DAJ CYNK

Były diler P4 złożył wniosek o upadłość

03.03.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4370

Ważne 0

0

Connex, spółka zależna od giełdowej firmy Tell, złożyła 1. marca do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Sprawa ma związek z decyzjami Urzędu Kontroli Skarbowej.

Connex, spółka zależna od giełdowej firmy Tell, złożyła 1. marca do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Sprawa ma związek z decyzjami Urzędu Kontroli Skarbowej.

Decyzja o złożeniu wniosku została podjęta na skutek nadania rygoru natychmiastowej wykonalności wydanym wobec Connex decyzjom Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu dotyczącym podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2005 i 2006, z których wynika zobowiązanie do zapłaty łącznie kwoty 5.399.269 zł, powiększonej o należne odsetki

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Connex wszystkie decyzje doręczone spółce są nieprawomocne, a Connex w przewidzianym prawem terminie wniósł od nich odwołania do Dyrektora Izby Skarbowej. W przewidzianym prawem terminie zostały również wniesione zażalenia od postanowień o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności.

Connex był do niedawna dilerem P4 mając 63 punkty, ale operator z dniem 26. stycznia rozwiązał w trybie natychmiastowym umowy dealerskie oraz wypowiedział umowę dystrybucyjną. Więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Tell, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. rcicho
0

2010-03-03 23:39:30

Wlo - 19%. Podatek ten wprowadził rząd Leszka Millera w 2004r. PO obiecywało niski podatek liniowy od dochodów osobistych. Może dopiero jak lewica dojdzie do władzy to go wprowadzi ;)

Odpowiedz

24. wlo
0

2010-03-03 23:01:34

rcicho - jaka jest skala podatku dochodowego od osób prawnych? możesz mi przypomnieć?

Odpowiedz

23. pawelf
0

2010-03-03 20:54:27

heheheh-politycy-taki mamy rząd jak wasze wypowiedzi-------Upadek Connexu to czysty przejaw pełnej odpowiedzialności ludzi z US.Gdyby ta grupa społeczna odpowiadała swoim majątkiem ,to do tego tak szybko by niedoszło. A tak-jedna z największych sieci prepaid i z liczącej się sieci Play w dwa miechy sie rozsypała.A ile osób przez to pracę straci?

Odpowiedz

22. issa
0

2010-03-03 18:50:20

R , no nie wiem czemu , ale nigdy nie potrafie przejsc nad czyms takim obojetnie , do porzadku dziennego. We flame warach zawsze biore strone Donalda Tuska , nalewki babuni oraz parowek sojowych. A tak na serio - glupota i madrosc nie jest lewicowa ani prawicowa tak samo jak prawo i sprawiedliwosc i az dziw bierze , ze sa jeszcze jak widac ludzie ktorzy mysla , ze jest innaczej. W cyklicznym wylewaniu pomyj (a pomyje sie zmywa , az dziw bierze , ze jego komentarz jest tu do tej pory) , lubuje sie na tym forum mala na szczescie , czesc wyborcow PiSu. Czasem mi sie wydaje , ze tych osiolkow od arabskiego fanatyka rozni tylko to , ze jeszcze nie wysadzili sie w powietrze.

Odpowiedz

21. ~r
0

2010-03-03 16:11:14

#issa: czy to nie szkoda polemizować z pisowskimi zabetonowanym głowami? Chyba że chodzi Ci o to by się pobudzili i trochę mogli piany wytoczyć? Bo jak wytoczą to są szczęśliwsi :)

Odpowiedz

20. ~
0

2010-03-03 15:03:09

Wspaniała służba zdrowia, piękna oświata, łatwe przepisy dla przedsiębiorców, tysiące rodaków wracających do kraju oto obiecanki P-artii O-ligarchów

Odpowiedz

19. ~impassive
0

2010-03-03 13:39:20

O PiS nie słyszałem (oczywiście nie wykluczam), ale o internetowych bojówkarzach Schetyny - i owszem.

Odpowiedz

18. ~MIS
0

2010-03-03 13:07:20

16: portale sie nie myla, tylko kurde problem jest taki ze PIS ma ludzi zatrudnionych, czy tam wolontariuszy co to maja za zadanie rozpowszechciac w internecie takie informacje, takie trolowanie na sniadanie. Masakra, tu pierwszy raz to widze, ale ewidentnie jest to robione na zlecenie.

Odpowiedz

16. ~???
0

2010-03-03 12:03:09

Wszedłem i nawet nie doczytałem do końca. Nie pomyliły się Wam portale?

Odpowiedz

15. ~
0

2010-03-03 11:56:23

Najlepsze było wczorajsze zebranie Lecha naszego prezydenta, mówił o zadłużeniu państwa, tylko jakoś nie pamięta jak jego brat Jaro chciał wpompowć pieniądze w banki i tym zadłużyć państwo? Jakoś PO tego nie zrobiło i wyszliśmy na prostą, Bogu dziękować że za sterami nie siedzi Pis, byśmy się zadłużyli, a banki i tak by pieniądze za granicę wyprowadziły. Pis to partia wiecznej sklerozy, oni pamiętają to co trzeba, resztę nagle zapominają, co za ludzie. Pewne decyzję PiSu popieram, lecz niestety ich jest mało, w tej partii trzeba nowego prezesa mniej obsesyjnego i zakompleks otwartego na kompromis, inaczej ta partia może pożegnać się z wygraną wyborów, ludzie mają dość po prostu Kaczorow.

Odpowiedz

14. ~
0

2010-03-03 11:47:49

Państwo nie jest rentowne nawet z tymi podatkami co teraz są, a co mówiąc po obniżeniu. Za duża biurokracja, za dużo grup uprzywilejowanych jak policjanci czy nauczyciele, nawet księża, na to wszystko trzeba wyłożyć sporo kasy. Nasze państwo potrzebuje naprawdę dużych zmian, ale nigdy to nie będzie jak za sterami będą siedzieć Solidaruchy. Żadna partia nie zbuduje normalnego państwa do puli bedziemy wybierać te same ryje.

Odpowiedz

13. ~prawnik
0

2010-03-03 11:38:05

trochę prawa; zgłosić upadłość może praktycznie każdy wierzyciel, prawdopodobnie w tym przypadku US, natomiast nie ONI zglosili upadłość, gdyby tak było ogłosili by likwidację, a upadłość to syndyk i konsekwencje...

Odpowiedz

12. issa
0

2010-03-03 10:54:35

Rcicho , przestan... Doskonale wiesz , ze bez pewnej wiekszosci czy to zdolnej do uchwalania ustaw czy to zdolnej do odrzucania weta nie da sie przeprowadzic pewnych pomyslow. Stanowisko Prezydenta jest w tej sprawie jasne. Okolicznosci zewnetrzne tez. Nigdy nie powiedzialem , ze mozna wszystko zwalac na Prezydenta , dla mnie samego jest to postac niejednoznaczna i zgadzam sie z nim chocby w stanowisku dotyczacym prywatyzacji. Doceniam Ciebie jako ciekawego i trzymajacego standardy komentatora , Twoje przekonania polityczne sa dla mnie jasne , od ludzi pokroju impassive dzieli Cie przekasc in plus. Co do kwestii rynku energii elektrycznej , poczytaj sobie o konsolidacji pionowej , o poprawkach dotyczacych posiadania obowiazkowych rezerw w magazynach ktorych wlascicielem jest PGNiG , wniesionych za czasow PiS i wtedy porozmawiamy. Co do Tuska , to nie jest samo zlo i polityczny aniol , ale jak pisalem , na Boga , kiedy tylko Prezes zaczyna mowic lagodna retoryka , kiedy promuje sie spokojnego i wywazonego Wassermana , zawsze wyskoczy ktos taki jak impassive i wszystko trafia szlag. Pisalem juz kiedys - w siedzibie PiS powinien byc wieeelki napis "Boze , chron mnie od przyjaciol , z wrogami sam sobie poradze". Polityczne dziadostwo niektorych ludzi jest niewyslowione.

Odpowiedz

11. ~
0

2010-03-03 10:41:51

Teraz chcą wprowadzić nowy POdatek - 4 gr na litrze benzyny. Oczywiście to nie jedyny taki pomysł, tylko najświeższy.

Odpowiedz

10. rcicho
0

2010-03-03 10:39:01

issa - PO jak i sam Tusk nawet nie zawalczyli o niskie i proste podatki. Zwalanie wszystkiego na prezydenta jest bardzo nieuczciwe. Zobacz jak wyglada urynkowienie emergii elektrycznej za rządów PO. Jak był monopol tak jest. Podobnie w gazownictwie i wielu innych dziedzinach. Ja wiem wszystkiemu jest winien Kaczyński a nie dobry Tusk ;)

Odpowiedz