DAJ CYNK

Broadcom przeniósł siedzibę do USA

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3077

Wygląda na to, że Broadcom znalazł sposób na obejście prezydenckiego zakazu przejęcia firmy Qualcomm, co według Trumpa zaszkodziłoby bezpieczeństwu narodowemu.Wygląda na to, że Broadcom znalazł sposób na obejście prezydenckiego zakazu przejęcia firmy Qualcomm, co według Trumpa zaszkodziłoby bezpieczeństwu narodowemu.

Broadcom to firma, która koniecznie chce przejąć kontrolę nad swoim największym konkurentem, czyli firmą Qualcomm. Pierwsza z firm oferowała za zakup drugiej 117 mld dolarów. Prezydent Donald Trump stwierdził jednak, że przejęcie producenta Snapdragonów przez zagraniczną firmę zaszkodziłoby udziałowi Stanów Zjednoczonych w produkcji komponentów do sieci bezprzewodowych następnej generacji 5G.

Broadcom już jednak przed ogłoszeniem swojej oferty zakupu firmy Qualcomm zapowiedział, że przenosi firmę z Singapuru do USA. Należałoby to raczej nazwać powrotem do domu, ponieważ Broadcom pierwotnie był spółką amerykańską, która została przejęta przez Avago z Singapuru. Na początku tego tygodnia Broadcom zakończył przenoszenie głównej siedziby do San Jose.

Czy powrót do USA oznacza, że Broadcom wróci do próby przejęcia firmy Qualcomm? Powinniśmy się wkrótce dowiedzieć.

Zobacz: Broadcom próbuje wszystkich sztuczek by kupić Qualcomma
Zobacz: Trump blokuje zakup Qualcommu przez Broadcom, co na to Intel?
Zobacz: Broadcom podporządkował się decyzji prezydenta Trumpa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Bloomberg, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu