DAJ CYNK

Centrum technologiczne Nokii w Krakowie planuje dalszy rozwój

04.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3196

Ważne 7

1

Nokia kontynuuje rozwój centrum technologicznego w Krakowie, które w latach 2013-2014 podwoiło zatrudnienie w wyniku rosnącego zapotrzebowania na najnowsze technologie dla sieci komórkowych.

Nokia kontynuuje rozwój centrum technologicznego w Krakowie, które w latach 2013-2014 podwoiło zatrudnienie w wyniku rosnącego zapotrzebowania na najnowsze technologie dla sieci komórkowych. Obecnie Centrum R&D (badawczo-rozwojowe) Nokia Networks w Krakowie planuje utworzyć kolejne miejsca pracy dla inżynierów i programistów.

Planujemy zatrudnić w tym roku ok. 100-150 nowych pracowników - mówi Krzysztof Persona, szef krakowskiego Centrum Nokii.
Poszukujemy specjalistów IT, programistów, entuzjastów gotowych tworzyć nowe technologie. Oferujemy zaś możliwość rozwijania umiejętności w międzynarodowym środowisku oraz pracy z najnowocześniejszym oprogramowaniem i sprzętem.

Od 2011 roku krakowskie Centrum R&D wchodzi w skład Nokii, która przejęła dział sieci mobilnych firmy Motorola. Od tej pory Centrum stale się rozwija i poszerza zakres działania. Obecnie zatrudnia już ponad 500 specjalistów, którzy tworzą najnowsze, innowacyjne technologie dla mobilnych sieci operatorskich. Współpracują z innymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi Nokii na świecie oraz wieloma operatorami komórkowymi.
Nokia przewiduje, że w ciągu najbliższych 10 lat sieci telekomunikacyjne połączą miliardy urządzeń w inteligentne i programowalne systemy. Będzie to wymagało, miedzy innymi, stworzenia odpowiedniego systemu łączności dla tak ogromnej liczby urządzeń.

Nasi specjaliści tworzą oraz testują oprogramowanie dla elementów sieci komórkowych 3G oraz 4G - LTE i LTE-Advanced, szczególnie dla stacji bazowych telefonii komórkowej odpowiedzialnych za bezpośrednią komunikacje pomiędzy naszymi telefonami a siecią operatora - mówi Krzysztof Persona.
Jesteśmy także zaangażowani w projekty telefonii komórkowej piątej generacji tzw. 5G. która wejdzie do użytku dopiero po 2020 roku i pozwoli na pokonanie ograniczeń stosowanych obecnie technologii - dodaje szef krakowskiego Centrum Nokii.

W Polsce Nokia Networks jest czołowym dostawcą infrastruktury i usług głównym operatorom komórkowym, a jego dwa centra technologiczne we Krakowie i Wrocławiu zatrudniają łącznie blisko 3000 inżynierów i programistów, pracujących nad najnowszymi technologiami sieci radiowych i wspomagających operatorów z całego świata.

Źródło tekstu: Nokia

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się
0

2015-03-05 14:20:06

A i cały czas prowadzą rekrutację.

Odpowiedz

2. ~
0

2015-03-05 06:29:33

Szkoda, że z telefonami nie kontynuują projektu.

Odpowiedz

1. Gormar
0

2015-03-04 16:49:23

Brawo!

Odpowiedz