DAJ CYNK

Cena za TK Telekom nie jest "rażąco wysoka"

08.05.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4585

Ważne 2

1

Cena, jaką Netia zapłaci za TK Telekom, będzie nieco wyższa od oczekiwań, jednak różnica ta nie będzie duża - powiedział PAP Konrad Księżopolski, analityk z BESI.

Cena, jaką Netia zapłaci za TK Telekom, będzie nieco wyższa od oczekiwań, jednak różnica ta nie będzie duża - powiedział PAP Konrad Księżopolski, analityk z BESI.

Zobacz: Netia kupuje TK Telekom za 221 mln zł.

Spodziewałem się, że cena wyniesie ostatecznie mniej niż 200 mln zł, ale 220 mln zł nie jest rażąco wyższą wyceną. Wycena w transakcji na poziomie 5,2 krotności EV/EBITDA jest w porządku, jeżeli chodzi o branżę telekomunikacyjną. Na cenę mogło wpłynąć to, że wczoraj mówiło się o powrocie do negocjacji Hawe - powiedział Księżopolski.

Księżopolski uważa, że pomimo akwizycji Netię będzie stać na wypłatę zapowiedzianej dywidendy, która ma wynieść 42 grosze na akcję. Dodał, że przejęcie zwiększa atrakcyjność Netii dla ewentualnego przejmującego spółkę i jego zdaniem zmiana kontroli nad Netią nie jest już kwestią 2-3 lat.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
6. ~user
0

2015-05-09 21:43:21

Masz rację, źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że wycofali się z ofertą WiFi dla detalu. Teraz WiFi oferują tylko dla klienta biznesowego.

Odpowiedz

5. ~tkubon
0

2015-05-09 18:24:21

w dalszym ciągu na ich stronie jest oferta TDI wifi. Mam tory koło domu i wiem co mi oferowali i z kim podpisywałem umowę. Znakomicie chodziła ich radiówa. Od nich kupuje dostęp też Bestpartner znany pod adresem www.airmax.pl ostrzegam i stanowczo nie polecam. Większych kanciarzy chyba nie ma w rejonie. Kupują parę dostępów od właśnie TKTelekom i potem odsprzedają kilkunastu klientom ofertując jakieś z kosmosu wzięte prędkości. Sam TKTelekom jest naprawdę ok

Odpowiedz

4. ~user
0

2015-05-09 08:47:48

TK Telekom oferowało WiFi ale jakiś czas temu się z tego wycofali.

Odpowiedz

3. ~X
0

2015-05-09 06:51:37

TKT nigdy nie oferowało innych łącz konsumenckich niż ADSL po własnej miedzi, więc jednak jakiś pośrednik przy tym wifi musiał być :)

Odpowiedz

2. ~tkubon
0

2015-05-08 14:58:43

Ale lipa. TKTelekom to porządny op. Miałem kiedyś u nich wifi (bezpośrednio od nich) i wszystko śmigało, że aż miło. teraz jak to weźmie netia to bedzie oznaczało jedno: rażące obniżenie jakości świadczonych usług i kolejnego konkurenta na rynku mniej

Odpowiedz

1. ~Jazonx
0

2015-05-08 14:16:28

Zastanawiam się czy za tą ... tak "atrakcyjną" cenę wiedza co kupili. Ostatnia inwentaryzacja sieci w TK była chyba ze sto lat temu. W połączeniu z tym "zrestrukturyzowanym managementem netiowym" może być wesoło. Ostatnio zaczynają zatrudniać handlowców których tak perfekcyjnie wycięto rok temu. Nie mogę się nadziwić że to jeszcze działa i za co unowocześnią TK. ;)

Odpowiedz