DAJ CYNK

Bo nie liczy się aparat...

07.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4966

Ważne 0

0

Nie liczy się aparat, liczy się fotograf - próbuje udowodnić w swoim filmie Lee Morris, fotograf mody. Cała profesjonalna sesja zdjęciowa zrobiona z użyciem telefonu Apple iPhone 3GS? Czemu nie.

Nie liczy się aparat, liczy się fotograf - próbuje udowodnić w swoim filmie Lee Morris, fotograf mody. Cała profesjonalna sesja zdjęciowa zrobiona z użyciem telefonu Apple iPhone 3GS? Czemu nie.

W praktyce Lee Morris udowadnia co prawda, że liczy się fotograf... i do tego drogi sprzęt oświetleniowy oraz nie mniej drogie oprogramowanie do edycji zdjęć. Ale fakt, wygląda na to, że przyzwoite zdjęcia da się zrobić nawet iPhone'm.





Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: fstoppers, wł

Komentarze
Zaloguj się
45. ~
0

2010-07-09 07:14:39

Do 37 zdjęcia bez retuszu po sesji !? chyba nie wiesz co piszesz !!

Odpowiedz

44. ~manwe
0

2010-07-09 06:44:07

Dajcie spokój. Przecież facet mówi, że będzie używał najgorszego możliwego aparatu. Żadna reklama dla iPhona. Pozdrawiam

Odpowiedz

43. Robo
2

2010-07-08 16:39:46

Aktualnie w fotografii komercyjnej jest tak duża konkurencja, która podniosła wysoko poprzeczkę nie tylko pod względem jakości artystycznej ale również jakości technicznej zdjęć, której punktem wyjaścia do ewentualnej dalszej obróbki jest wysokiej jakości plik w formacie RAW! Dlatego też w tej dziedzinie fotografii powiedzenie "nie liczy się aparat, liczy się fotograf" traci sporo na swoim znaczeniu bo liczy się jedno i drugie. W związku z tym wątpię aby fotograf mody był w stanie zarobić na siebie i swoje studio fotografując aparatami wbudowanymi w komórki czy też kompaktami bo trudno byłby sprzedać takie zdjęcia nawet na Photo Stock-u pomimo, że byłyby za grosze!

Odpowiedz

42. ~paranoia
0

2010-07-08 12:31:07

zobaczcie zdjecia na moim blogu( http://www.paranoia-series.blogspot.com ) sa robione sony ericssonem w890i bez a-f, bez edycji na kompie, nie maja super jakosci ale to dowod na to, ze nawet butelka wody mozna zrobic zdjecie wystarczy chciec, wiec jesli chodzi o zdjecia iphonem to sie nie czepiam: http://bit.ly/br7Jha http://bit.ly/9N422T http://bit.ly/a025CV http://bit.ly/cHKwTk

Odpowiedz

41. ~rabek
0

2010-07-08 12:30:42

1. ile te swiatla i ps kosztowaly, skoro mialo byc niedrogo, a ile modelka i makijaz? wiem, ze mu daly za darmo, ale nie kazde ma nazwisko i jakies tam sobie pomysly 2. jak kazdy taki madry, to niech zrobi ta swoja lustrzanka i stalka takie foty i sprzeda, po co ta gadaniana bez sensu ...

Odpowiedz

40. ~Poll
0

2010-07-08 12:18:25

@33 Bo mężczyźni, a takich tu zdecydowana większość, nie zwracają uwagi na wielkie szczegóły. Z ręką na sercu: kto może opisać w co była ubrana modelka, biżuteria, makijaż bez zaglądania na zdjęcia? 99% facetów nie wie w co ubrana była ich druga połowa która właśnie wyszła do pracy. NIe oszukujmy się , jesteśmy ślepi.

Odpowiedz

39. ~Poll
0

2010-07-08 12:04:18

@7 Przecież w filmiku są pokazane zdjęcia przed korekcją

Odpowiedz

38. ~DDD
1

2010-07-08 10:40:44

Współczuje modelce, jak ona sie czula kiedy robiono jej foty iPhonem, zal..

Odpowiedz

37. ~fifarafa
0

2010-07-08 10:36:46

1) Osoby, które myślą, że każda sesja z modelką jest retuszowana, są w WIELKIM błędzie - wystarczy dobry make-up _FOTOGRAFICZNY_ żeby nie było konieczności w poprawianiu niedoskonałości. 2) Osoby, które myślą, że wszystkie zdjęcia w gazetach są retuszowane... Też są w błędzie. 3) Osoby, którym podobają się tak sPSute zdjęcia, jak te z iP i jednocześnie sądzą, że to wszystko na koniec i tak PS... No cóż. ;)

Odpowiedz

36. ~fotoamator :-) od 15 lat
0

2010-07-08 10:34:44

Ciekawe ile dostał kasy za te telefoniczne zdjęcia?! I ciekawe czy by zamienił sprzęt za dziesiątki tysięcy zł/$/Euro na ten aparat w telefonie ?!

Odpowiedz

0

2010-07-08 10:01:02

Swego czasu podobną reklamę robił zdaje się Canon, kiedy to któryś model aparatu został wykorzystany do nakręcenia ostatniego odcinka 5 sezonu Dr. Housa. A co do samego filmiku, to jak pokazują zrobione zdjęcia, już widać jaki retusz przechodzą. Kilkukrotnie widać pierwsze zdjęcie, w którym po prawej stronie ust ma mała wypukłość na twarzy, a w kolejnych poprawianych już znika, podobnie jakiś pieg w okolicach szyi itp. Czy natura nie jest lepsza? Urody modelce na pewno owa niedoskonałość nie odbiera, więc dla mnie takie poprawki są zbędne, szkoda jedynie, że dzisiaj takie poprawki są normą :/

Odpowiedz

33. Robo
2

2010-07-08 09:33:44

Luin (27) - a zastastanowiłeś się dlaczego niektóre osoby przeglądające zdjęcia mogą odnieść wrażenie, że na zdjęciach są różne modelki?

Odpowiedz

32. ~aa
0

2010-07-08 09:23:18

no też racja hehe:))) coś dziś z rana zaspana jestem i ledwo widzę. Co nie zmienia faktu że zdjęcia nie są oszałamiające ale na filmie dziewczyna wygląda na niektórych ujęciach fantastycznie.

Odpowiedz

30. Xenomorph
1

2010-07-08 09:21:15

Najbardziej podoba mi się modelka :) Olać iPhone''a. Zachwycajcie się kobietą, a nie telefonem.

Odpowiedz

28. ~
0

2010-07-08 09:20:00

Mi się wydaje, że PLUS go wynajął do promocji iPw+ :D Podejrzewam, że dwa lata temu, podobną akcję można by zrobić z K800i lub N73 - co niczego by nie dowodziło, poza tym że oba telefony robią zdjęcia.

Odpowiedz