiedz

18. ~~
0

2016-02-10 16:31:48

@15 Konfortowe na lejku? Z drzewa spadłeś? 32kb/s to na nic nie wystarczają. Chyba musisz sam tekst czytać bez obrazków, bo u mnie wszystko stoi. Nic nie ładuje.

Odpowiedz

17. ~
0

2016-02-10 15:26:18

@16: Taki "dodatek" musiałby mieć własne zaplecze (chmura obliczeniowa dokonująca kompresji) albo korzystać z farm serwerów Opera Software.

Odpowiedz

16. ~yaro0001
0

2016-02-10 15:01:04

Czy może ktoś mi powiedzieć czy istnieje na FF jakiś dodatek który będzie kompresował dane tak jak to jest w operze?

Odpowiedz

15. ~
1

2016-02-10 13:30:23

Opera ratuje, kiedy włącza się lejek 32kb/s, pozwalając na komfortowe korzystanie z internetu.

Odpowiedz

14. ~~
-1

2016-02-10 13:10:23

Może to i dobrze, bo ta przeglądarka stoi w miejscu. Nikt nic nie robi. Na Windows Phone muli gorzej niż w telefonie z 10lat do tyłu.

Odpowiedz

13. SACZI
0

2016-02-10 11:48:21

@10, tak samo i ja - od wersji 5.XX używam opery.Stara opera miała chyba najlepszy "adblocker", który rzeczywiście filtrował treści, a nie tak jak te wszystkie pseudo adblocki.

Odpowiedz

12. ~12369
0

2016-02-10 11:29:02

Ludzie, ludzie na pomoc!!!!!To napewno jest telepolis.pl

Odpowiedz

11. ~ziutasek
2

2016-02-10 11:17:02

@3 i 7 jakie ma znaczenie która przeglądarka "rządzi" ? Miliardy much jedzą g... i mamy się tym sugerować ?@8 dokładnie do OPERA 12.17 była optymalna potem trzeba było przejść na FF.

Odpowiedz

10. Camis
0

2016-02-10 11:14:34

Dla fanów starych wersji Opery polecam Vivaldi.Opera umarła z porzuceniem Presto, a używałem jej od 2002r.

Odpowiedz

9. ~
0

2016-02-10 11:08:09

@8: Jeżeli szukasz przeglądarki w stylu Opery 12 na desktop, to polecam Vivaldi (przeglądarka stworzona przez jednego z byłych założycieli Opera Software). Ma więcej opcji personalizacji niż "Chropera". Niestety cały czas jest w fazie beta.

Odpowiedz