DAJ CYNK

BlackBerry pozywa Facebooka

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4104

BlackBerry złożył w Los Angeles pozew przeciwko Facebookowi. Kanadyjczycy uważają, że firma Marka Zuckerberga naruszyła ich prawa patentowe.BlackBerry złożył w Los Angeles pozew przeciwko Facebookowi. Kanadyjczycy uważają, że firma Marka Zuckerberga naruszyła ich prawa patentowe.

Przedmiotem sporu jest nie tylko Facebook jako portal ale i WhatsApp oraz Instagram. BlackBerry uważa, że wszystkie trzy bezprawnie używają rozwiązań zastrzeżonych dla komunikatora Kanadyjczyków - BBM. Rzecznik prasowa BlackBerry Sarah McKinney oznajmiła, że jej firma zdecydowała się na pozew po "kilku latach rozmów".

Mark Zuckerberg nie zamierza się poddać i planuje sądową batalię. Jego przedstawiciel Paul Grewal nie kwestionuje jednak zasadności pozwu, uważa jednak, ze BlackBerry nie jest już innowacyjne i woli zarabiać pieniądze za pomocą "opodatkowania prawdziwych innowatorów". W ostatnim czasie Kanadyjczycy wygrali rozprawę z Qualcommem. Przełożyło się to na 940 milionów dolarów zysku. Firmie z prowincji Ontario udało się również uzyskać pieniądze (również za patenty) ze strony BLU, a niedawno BlackBerry pozwał również Nokię.

BlackBerry posiada imponującą kolekcję 40 tysięcy patentów. Dotyczą one systemów operacyjnych, bezpieczeństwa, branży samochodowej (tutaj Kanadyjczycy z powodzeniem rozwijają swój QNX), infrastruktury sieci oraz komunikacji.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu