DAJ CYNK

BT przejmuje EE za 12,5 mld funtów

05.02.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4578

Ważne 5

0

BT przejmuje od Deutsche Telekom i Orange operatora EE za 12,5 mld funtów. Po transakcji, Deutsche Telekom będzie największym udziałowcem BT, z pakietem 12% akcji.

BT przejmuje od Deutsche Telekom i Orange operatora EE za 12,5 mld funtów. Po transakcji, Deutsche Telekom będzie największym udziałowcem BT, z pakietem 12% akcji.

Cena stanowi 7,9-krotność wyniku EBITDA. Połączenie ma przynieść oszczędności w działaniu obu przedsiębiorstw na poziomie 4,6 mld funtów. Na transakcję zgody muszą wyrazić jeszcze rady nadzorcze oraz odpowiednie urzędy.

EE ma ponad 30 mln klientów, a w 2014 roku zanotowało przychody na poziomie 6,3 mld funtów. Z kolei BT ma roczne przychody na poziomie 18,3 mld funtów i EBITDA w wysokości 6,1 mld funtów.

Źródło tekstu: Deutsche Telekom, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~Kangur
0

2015-02-09 05:44:37

Z perspektywy Świata naprawdę mamy niskie ceny w Polsce. Szczególnie mamy wiele opcji mobilnego Internetu.Jestem teraz w Sydney i np net na sticku usb czy do tableta sprzedają tutaj z paczką 2-4gb. Oferty gdzie jest np. 15 gb kosztują ponad 200zł...Ofert typu no limit www, duza paczka na karte czy no limit lte brak...Fakt z drugiej strony stawka min. na h to tutaj 50zł, wiec operatorzy nie chca na siłe obnizac cen.Poza tym infrastuktura obciazona bo ludzi pełno i pewnie im nie zalezy na tym aby net mobilny był mega populany w uzyciu tzn zeby zastapił kablowy - tak jak to w Polsce planuje Solorz.

Odpowiedz

24. ~3o2
0

2015-02-06 01:49:11

Czyli będzie drozej. I gorsze oferty tak jak w 3 jest teraz

Odpowiedz

23. ~Krystek
0

2015-02-05 20:13:58

Norbert z Klanu na TVP przeciez ciagle reprezentujesz taki styl, kogo oszukujesz?

Odpowiedz

22. ~@21
0

2015-02-05 20:12:00

@21 brnij dalej rasowy polaczku

Odpowiedz

21. ~Norbert z Klanu na TVP
-1

2015-02-05 18:06:46

19: szkoda mi czasu na ciebie. schowales ze proxy/torem i udajesz glupiego. otoz: nie musisz.

Odpowiedz

20. ~BK
0

2015-02-05 15:12:16

Z tymi akcjami to jest tak, że tych pieniędzy nikt nie ma. To jest jakaś tam wyimaginowana wartość giełdowa (a giełdy od jakiegoś czasu są już na maksimach i czekamy na nadchodzącą korektę - kryzys). W związku z tym nikt pieniędzy za spółkę nie wypłaci tylko płaci się w akcjach.

Odpowiedz

19. ~@18
0

2015-02-05 15:07:23

@18 7. ~Kamil 2015-02-05 12:07:52 host: public-gprs514517.centertel.pl .... zobacz czy moje posty maja ten sam host.... a taki pan spostrzegawczy, naskakujesz na ludzi a sam sie dalej osmieszasz. zaras naskoczysz na kogos za tresc artykulu z przed pol roku? rozbawiles mnie :)

Odpowiedz

18. ~Norbert z Klanu na TVP
0

2015-02-05 14:46:53

17: Napisales: "nie kumam, "BT przejmuje od Deutsche Telekom i Orange operatora EE" a za chwile jest napisane "Po transakcji, Deutsche Telekom będzie największym udziałowcem BT" to w końcu BT odkupuje od Deutsche czy na odwrot ?"to kto tu polegl? ewidentnie nie zrozumiales tekstu i jeszcze masz pretensje zamiast przeprosic.

Odpowiedz

17. ~@16
0

2015-02-05 14:06:54

@16 a gdzie napisałem ze BT kupuje wlasne akcje? cytuje "problem polega wlasnie na tym, ze w dzisiejszych gimnazjach nie ucza czytania ze zrozumieniem" poległeś gimbasie

Odpowiedz

16. ~Norbert z Klanu na TVP
1

2015-02-05 14:01:06

14: a po co BT ma kupowac wlasne akcje? BT zaplaci EE (DT/Orange) czesciowo w akcjach. Dostana pieniadze i akcje. A gdzie jest napisane? bylo w poprzednim artykule na ten temat.

Odpowiedz

2015-02-05 13:58:52

Polska to jedyny rynek z 4 opami. Infrastruktura trzeszczy, jakosc marna ale co tam, ma byc tanio, jak za Gierka, a po nas to i potop.

Odpowiedz

14. ~@10
0

2015-02-05 13:57:28

@10 a gdzie jest napisane ze bt kupuje za wlasne akcje?

Odpowiedz

13. jakubd
0

2015-02-05 13:11:37

Everything Everywhere - zaczyna nabierać nowego znaczenia...

Odpowiedz

12. ~Lollipop
0

2015-02-05 13:01:57

@9 ~Dan owszem, stawki są zamrożone ale nikt nie korzysta na tamtejszym rynku z czystej oferty, tylko każdy zamienia na pakiety, które są na bardzo wysokim poziomie.

Odpowiedz

11. ~Norbert z Klanu na TVP
1

2015-02-05 12:40:54

8. Bartek, sa MVNO z calkiem dobrymi ofertami, a i w EE w abonamencie za ?35 masz np minuty do UE czy w roamingu.

Odpowiedz