DAJ CYNK

Blackpad - tablet od BlackBerry

01.08.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Według informacji zbliżonych do źródła, RIM - producent smartfonów BlackBerry - zamierza w listopadzie wprowadzić na rynek własny tablet o nazwie Blackpad. Czy ma on szansę na sukces rynkowy?

Według informacji zbliżonych do źródła, RIM - producent smartfonów BlackBerry - zamierza w listopadzie wprowadzić na rynek własny tablet o nazwie Blackpad.

Według przekazanych informacji, Blackpad posiadać ma takie same wymiary jak iPad, czyli może mieć ekran o takiej samej przekątnej 9,7 cali. Nie wiadomo jednak czy ekran będzie obsługiwał funkcję wielodotyku.

Tablet wyposażony będzie w moduły Bluetooth oraz WLAN, jednak na pokładzie zabraknie łączności mobilnej. Cena? Taka sama jak w przypadku iPada, czyli zaczynająca się od 499 dolarów.

Czy taka propozycja RIM ma szansę na sukces rynkowy? Jak zauważa Ashok Kumar z firmy analitycznej Rodman and Renshaw, RIM nie może czekać z wprowadzeniem Blackpada na rynek. Wszystko dlatego, że jeśli Apple zaprezentuje drugą generację swojego iPada, szanse RIM i Blackpada na sukces rynkowy diametralnie spadną.

Obecnie brak jest informacji na temat oferowania Blackpada przez któregoś z amerykańskich operatorów komórkowych na zasadzie wyłączności.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł

Komentarze
Zaloguj się