DAJ CYNK

Bors: co trzeci wybierający smartfona nie bierze pakietu danych

05.10.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6545

Ważne 0

0

W nowych aktywacjach w T-Mobile 60% osób wybiera smartfona, do końca roku wskaźnik ten powinien wzrosnąć do 70%. Będziemy je mocno promować - mówi w wywiadzie dla Media&Marketing Polska Grzegorz Bors, członek zarządu PTC odpowiedzialny za marketing.

W nowych aktywacjach w T-Mobile 60% osób wybiera smartfona, do końca roku wskaźnik ten powinien wzrosnąć do 70%. Będziemy je mocno promować - mówi w wywiadzie dla Media&Marketing Polska Grzegorz Bors, członek zarządu PTC odpowiedzialny za marketing.

70% osób kupuje smartfony wraz z pakietami transmisji danych. Mamy tu jeszcze pracę do wykonania, bo dalej 30% nie kupuje tych pakietów transmisji danych i dla nich nie jest to smartfon, tylko raczej "nicefon" - mówi Bors.

Dodaje, że klienci kupujący smartfony z reguły wybierają wyższe taryfy i są bardziej skłonni podpisywać dłuższe kontrakty.

Bors zadowolony jest z wyników sprzedaży taryf no limit, które podobnie jak w Play są wybierane przez około 15% nowych klientów.

Po pierwszym okresie widzimy, że sporo klientów przychodzi i wybiera te taryfy. Najczęściej przechodzą z taryf niższych - dodaje.

Źródło tekstu: Media&Marketing Polska

Komentarze
Zaloguj się
54. ~Misiek
0

2012-10-07 21:56:30

Ojciec mojego kumpla z pracy używa Milestone bez pakietu. Korzysta tylko z wifi, a ma prawie wszędzie, gdzie jest, więc no problem. Osobiście wyłączyłem punkty dostępu do GPRS, zostawiłem tylko MMS na wszelki wypadek. I nigdy nie zapłacił ani złotówki za net. Tacy użytkownicy też są, wcale nie muszą być przywiązani na smyczy.

Odpowiedz

53. ~S
0

2012-10-07 11:08:46

Mam Omnie II w tak-taku i używam jej jako nawigację w samochodzie. Oczywiście pakietu nie mam.

Odpowiedz

52. ~luki
0

2012-10-07 08:18:52

dla większości smartfon to i tak jest raczej taki "sweetfon" bo i tak większość ludzi nie umie korzystać z jego wszystkich funkcji.

Odpowiedz

51. wlo
0

2012-10-06 20:47:55

Dobrze by było gdybyś z kontekstu dyskusji nie wyrywał pojedynczych zdań czy komentarzy ;-)

Odpowiedz

50. wlo
0

2012-10-06 20:45:21

49. venom - to kpiący jest post... Ja mam telefony, które mają po 2-3 lata a i więcej czasem. I wużywam, i noszę, i pokazuję - bo przecież nie jest dla mnie - normalnego człowieka - problemem mieć stary model i stary telefon. E52 używam już ponad 2 lata. A także bez problemu wyjmuję, jeśli mam przy sobie i ktoś dzwoni, C2-00 ;-)

Odpowiedz

49. venom
0

2012-10-06 20:25:40

Wg mnie komentarz wlo nr 35 powinien byc oprawiony w zlote ramki. Od razu zwiekszy sie sprzedaz abonamentow i mixow z telefonami... "bo chyba nie bedzie P. uzywac dotychczasowego telefonu w ofercie pre-paid. Proponuje mix z nowym iPhone69...". Tak na powaznie - chyba tylko "mali" ludzie wstydza sie, ze maja jakis sprzet od JUZ 2 lat. Smartfon bez netu? - Po co komus taki smartfon? Jest to tylko nabijanie klientow w butelke, bo taka jest "moda" miec smartfona.

Odpowiedz

48. toms
0

2012-10-05 17:25:36

Komentarz wlo nr 43, powinien być oprawiony w złote ramy i zawieszony w każdym salonie GSM. Tak trafnego komentarza dawno nie czytałem. Wlo, moje szczere i najserdeczniejsze gratulacje.

Odpowiedz

47. ~JustMe
0

2012-10-05 14:24:53

Czytam i czytam...Jacy Wy oszczedni jestescie.Czytam teksty typu: Po co mi taki pakiet gdy go nie wykorzystuje w pelni,po co mi tyle MB skoro tego nie wykorzystuje...A pod innym newsem czytam:VM z takim cennikiem moze isc w diably,za drogo itd... To albo bierzecie pakiety albo bawicie się w pay and go!!!A jak nie pasuje wypad do Emiratow Arabskich tam jest duzo taniej

Odpowiedz

44. ~Słoneczny
0

2012-10-05 14:16:10

30% kupuje smartfony, bo praktycznie kupić normalnego telefonu u operatora już się nie da, a nie dlatego że to jest modne. Gadanie o "nicefonie" po prostu jest idiotyzmem do kwadratu. Facet nie wpadł na to, że nie każdy potrzebuje wykorzystywać to urządzenie w 100%. Równie dobrze może ono służyć tylko do rozmów i słuchania muzyki, tak jak w moim przypadku.

Odpowiedz

43. wlo
2

2012-10-05 13:43:11

42. - uczciwy? Jakby był uczciwy to by klientowi kupującemu smartfona tylko dlatego, ze to modne mieć taki telefon, powiedziałby jak usunąć punkty dostępowe w telefonie, albo wyłączyć transmisję danych nawet. A nie wciskał każdemu pakiet, bo "samo" się łączy. Nie bądź śmieszny człowieku.

Odpowiedz

42. ~...
-1

2012-10-05 13:34:58

Widzę, że szczekanie, bo inaczej tego nie można nazwac, pseudodoradców w pełni. Jeden uczciwy spod 26 ostzrega klientów, że smartfon = net i nie ma że boli. No ale różnym "cfaniaczkom" to nie pasuje, bo wiadomo, ze siec poza pakietami to dla nich czyste pieniążki. Wiec cham spod 26 psuje rynek różnych frajerów, których doiło się tak miło. Będę szczery: są ludzie i ***

Odpowiedz

41. wlo
0

2012-10-05 11:47:56

Tym bardziej mogę powiedzieć, że w takim przypadku oszukują klienta i go mamią zabawkami, żeby tylko go jak najdłużej trzymać, żeby wcześniej czasem nie wypowiedział umowy...

Odpowiedz

40. wlo
0

2012-10-05 11:46:52

Szczerze powiem, że teraz jestem zdziwiony, że w Erze liczą nowy kontrakt wcześniej podpisany od końca poprzedniego dopiero - po co więc się spieszyć?

Odpowiedz

39. wlo
0

2012-10-05 11:45:11

36. s1k0r3k - tak zawsze było ;-) 37. - jest, jeśli przez to się skaraca poprzedni kontyrakt. Jeśli nie - no to śmieszny rzeczywiście argument ;-)

Odpowiedz

38. ~Marek
0

2012-10-05 11:33:33

Pewnie wielu użytkowników smartfonów zdaje sobie sprawę, ze i tak zbyt wiele czasu korzysta z internetu stacjonarnego, a wtedy zablokowanie połączeń internetowych w telefonie jest świadomym wyborem. Nie każdemu internet w telefonie jest potrzebny do pracy, a surfowanie np. podczas spaceru może być oznaką uzależnienia :)

Odpowiedz