DAJ CYNK

Centertel mocno przyspieszy swoje CDMA na 450 MHz

22.07.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6155

Ważne 0

0

Do końca roku nasza sieć CDMA2000 na 450 MHz zostanie rozbudowana do standardu Ev-DO Rev. B, co pozwoli osiągać prędkości na poziomie 9,3 Mb/s w stronę do użytkownika oraz 5,4 Mb/s od niego - mówi w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL Piotr Muszyński, wiceprezes TP ds. operacyjnych.

Do końca roku nasza sieć CDMA2000 na 450 MHz zostanie rozbudowana do standardu Ev-DO Rev. B, co pozwoli osiągać prędkości na poziomie 9,3 Mb/s w stronę do użytkownika oraz 5,4 Mb/s od niego - mówi w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL Piotr Muszyński, wiceprezes TP ds. operacyjnych.

Przypomnijmy, że obecnie sieć CDMA2000 należąca do Centertela operuje w rewizji A, która pozwala na osiąganie prędkości odpowiednio 3,1 Mb/s w stronę do użytkownika oraz 1,8 Mb/s od niego. Modernizacja sieci będzie możliwa po tym, jak jedną z nośnych (1,25 MHz) zwolni ciągle działająca sieć NMT. Zasięg sieci obejmuje w tej chwili ponad 87% powierzchni kraju. Wraz z nową prędkością, w ofercie pojawią się nowe modemy w formie klucza USB, który będą obsługiwały CDMA2000 Ev-DO Rev. B.

O tym, jak zmieni się układ sił na rynku po przejęciu Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka, jak Centertel rozbudowuje swoją sieć, czy jest zainteresowany dzieleniem częstotliwości z PTC i czy LTE jest rzeczą, którą trzeba mieć - więcej w pełnym wywiadzie, który opublikujemy po weekendzie.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~
0

2011-07-29 14:17:45

jaka macie predkosc po wykorzystaniu pakietu cdma

Odpowiedz

26. ~kobra
0

2011-07-25 17:38:05

w sumie tez jestem zadowolony w dzien 10 km od nadajnika http://www.speedtest.net/result/1401378102.png godziny szczytowe , ale zawsze lepiej jak bedzie szybszy

Odpowiedz

25. ~x
0

2011-07-23 18:48:56

@24, temu misiu :).

Odpowiedz

24. ~
0

2011-07-23 18:39:02

Ale bykU!!! "należąca do CentertelA"?! WOW! Normalnie SZOKa zaznalem! To juz nie CentertelU???? Sie zdecydujcie!

Odpowiedz

23. AbrahaM
0

2011-07-23 18:22:41

cóż.. perspektywa "Cyfrowego Plusa" :P (żart zamierzony) potrafi zdziałać cuda, będąc silnym czynnikiem motywującym :D

Odpowiedz

22. ~centek
0

2011-07-23 15:46:30

ja tam jestem zadowolony z Orange , proszę http://www.speedtest.pl/results/22812588.jpg .

Odpowiedz

21. ~
0

2011-07-23 13:55:26

ktos pize o Ply i 3mbps - ale sa ludzie, ktorym nawet do 1mbps nie dociaga, a zwykle to od 120 do 700 NIE MA REGULY jesli chodzi o internet "mobilny"

Odpowiedz

20. ~ajp
0

2011-07-23 09:34:54

@Witek "revision" to po polsku poprawka, korekta, uaktualnienie, zweryfikowanie. Tłumaczenie na "rewizja" jest kalką językową, która fatalnie brzmi. Tu chyba najtrafniejsze byłoby użycie słowa aktualizacja.

Odpowiedz

19. Spamer ;)
1

2011-07-22 21:02:10

Tym ruchem tylko sobie pogorszyli zważywszy że dodali no limit od 23 do 6 godziny rano. Na razie transfery macie piękne, ale pózniej tylko wołać o pomstę do nieba...

Odpowiedz

18. ~jarek
0

2011-07-22 18:06:34

Na ADU635WA działa tak http://www.speedtest.net/result/1397311485.png o tej porze w mieście.

Odpowiedz

17. ~Olsztyn
0

2011-07-22 16:48:36

ja mam MV510 VR , VoIP dziala bezproblemowo, pingi takie z godz. 16:46 http://www.speedtest.pl/results/22787769.jpg , po 21 jest lepiej z transferem. Przed 16 tez było ponad 1,3 Mb . Ja jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ten router na allegro, a karta SIM jest abonamentowa od BE z aktywnym CDMA - to mi daje 7GB limitu.

Odpowiedz

16. ~Toszik
0

2011-07-22 16:15:14

Oczywiście w sieci orange

Odpowiedz

15. ~Toszik
0

2011-07-22 16:14:42

Osobiście testowałem sprzęt router MV410. i byłem w szoku jak zobaczyłem prędkość pobierania jaką on u mnie w miejscowość rozwiną to aż 2,5 Mb/s normalnie byłem pod wrażeniem.

Odpowiedz

14. ~
0

2011-07-22 16:10:51

@13. erratum: u góry miało być po 5 stów :(.

Odpowiedz

13. ~*znawca*
0

2011-07-22 16:09:37

No to szykuje się ponowny zakup modemu :(. Co poniektórzy to i po 500 stów na nie wydali. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że CDMA2000 Rev.B różni się jedynie od Rev.A możliwością agregowania kanałów. Coś ala Dual Carrier, ale w tym przypadku (Triple) trzech (3x3.1Mbps=9.3) Chyba, że się mylę. Z tego można wnioskować, że pojemność sieci nie wzrośnie. Jedynie dodatnie trzeciej nośnej polepszy sytuacje o 50%. W sumie to już myślałem, że MNT wyłączyli rok temu :). Witku może być coś na ten temat(y) więcej napisał.

Odpowiedz