DAJ CYNK

Bezpłatne hotspoty w Warszawie

12.10.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 946

Ważne 0

0

Od połowy października w kilku warszawskich instytucjach kulturalnych można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego Internetu.

Od połowy października w kilku warszawskich instytucjach kulturalnych można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego Internetu.

Uwolnijmy się od dyktatu kabli - tymi słowami rozpoczęła się 11. października konferencja poświęcona akcji bezpłatnego dostępu do Internetu w miejscach publicznych.

Kulturalnie bez kabli to wspólny pomysł firmy D-Link oraz warszawskich galerii i klubów realizowany w ramach społecznej akcji. Wkrótce projekt obejmie też inne miasta Polski i Europy.

Z sieci Kulturalnie bez kabli możn już korzystać w warszawskich klubach, galeriach i bibliotekach. Wśród nich są: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, Cafe Kulturalna przy Teatrze Dramatycznym - tu sieci właśnie uruchomiono oraz Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW), w której z bezpłatnego Internetu bez kabli warszawscy studenci korzystają już od dwóch lat w ramach pilotażowej akcji D-Linka.

Twórcą akcji Kulturalnie bez kabli jest Mariusz Piaseczny, związany z D-Linkiem od ponad dwóch lat.

Źródło tekstu: Media Run

Komentarze
Zaloguj się
3. ~pedros77
0

2005-10-13 08:49:32

*prezes: z tego co pamiętam to nie tylko w Wawie. W Sopocie bodajże też tak jest, że idziesz sobie na plażę z laptopem a wracasz z guzem...

Odpowiedz

2. prezes
0

2005-10-12 14:05:30

beda wzmozone kradzieze notebookow podczas surfowania w internecie:) hehehehe dobre, ale dlaczego tylko w wawie :(

Odpowiedz

1. ~pedros77
0

2005-10-12 11:32:35

I co teraz? Do galerii lub "Caffe" przy teatrze z laptopem?

Odpowiedz