DAJ CYNK

Brytyjczycy nie chcą komórek w metrze

22.02.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3448

Ważne 0

0

Niedawno pisaliśmy o planach firmy Huawei odnośnie budowy infrastruktury komórkowej w londyńskim metrze - chiński producent zamierza zrobić to za darmo. Na pierwszy rzut oka wydaje się to propozycją nie do odrzucenia, jednak Brytyczycy są innego zdania. I nie chodzi wcale o strach przed szpiegostwem...

Niedawno pisaliśmy o planach firmy Huawei odnośnie budowy infrastruktury komórkowej w londyńskim metrze - chiński producent zamierza zrobić to za darmo. Na pierwszy rzut oka wydaje się to propozycją nie do odrzucenia, jednak Brytyczycy są innego zdania. I nie chodzi wcale o strach przed szpiegostwem...

Większość Anglików uważa, że metro jest ostatnim bastionem, w którym można chociaż na chwilę uciec od telefonów komórkowych - tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal GoodMobilePhones.co.uk.

Ponad trzy czwarte ankietowanych internautów jest przeciwna komórkom w metrze. 33% obawia się zagrożenia ze strony kieszonkowców, których mogłąby przyciągnąć duża liczba urządzeń mobilnych na widoku. Wielu uważa także, że prowadzenie rozmów przez telefon w metrze może irytować współpasażerów.

Tylko 25% internautów twierdzi, że umożliwienie korzystania z telefonu pod ziemią jest dobrym pomysłem. Dzięki temu istniałaby możliwość wezwania pomocy i służb ratunkowych w razie potrzeby.

O planach Huawei pisaliśmy wcześniej w tej wiadomości.

Z komórki podczas jazdy metrem mogą korzystać m.in. mieszkańcy Paryża, czy Hong Kongu. W Warszawie także istnieje taka możliwość, jednak dostępna jest pomiędzy wybranymy stacjami i tylko dla klientów jednego operatora. Pisaliśmy więcej na ten temat w tej wiadomości.

Źródło tekstu: The Telegraph, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~23. rpmm 2011-03-07
0

2011-03-07 03:16:22

To oni nie mają zasięgu w metrze :0 ? Osobiście jestem zaskoczony. Gdzie tak jeszcze jest ? Proszę o odpowiedź.

Odpowiedz

21. ~tello
0

2011-02-23 20:04:51

-Czy jest tu zasięg? -Nie ma. -Jak to nie ma? -no, nie ma. -ale tam jest. -Owszem, ale tutaj nie ma. -Acha, dziękuję. -Proszę. Anglicy, kocham was :-) Nie samym gsm-em człowiek żyje :-)

Odpowiedz

20. ~zyx
0

2011-02-23 12:37:32

Ja wcale bym nie marudził na zasięg w metrze. Najpierw jednak muszą w moim mieście "wykopać" metro...

Odpowiedz

19. MiRekin
0

2011-02-23 11:14:16

ja też popieram Brytyjczyków, ja też raczej wolałbym spokój przynajmniej podczas jazdy od blablablawania w metrze cały czas z każdego kąta wagonu. Bah, masakra, masakra! Go, London, go! I''m with you!

Odpowiedz

18. ~
0

2011-02-23 10:38:03

Podoba mi się ich podejście, a niektórzy to za wszelką cenę muszą mieć wszędzie zasięg. Współczuję bycia niewolnikiem swojego telefonu (czy innych gadżetów także).

Odpowiedz

17. ~
0

2011-02-23 00:22:11

I dobrze że się nie godzą. Przynajmniej mają spokój jadąc.

Odpowiedz

16. ~olek
0

2011-02-22 21:55:21

Bzdury: "W Warszawie także istnieje taka możliwość, jednak dostępna jest pomiędzy wybranymy stacjami i tylko dla klientów jednego operatora." Na wszystkich stacjach od Centrum w kierunku Kabat jest zasięg wszystkich 3 głównych operatorów (Era, Plus, Orange), a Play korzysta tam z sieci Plus.

Odpowiedz

15. ~txt
0

2011-02-22 21:28:29

W ogóle komórki powinny być zakazane (i takie debile sajty też).

Odpowiedz

14. ~aaa
-1

2011-02-22 21:24:45

@13: Tak, tak! I w autobusie i w tramwaju i w parku i na plaży... A niby po co? Nie chcesz nie używaj; wyłącz, skorzystaj z trybu offline!

Odpowiedz

13. ~
0

2011-02-22 20:47:31

100% racji mają Anglicy. W metrze powinien być wręcz blokowany sygnał dla komórek

Odpowiedz

12. ~GAULTIER
1

2011-02-22 20:01:56

Ja tez lubie czasamni uwolnic sie ze smyczy i wylaczajac telefon. Taka namiastka wolnosci. W zupelnosci popieram angoli i kolege od pejs buka.

Odpowiedz

11. ~kello
0

2011-02-22 19:24:44

Angole to jednak rozsadni ludzie :D Brawo dla nich :) Ja np lubie chodzic na basen bo tam tez nie ma zasiegu :P

Odpowiedz

10. ~górnik
0

2011-02-22 18:49:18

5. a myślisz że jok na szychcie majo górniki na pejs buka pisoć ?

Odpowiedz