DAJ CYNK

Blik wygrał na FutureTech Congress

26.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4087

Ważne 5

2

Blik został wyróżniony jako najlepsze rozwiązanie w kategorii Payment Solutions podczas odbywającego się w Warszawie międzynarodowego FutureTech Congress.



BLIK został wyróżniony jako najlepsze rozwiązanie w kategorii Payment Solutions podczas odbywającego się w Warszawie międzynarodowego FutureTech Congress.

Wyróżnienie, które otrzymał Blik, przyznawane jest produktowi lub usłudze stanowiącej innowację na rynku płatniczym oraz zapewniającej obopólną korzyść, zarówno dla użytkownika, jak i dostawcy usługi. Mogły się o nie starać wszystkie podmioty płatnicze, działające w obszarze e-commerce, m-commerce, płatności zbliżeniowych, operatorzy mPOS oraz dostawcy portfeli mobilnych.

System Blik został uruchomiony zaledwie 2 lata temu, a już zdobywamy coraz szersze grono zadowolonych użytkowników, którzy cenią sobie Blika jako wszechstronny i wielokanałowy sposób płacenia. Specjaliści z branży nowych technologii doceniają nasze wysiłki na rzecz cyfryzacji płatności. Wyróżnienie na FutureTech Congress jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz upowszechniania najnowocześniejszych rozwiązań płatniczych i dalszego ulepszania Blika - powiedział Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu.

Blik, który powstał dwa lata temu z inicjatywy największych banków działających w Polsce, ma dziś ponad 4 mln klientów, co stanowi połowę wszystkich użytkowników bankowości mobilnej w naszym kraju. System pozwala dokonywać płatności za zakupy w Internecie, pobierać gotówkę w bankomatach i przelewać pieniądze znając tylko numer telefonu odbiorcy. Z Blika możemy korzystać w wielu punktach sprzedaży oraz między innymi w placówkach Poczty Polskiej.

Plany na przyszłość, to między innymi udostępnienie funkcji wpłat gotówki w bankomatach oraz łatwiejsza autoryzacja transakcji na platformach e-commerce i m-commerce dzięki metodzie "OneClick". Wciąż mamy dużo do zrobienia. Naszą ambicją jest to, aby w najbliższym czasie Blik był sposobem płatności pierwszego wyboru w polskim eCommerce. Już teraz jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla kupujących online - dodał Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes zarządu PSP.

Zobacz: Kwartalny rekord transakcji Blika

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Komentarze
Zaloguj się
0

2017-05-29 14:05:37

korzystam tylko do płatności online, wtedy owszem jest szybko, ale w sklepie zbliżeniowka jednak wygrywa

Odpowiedz

22. loryfer
0

2017-05-29 13:31:53

@18 dużym miastem świat się toczy. Tylko światłowód je omija, kasa w dużych miastach, więc kalkulacja prosta, gdzie inwestować

Odpowiedz

21. ~lo
0

2017-05-28 17:47:30

@19W millenium przez 6 miesiecy od otwarcia konta 5% od transakcji blik, 2% od transakcji kartą, do tego 100zł dają za otwarcie konta, latwo znaleźć tą promocje, t mobile usługi bankowe jest 5% zwrot za transakcje karta

Odpowiedz

20. ~Niki
0

2017-05-28 17:36:56

6-chyba coś w tym jest, wieje nudą...coraz mniej komentujących, no cóż

Odpowiedz

19. prixGZ
0

2017-05-28 16:54:48

@16 jakie banki?

Odpowiedz

18. wlo
-1

2017-05-28 16:09:57

13 - a przepraszam... Ja z prowincji jestem i zapomniałem, że robi się wszystko dla dużych miast... Wy - z dużych miast - jesteście najważniejsi przecież ;-)

Odpowiedz

17. ~sunwoj
1

2017-05-27 21:37:32

Mnie blik niejednokrotnie uratował sytuacje w ktorej zapomnialem portfela lub czesciej karty debetowej, a z kredytowki wyciaganie gotowki to zabojstwo dla kieszeni... dobrze ze blik jest i tyle - nie ma co pisac ze jest niepotrzebny, a niech sobie bedzie jako alternatywa.

Odpowiedz

16. ~Io
0

2017-05-27 18:15:29

Są banki, które zwracają 5% przy płatności blikiem. Jeśli znajdziemy już taki sklep to płacenie blikiem trwa tyle samo co karta przy użyciu pinu. Zbliżeniowo kartą oczywiście szybciej

Odpowiedz

15. konsurek
0

2017-05-27 16:34:32

w platnosciach online najwygodniejsza obecenie dla mnie opcja

Odpowiedz

14. tMati
0

2017-05-27 14:02:17

@9 Dla mnie Blik ma dwie zalety w przypadku bankomatów, brak prowizji i bezpieczeństwo. Ta druga jest też ważna w przypadku zakupów internetowych np. z Chin. Nikt niepowołany nie pozna danych twojej karty. Natomiast powolna adaptacja terminali, to efekt m. in. skąpstwa samych banków. Mnie osobiście bardziej wkurza mBank z HCE tylko dla MasterCard i to jeszcze przez Android Pay.

Odpowiedz

13. ~dario
0

2017-05-27 13:42:19

@10,Odniesienie do sieci punktów akceptacji (mizernej) było odpowiedzią do wypowiedzi mojego przedmówcy, z której można odnieść wrażenie (jak z resztą z każdej tego typu reklamowej papki jakiej pełno pod każdą informacją o bliku), że to jest tak cudowne rozwiązanie, że w ogóle o karcie można zapomnieć. Bez jaj. Każdy kto na co dzień ma styczność z segmentem tzw. obrotu bezgotówkowego dobrze wie, że blik miał, ma i jeszcze długo będzie mieć znaczenie marginalne - szczególnie w odniesieniu do płatności stacjonarnych/offline. Wracając do sieci akceptacji - wiesz czemu jest ona tak mizerna? bo sam obecny sposób płatności blikiem jest najdelikatniej rzecz ujmując mega upierdliwy dla przeciętnego zjadacza chleba, w odniesieniu do tego co oferuje karta, nawet w przypadku standardowej płatności tzn. chip + pin.Im dłużej PSP zwleka z implementacją HCE do blika tym coraz mocniej cementuje jego status - ot, dobre rozwiązanie do wyciągnięcia kasy z bankomatu czy zapłaty za zakupy dokonane w internecie i nic ponad to, bo wbrew zaklęciu płatnych zachwalaczy tego cuda, niestety albo stety ma on ograniczoną funkcjonalność i zasięg. Tyle. Pozdrawiam.PS.odnośnie kart i płatności nimi w warzywniaku. @wlo - nie pisz o rzeczach, w których zbytnio się nie orientujesz. To, że u Ciebie właściciel kwiaciarni/warzywniaka nie posiada POS-a nie oznacza, że wszędzie tak jest. W dużych miastach nie jest to wcale dziwny obrazek. Pozdrawia raz jeszcze.

Odpowiedz

12. ~mikkmikk
1

2017-05-27 12:38:37

@11 wyciąganie bez prowizji*

Odpowiedz

11. ~mikk
1

2017-05-27 12:38:00

Oby Blik został darmowy w bankach. Bo wyciąganie PLN w KAŻDYM bankomacie nawet nie naszego banku jest SUPER. No i płatności na Allegro czy tam gdzie jest Blik są wygodne i szybkie.

Odpowiedz

10. wlo
1

2017-05-27 11:29:25

9 - uważasz, że całkiem nowy system powinien mieć wszystko co najlepsze zanim powstał? Że w każdej kwiaciarni i w warzywniaku powinni akceptować płatności? Przecież zwykłej karty w takich miejscach użyć nie można jeszcze!

Odpowiedz

9. ~dario
1

2017-05-27 11:22:20

@8poproś szefa o nowe formularze tych reklamowych głupot wychwalających blika bo ośmieszasz nimi siebie i ten cały system płatności.Gdzie masz niby tę prostotę płatności względem karty zbliżeniowej? uruchamianie aplikacji, generowanie kodu, potem klepanie 6 cyferek na PinPadzie... nie osłabiaj mnie człowieku. Intuicyjność? Bez jaj. Na tle wspomnianej już karty BLIK to archaizm. Do bankomatów i płatności w necie nadaje się to i owszem, ale do karty nie ma startu i do momentu kiedy nie będzie się Blikiem dało płacić zbliżeniowo, to startu mieć nie będzie nadal. O sieci akceptacji (chodzi mi o terminale POS a nie bankomaty) tego cuda się nawet nie wypowiadam aby nie dobijać leżącego, bo jeżeli chodzi o punkty stacjonarne to jest gorzej niż dramat.

Odpowiedz