DAJ CYNK

BlackBerry OS 10.2 najlepszym mobilnym systemem na świecie

25.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9706

Ważne 4

5

Digit, największy magazyn technologiczny w Indiach ogłosił, że BlackBerry OS jest najlepszy systemem mobilnym na świecie.

Digit, największy magazyn technologiczny w Indiach ogłosił, że BlackBerry OS jest najlepszy systemem mobilnym na świecie.

Chociaż udział BlackBerry OS na rynku mobilnych systemów w drugim kwartale tego roku spadł do 0,6%, to jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu tytułu najlepszego systemu mobilnego według magazynu Digit. System kanadyjskiego koncernu wyprzedził w tym wyścigu Androida w wersji 4.4, iOS 7.1.2 oraz Windows Phone 8.1.

Jury uznało BB OS za najlepszy system do zarządzania kontaktami, e-mailami, a także do rozmów telefonicznych, łatwości robienia zdjęć, wyszukiwania i odtwarzania wideo. W teście wziął udział BlackBerry Z30, który stanął do boju z Nexusem 5, iPhonem 5S oraz Lumią 1520. Centrum testowe magazynu Digit spędziło ponad 400 roboczogodzin na przetestowaniu ponad tysiąca indywidualnych parametrów każdego systemu.

Jesteśmy bardzo podekscytowani wynikami testu, ponieważ jest świadectwem naszego zaangażowania, aby zapewnić najlepszą jakość dla naszych klientów, bez żadnych kompromisów - powiedział Sunil Lalvani, dyrektor zarządzający, BlackBerry w Indiach. BlackBerry 10.2 OS jest zbudowany na solidnym fundamencie, zapewniając konsumentom szereg innowacyjnych funkcji, takich jak potężne BlackBerry Hub, aby pomóc im być tak wydajnm, jak tylko jest to możliwe, w pracy i codziennych czynnościach.

Według zapowiedzi BlackBerry, nadchodzący BB OS 10.3 ma być jeszcze szybszym, płynniejszym i bardziej dopracowanym systemem z nowymi funkcjami. A zobaczyć go będziemy mogli w modelu BlackBerry Passport.

Źródło tekstu: BBnews

Komentarze
Zaloguj się
46. ~gosc
0

2015-12-21 22:02:42

ja używam Z10 od ok 3 lat, nie zmienię go na żaden inny (no moze Z30 a teraz passporta) kupić telefon z androidiem to jak passata w TDI niby masz samochód ale..... niesmak pozostaje :)

Odpowiedz

45. Invi.
0

2014-09-01 09:31:18

@44 W sumie to jej jedyna zaleta

Odpowiedz

44. ~
0

2014-08-27 20:44:44

@39 poczytaj sobie o dostawcach OEM toru radiowego dla BB i dowiesz się, ze jest to pewna znana fińska firma, która te twoje odczucia jakościowe zapewnia nawet w najtańszej noki 520, która ma czułość i jakość rozmów na poziomie legendarnej nokii 5110

Odpowiedz

43. ~Waldek
0

2014-08-26 15:09:50

BlackBerry Hub można sobie personalizacji jak ci się rzewnie podoba. Google pracuje nad nowym androidem i chce coś na wzór hiba stworzyć.

Odpowiedz

42. ~bb
0

2014-08-26 15:04:36

@40 android jest na rynku od około 5 lat i ma mnóstwo wad. A osobne powiadomienia do maili sluzbowych i prywatnych jak najbardziej mozna ustawic. Jedno może przychodzić jak sms, drugie moze być tylko mryganiem czerwonej lampki. A jeśli chcesz rozdzielić przestrzen prywatna od sluzbowej w BlackBerry - to również jest taka możliwość :). Nie wiem co chcesz personalizac, jeśli styl czcionki, to fakt nie da sie. Mi, jedyne czego brakuje w Z10 to licznik pobranych danych. Ale w 10.3 ma juz być ta opcja

Odpowiedz

41. ~Jacek
0

2014-08-26 11:20:01

Tu macie filmik i wstepna recenzje BB Passporta.Jak ktos zna czeski to niech przetlumaczy

Odpowiedz

40. vonski
0

2014-08-26 10:47:47

@39: a ile Twoim zdaniem ma trwać ten "wiek dziecięcy"? BBOS10 jest na rynku 1,5 roku, to chyba dość długo, żeby wyeliminować wady?Badano mi głowę kilka razy i dalej uważam, że HUB nie jest dla wszystkich. Nie używam Twittera, sporadycznie korzystam z FB, lubię mieć osobne powiadomienia o mailach służbowych, prywatnych, smsach. Nie podoba mi się wrzucanie wszystkiego do jednego wora.Podoba mi się Z10 i Z30 (klawiaturowców nie używam), podoba mi się stabilność BB OS i wiele jego rozwiązań. Nie podobają mi się za to nikłe możliwości personalizacji i ustawień. Używam smartfonów prawie 10 lat i niektórych nawyków nie chcę zmieniać, bo się po prostu do nich przyzwyczaiłem.Nie ma czegoś takiego jak "najlepszy OS na rynku", podobnie jak nie ma najlepszego samochodu, telewizora czy aparatu. Klienci mają różne potrzeby i wymagania, a każdemu nie da się dogodzić.

Odpowiedz

39. Invi.
1

2014-08-26 09:47:03

Na co dzień mam do czynienia z różnymi systemami - praca w b2b jednego z operatorów.Codziennie słucham narzekań/pochwał klientów dotyczących sprzętu. W większości są to poważni ludzie, potrzebujący telefonu, nie zabawki. Zauważyłem taką fajną tendencję. Jeśli właściciel firmy/osoba decyzyjna ma do 25 lat, to kupuje androidy. Starsi ios, często dla pracowników "niższego szczebla" wp. BB nie idzie ze wzg. na nasze ceny sporo wyższe niż na wolnym rynku.Spora część klientów po prostu pyta mnie o bb, kiedy wyciągam z10 z kieszeni. Ta marka ma opinię telefonu do pracy, kojarzy się z niezawodnością, świetną jakością rozmów.A modę mamy taką, jaką mamy. *** chodzą z androidami, żeby zainstalować na nim jakieś durne gry. Jeśli chcesz się polansować i masz trochę kasy - ajfon, nic innego. Zresztą ile razy na forum ktoś doradzacie kupno bb?WP czy BB to świadomy wybór, niepodyktowany zewnętrznymi czynnikami;)Oczywiście, że BB OS ma jakieś swoje wady, brakuje mi jakiś nielicznych funkcji które miałem w androidzie. Nie zapominajmy jednak, że to praktycznie system w wieku dziecięcym, a już zbiera mega dobre opinie.BB łączy ze sobą zalety wszystkich systemów. Jest snap do portowania aplikacji z androida - ale praktycznie wszystkie, które naprawdę są przydatne macie w bb world. Działa bardzo płynnie, kontakty nie otwierają się kilka sekund jak w andr - u mnie cos ok. 200 kontaktów z e-mailami itd. Meeeega dobra jakość rozmów - z 2 stron z10, ~100km a kobietę słyszę jakby była obok, całkowicie zlikwidowane dzwięki otoczenia. No i największa zaleta - HUB - jeśli ktoś uważa, że jest niepotrzebny/niedopracowany to powinien zbadać sobie głowę.Tak oto ująłem w dwóch zdaniach moje stanowisko wobec bb. Androida już nie chcę

Odpowiedz

38. ~kkk
0

2014-08-26 09:28:09

szkoda ze BB się kończy, niezależnie od tego czy ktoś je lubi czy nie konkurencja jest niezbędna... nie chciałbym się obudzić któregoś poranka i dowiedzieć się że do otwarcia lodówki, czy uruchomienia samochodu potrzebuję tabletu samsunga z dostępem do sieci ;(

Odpowiedz

37. ~Misiek
0

2014-08-26 08:33:30

Odkąd odstawili zgodność ze starym BESem i kazali sobie płacić kupę kasy za upgrade, "moja" firma pokazała BlackBerry środkowy palec. Kiedyś większość ludzi u nas miała BB, dziś nie ma ani jednego. Nic dziwnego, że nawet operatorzy wycofują się z roaming packa dla BB. Szkoda, bo to była jedyna sensowna platforma do maili. Włącznie z programowym klientem na Nokiach z Symbianem - to była świetna kombinacja.

Odpowiedz

36. ~
0

2014-08-26 07:55:37

Bb jest w kiepskiej formie, nie dadzą rady mając tak mało klientów. Nie mają żadnych innych działów, które mogą ich wspierać w sytuacji kiepskiej sytuacji finansowej.

Odpowiedz

35. ~
0

2014-08-26 07:30:05

Mało sprzętu z tym systemem. Jak komuś zależy na posiadaniu dobrego aparatu przy sobie to ma brać BB czy L1020/L925 ? 3/4 z was na laptopie ma system MS i co najlepiej się z nim integruje? WP. Bo jak zaraz pewnie powiecie, ze po Win7 przechodzicie na Ubuntu to tylko wyprodukujecie uciech na buźkach wszystkich :)

Odpowiedz

2014-08-26 06:30:58

Zapewne jest wygodny i funkcjonalny ale... mało popularny w Europie

Odpowiedz

33. ~a_lex
1

2014-08-25 22:35:33

Miałem BB Z30 do testów w "Testuj z Orange" - rzeczywiście jest świetny, lepszy od WP i Androida. Co do iOS to nigdy nie używałem.

Odpowiedz

32. ~Calm7
0

2014-08-25 22:03:12

27). Maniuś, bo ja przeważnie mam rację :-> Głowa do góry :-)

Odpowiedz