DAJ CYNK

Brak Flasha? Nic nie szkodzi - iOS liderem filmów mobilnych

31.12.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2728

Ważne 0

0

Według Encoding.com system iOS odpowiada nawet za ponad 77% odtworzeń filmów z platform mobilnych na wybranych serwisach wideo. Tym samym przeciwnikom iOS wytrącony został kolejny argument w walce o niższość tego systemu pod innymi.

Według Encoding.com system iOS odpowiada nawet za ponad 77% odtworzeń filmów z platform mobilnych na wybranych serwisach wideo. Tym samym przeciwnikom iOS wytrącony został kolejny argument w walce o niższość tego systemu pod innymi.

Encoding.com, firma zajmująca się m.in. dostarczaniem rozwiązań z zakresu ekosystemu filmów internetowych, zbadał ruch w tym zakresie na popularnych serwisach. Wśród nich znalazły się strony m.in. takich gigantów jak MTV czy PBS.

Według firmy, prawie 78% wszystkich odtworzeń generują urządzenia pracujące pod kontrolą systemu iOS (iPhone, iPad czy iPod touch). Tym samym argument o nieprzystosowaniu tej platformy do potrzeb Internauty nie ma pokrycia w faktach.

Z drugiej strony systemy kreowane na bardziej internetowe i multimedialne pochwalić się mogą bez porównania niższym odsetkiem w tej kategorii. Android odpowiadał za zaledwie 4% wszystkich odtworzeń, podczas gdy inne urządzenia - zebrane w grupie odtworzeń formatu 3GP - stanowiły 18% całości.

Z ciekawych informacji warta przytoczenia jest również ta, że rośnie udział formatu H.264 wśród odtwarzanych treści. Z kolei format Windows Media traci na znaczeniu, posiadając zaledwie 1.2% udział.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1400 klientów, dla których Encoding.com świadczy swoje usługi. Oznacza to, że, według firmy, wyniki te w bardzo dużym stopniu odzwierciedlają aktualne trendy na całym rynku.

Źródło tekstu: Encoding

Komentarze
Zaloguj się
19. ~code
0

2011-01-03 13:23:23

dla każdego coś dobrego, jedni wolą męczyć się z Flashem, inni nie lubią się denerwować. faktem jest, że sporo stron w domenach PL jest jeszcze napisana z wykorzystaniem tej technologii, ale zmienia się to. @17 nie napiszesz chyba, że dla użytkownika/konsumenta osadzenie obiektu we Flash a w HTML5 jest korzystniejsze w pierwszej opcji! nie zapominajmy też, że Flash na Androidzie działa dopiero od Froyo, wcześniej był Flash Lite - pod którym mało co działa szybko, a część rzeczy w ogóle.

Odpowiedz

18. ~
0

2011-01-02 21:28:32

Jeszcze że to telefon za tysiące nie byle grosze.

Odpowiedz

17. ~
0

2011-01-02 21:23:27

Pod żenadę podchodzi taka próba udowadniania na siłę że brak Adobe Flash w iPhonie to żaden problem... to jest problem i to ogromny! To jest olbrzymi część internetu poza zasięgiem użytkowników tego telefonu. Ja mam w Androidzie (Galaxy S) Adobe Flasha i bardzo często jest on wręcz niezbędny. Zaklinanie rzeczywistości przez fanbojów nadgryzionego jabłka nic tu nie zmieni.

Odpowiedz

16. ~a_lex
0

2011-01-02 11:15:32

Pamiętam, że czasami pojawiały się tu statystyki dotycząse przeglądania neta przez Operę Mini. Tam "żądził" ;) SE jeśli mnie pamięć nie myli.

Odpowiedz

15. ~stefan
0

2011-01-01 13:42:30

@2 bardziej ambitnymi sprawami?tzn jakimi? wgrywaniem romów i kombinowaniem żeby nowe softy były w pełni sprawne?...no to zajmujcie się tym dalej:) my tymczasem idziemy dalej surfować po necie

Odpowiedz

13. ~xTRA
0

2011-01-01 10:39:57

@8 można.

Odpowiedz

11. quzo
0

2010-12-31 19:22:34

@10 normalnie są rozpoznawane , opera zostawia informacje **** i jaki model telefonu @8 normalnie da się odtworzyć

Odpowiedz

10. Maniiiek
0

2010-12-31 17:41:23

@kanonierka pytanie tylko czy urządzenia z opera mini są rozpoznawalne w ruchu sieci?

Odpowiedz

9. rcicho
-1

2010-12-31 17:11:07

Ad 6. Co mnie obchodzą jakieś statystyki. Każdy używa co mu odpowiada i na co go stać. Osobiście uważam że nie ma sensu wywalać ponad 2 tys zł na telefon skoro za 500 czy 600zł mogę kupić sprzęt niewiele gorszy ale dodatkowo wiem jak go wykorzystać nie wydajac dalszych pieniędzy. iPhona może bym kupił ale za 1200zł-1400zł bo tyle maksymalnie można za niego dać aby nie przepłacać. No ale jak ktoś leży na pieniądzach i nie musi liczyć każdego grosza (a właściwie tysiaka) oraz nie drażni go polityka Apple to iPhone4 jest swietnym wyborem.

Odpowiedz

8. ~
0

2010-12-31 17:01:53

Czy może mi ktoś odpowiedzieć jak to jest z filmami z YouTube na stronach jak np. Telepolis. Czy przeglądając taką stronę na Iphonie można jakoś taki film odtworzyć?

Odpowiedz

7. PLANET
-1

2010-12-31 16:59:27

Spoko, na pewno na ten argument tez znajdzie sie jakis kontrargument w stylu "nie odczytuja poprawnie strony i poprzez to statystyki sa zafalszowane" ;)

Odpowiedz

6. kanonierka
1

2010-12-31 16:19:22

Więcej powiedzą nam statystki modeli urządzeń mobilnych używanych przez internautów łączących się z obszaru Polski z polskimi witrynami. Wygrywa iPhone, którego udział w odsłonach mobilnego internetu wyniósł w połowie grudnia 15,82%. Co ważne udział ten nie zmienił się od lipca tego roku i cały czas oscyluje w granicach 15-16%. Również w lipcu Nokia 5130 XpressMusic dzierżyła drugie zaszczytne miejsce wśród udziału w odsłonach (4,12%). A iPad? W wakacje jego udział nie dobijał nawet do 3%. A teraz? Panie i Panowie mamy nowego wicelidera: iPad przeskoczył już we wrześniu Nokię (pomimo że nie był oficjalnie w Polsce sprzedawany) i jego udział w grudniu wyniósł już 7,87%. Mamy więc dwóch liderów mobilnego internetu w naszym kraju - iPhone''a i iPada. A reszta? Reszta się nie liczy. Gdyby zebrać wszystkie urządzenia mobilne w Polsce (smartfony i tablety), które łączą się z internetem i posiadają przeglądarkę, to i tak nie są one w stanie nawiązać walki z iPhone i iPadem pod względem udziału w odsłonach witryn na mobilnym rynku. I co wy, malkontenci na to ?

Odpowiedz

5. rcicho
-1

2010-12-31 15:19:09

Ad. 3. APNDroid jest bardzo popularny a to dlatego ze dla wielu ludzi ceny transmisji danych jest wysoka i ich zwyczajnie nie stać na nią. Telefon z Androidem (nowy) kupisz już za około 400zł dlatego jest coraz bardziej popularny wśród niezamożnych ludzi. Spróbuj wyjechać za granicę z iPhonem i nie zablokuj roamingowej transmisji danych. Jak przyjdzie rachunek to się niezle zdziwisz.

Odpowiedz

4. ~none
0

2010-12-31 14:32:19

@3 "na corocznym zjezdzie stron dla dorosłych" no jeśli do tego sprowadza się użytkowników iphonów to fajnie ich podsumowałeś ;)

Odpowiedz