DAJ CYNK

BlackBerry i Facebook - wojna na pozwy

05.09.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2117

Ważne 3

0

W marcu BlackBerry pozwał Facebooka. Kanadyjczycy zarzucili firmie z USA, że rozwiązania stosowane w aplikacjach WhatsApp, Facebook oraz Instagram łamią ich patenty. Facebook postanowił przejść do kontrataku.W marcu BlackBerry pozwał Facebooka. Kanadyjczycy zarzucili firmie z USA, że rozwiązania stosowane w aplikacjach WhatsApp, Facebook oraz Instagram łamią ich patenty. Facebook postanowił przejść do kontrataku.

Przy okazji pierwszego pozwu doszło do absurdalnej sytuacji, kiedy to Facebook nie zaprzeczył temu, że faktycznie naruszył patenty BlackBerry, bronił się jednak tym, że... jest innowacyjny i w ten sposób przedsiębiorstwo z Kanady chce walczyć z innowacjami. Koncern Marka Zuckerberga proponował BlackBerry ugodę, jednak firma z prowincji Ontario się nie zgodziła.

Facebook postanowił więc sam pozwać BlackBerry. Przedmiotem sporu są rozmowy głosowe oraz szata graficzna. Analitycy są zgodni, że ma to być kolejny argument, który przekona BlackBerry do ugody w poprzednim pozwie. Wtedy też Facebook ma wycofać swój.

Zobacz: BlackBerry pozywa Facebooka

Źródło tekstu: Bloomberg, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu