DAJ CYNK

Bjorgolfsson: nie zamierzam sprzedawać udziałów w P4

22.11.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6509

Ważne 11

8

Nie zamierzam sprzedawać udziałów w P4. Wiem, że w 2009 roku mówiłem, że zrobię to 2012 roku, ale zmieniłem zdanie i zostaję - powiedział serwisowi rpkom.pl Thor Bjorgolfsson, islandzki miliarder, który posiada 49,7% udziałów w telekomie.

Nie zamierzam sprzedawać udziałów w P4. Wiem, że w 2009 roku mówiłem, że zrobię to 2012 roku, ale zmieniłem zdanie i zostaję - powiedział serwisowi rpkom.pl Thor Bjorgolfsson, islandzki miliarder, który posiada 49,7% udziałów w telekomie.

Przekonuje mnie dzisiejsza sytuacja P4 jeśli chodzi o sieć 4G i siłę marki. Zdecydowanie uważam, że ta spółka może jeszcze rosnąć - powiedział biznesmen.

Jak dodał, wejście P4 na giełdę to ciągle jedna z opcji, ale jego zdaniem nie w najbliższym roku, podczas którego powinna wyjaśnić się sprawa z funduszami emerytalnymi. Zapewnił, że dziś telekom nie potrzebuje już zastrzyku gotówki udziałowców.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
62. ~
0

2013-11-23 02:50:38

Takie qypowiedzi tylko potwierdzają, że P4 potrzebuje wsparcia finansowego a to co mówie udział?owiec należy rozumieć dokładnie odwrotnie. Tusk też cały czas zaprzeczał, że Rostowski zostanie zastąpiony a jak się skończył?o wszyscy wiemy

Odpowiedz

61. ~amigo
1

2013-11-22 19:01:33

Nikt z obecnych ich nie przejmie bo to zaburzy rynek, a wszyscy szczekacze na Plaja niech popatrzą na NC+ tam tylu samo szczekaczy było na N myśleli, że im góry złota cyfra nasypie, a dostali kopa w dupę i tyle. To samo stało by się z przejęciem czy bankructwem Play.

Odpowiedz

60. ~
1

2013-11-22 18:50:03

Pisze taki wlo i czepia się innych, a sam wymachuje taryfką biz np w poście @31. Nie zajmuj się innymi wlo. My potrafimy sobie dobrać taryfki w prepaid czy indywidualne. Zajmujemy się sobą wlo, a ty po raz kolejny próbujesz porównać coś co jest tak naprawdę nieporównywalne. Taryfki biz nie są dla każdego. Na szczęście teraz już nie są żadnym rarytasem i jakoś dziwnie się złożyło, że Play wprowadził te zmiany z których my bidoki :) możemy korzystać. Ważne, że jest wybór.

Odpowiedz

1

2013-11-22 17:49:34

@52 wlo. A gdzie ja niby nie daję ludziom wyboru? Napisałem tylko, że taki roamingowy model widocznie się sprawdza, skoro klientów przybywa, a nie ubywa. Odnośnie masochistów cenowych, to się nie zgadzam. Każdy będzie miał tanio tam, gdzie najwięcej dzwoni. Kwestia taniości jest bardzo indywidualna. Jeden będzie polował na tanie telefony w abonamencie, drugi na tanie minuty w sieci, a trzeci na tanie sms-y do wszystkich. Kolejny będzie chciał tani internet z szybkim lejkiem. I każdy będzie mówił, że ma najtaniej. :-)

Odpowiedz

58. ~pabloki
-1

2013-11-22 16:30:36

mi siew ydaje że play go poprosiło o wypowiedz dla ratowania wizerunku na rynku telko. być może próbuje sie naprawde pozbyć play i szuka inwestora ale nikt nie chce. widać brak wsparcia przez inwestorów , widać brak dochodów z MTR. to sie może skończyć w ciągu 12 m-cy.

Odpowiedz

57. goral2099
0

2013-11-22 16:14:50

No to jest inna para kaloszy - te gadżety za złotówkę. Kwestia wyboru. A zajmował się będę tym, na co akurat będę miał ochotę - dziękuję za radę. ;)

Odpowiedz

56. wlo
1

2013-11-22 16:00:48

goral2099 - może Twoja rodzina korzysta z "kart"... Większość rodzinek w tym karju musi z czegoś dzwonić, a najlepiej z gadżetu za złotówkę. A to już tak prosto nie jest - wyrzucić kartę ;-) Tak więc nie przejmuj się innymi - zajmij się, co innym też radzę, sobą.

Odpowiedz

55. goral2099
1

2013-11-22 15:56:22

52: :) 53: A co za problem hurtem kilka kart przenieść? Gdybym ja nie mógł się dodzwonić, czy by przerywało rozmowy itp. to karta w mgnieniu oka by do kosza pofrunęła albo bym się przeniósł do innej sieci, razem z całą rodzinką, bo co z tego, że jest taniej/więcej, jak nie można z usług korzystać. Także ludzie którzy podejmują decyzje tylko na podstawie reklam, samodzielnie nie sprawdzając jaki jest stan rzeczywisty w ich rejonie, są... nierozważni. :)

Odpowiedz

54. wlo
0

2013-11-22 15:48:21

znaczy Ciebie noże nie, ale większość tu piszących jest zainteresoana bardzo portfelem innych ;-)

Odpowiedz

53. ~
-2

2013-11-22 15:48:08

@51 - czasami w danej sieci nie trzyma cię tylko twój telefon... Jak ktoś np. zbudował rodzinną w oparciu o Play, to ciężko mu się wyłamać, mimo, że w roamingu może mieć problemy (co jest częste).

Odpowiedz

52. wlo
1

2013-11-22 15:47:27

słoneczny - nie ma? na pewno? zauważ, ze w innych sieciach siedzi po 13-14 milionów masochistów... cenowych ;-) Polak potrafi. Więc i może nie ma sieci a Polak lubi nie mieć sieci i płaci? ;-) Daj ludziom wybierać! Co Cię inni obchodzą? Mnie nie, więc czemu ja obchodzę innych? Płacą za mnie czy co? Ja lubie przepłacać i nikomu nic do tego - nie uważasz?

Odpowiedz

51. ~Namakon
3

2013-11-22 15:40:46

Zastanawia mnie jedno - starteyr każdej sieci kosztują po 5zł, więc nawet niepełnospytny może kupić takie coś by przetestować "jak mi sieć będzie działała w moim mieście/wiosce"... działa - MNP, nie działa - testujesz inną sieć... a tu kiszka, ludzie siedzą u jakiegoś op i narzekają na zasięg, marną jakość itp zamiast chwilę przed przeniesieniem pomyśleć, dramat z tym narodem, dramat :)

Odpowiedz

1

2013-11-22 14:08:38

No chyba tak źle nie jest. Nie uważam żeby 10 mln ludzi było masochistami i płaciło za coś czego nie ma. Roaming, ma swoje plusy i minusy, ale da się z tego spokojnie korzystać. Gdyby nie było Play, byłby zapewne jakiś inny op, może wtedy ostałby się Mobilking i Gadu air. Na pewno byłby jakiś wirtualny lub półwirtualny, bo nie sądzę, żeby ktoś wybudował obecnie 100% własnej sieci. Nawet duzi ściskają poślady żeby budować wspólnie.

Odpowiedz

49. kwistas
1

2013-11-22 13:59:32

Niektórzy mają gigantyczne problemy z zasięgiem i jakością Play, owszem problemy są, ale nie aż takie jak tu niektórzy opisują, proponuje zmianę operatora, niektórzy się męczą jakby za karę. Ja też główny niby zabieram z Play do Plusa, ale że Play daje sporo bonusów to się nie wybieram, aż te problemy tak nie przeszkadzają żeby płacić drożej.

Odpowiedz

48. ~Adam
0

2013-11-22 13:37:11

Od 2008 roku w Play. I napradwdę zero problemów. Najpierw sam z rodziny przeszedłem z dziwnej Ery a potem po kolei wszyscyu członkowie najbliższej i dalszej rodziny. I o dziwo nikt nie narzeka na zasięg, jaklość. Internet mam tez w Play i jest super. Złego słowa nie powiem. Na pewno nie wrócę do do dawnej Ery, czy dawnej Idei która jesty pod inną marką.

Odpowiedz