DAJ CYNK

BETA TELEPOLIS.PL - pomóżcie nam być lepszymi!

20.01.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 52

Ważne 35

5

Ruszyło nowe TELEPOLIS.PL. Niestety, nie obyło się bez problemów i błędów, które w dużej części zostały już poprawione. Serwisowi przybiliśmy pieczątkę BETA i rozpoczynamy z Wami dyskusję na temat potrzebnych zmian.

Ruszyło nowe TELEPOLIS.PL. Niestety, nie obyło się bez problemów i błędów, które w dużej części zostały już poprawione. Serwisowi przybiliśmy pieczątkę BETA i rozpoczynamy z Wami dyskusję na temat potrzebnych zmian.

To, co zostanie zmienione, to na pewno kafelki, które zostaną pomniejszone. Prosimy jednak, żebyście nie krytykowali ich w ciemno, bo one mają potencjał. Zastępują one Newsy Dnia, bo nie będzie już wiadomości na stałe przypiętych do góry ciągu wiadomości. Potrzeba nam była większa niż dwie liczba promowanych wiadomości, bo nierzadko zdarzało się, że musieliśmy czekać z publikacją testów, bo po prostu nie było miejsca. Teraz będziemy mogli robić to bardziej na bieżąco.

Do zmiany idzie też czcionka. Postaramy się ją zwiększyć, a także zamiast szarej dać czarną. Powinno poprawić to czytelność. Popracujemy też nad szerokością kolumny z treścią wiadomości czy artykułu, bo zgadzamy się z postulatami, że jest ona za szeroka. Cały przyszły tydzień będziemy z grafikiem testować na makiecie różne rozwiązania.

Wszyscy, którzy mówią, że na stronie jest chaos pragniemy zwrócić uwagę, że układ treści i boksów tylko w niewielkim stopniu zmienił się w porównaniu ze starym serwisem. Strona główna zawsze musi prezentować jak najwięcej rodzajów treści dostępnych w serwisie. Jeżeli ktoś przychodzi do nas tylko dla newsów, to proponujemy mu wchodzenie od razu w zakładkę WIADOMOŚCI, gdzie można sobie wybrać dwa rodzaje sortowania informacji.

Na pewno popracujemy nad modułem komentarzy. Chcielibyśmy wprowadzić możliwość formatowania poprzez łamanie linii, kotwicę odpowiednie linki do ładowania wszystkich komentarzy na górze i na dole.

Przez ponad 8 lat nie zmieniliśmy praktycznie nic w układzie strony. Każda, nawet najdrobniejsza zmiana wydaje się w takim momencie rewolucją. Stary wygląd nie może, niestety, powrócić, bo nie tylko on się zmienił, ale także dużo "pod maską". Niedługo ruszy strona mobilna i nowe forum, więc na razie rozmawiajmy tylko o "dużym" serwisie, a te dwa tematy zostawmy na boku.

Prosimy, aby dyskusja pod tą wiadomością odbyła z szacunkiem i wzajemnym poszanowaniem. Prosimy o merytoryczne uwagi typu: to trzeba przesunąć tu, a to tam; to powiększyć, to zmniejszyć, to wyróżnić, a temu zmienić kolor, bo to, to i to. Ze względu na to, że bardzo poważnie traktujemy Wasze uwagi, komentarze w stylu coście zrobili, wszystko zepsuliście, wyrzucam was z ulubionych! będą kasowane, żeby nie zaciemniać dyskusji i nie spychać jej na boczne tory.

Czekamy na konstruktywne wnioski, najlepiej suche i pozbawione emocji. A przede wszystkim przemyślane. Prosimy także o plusowanie i minusowanie komentarzy - ale w tym wątku na zasadzie tego, czy dany postulat się popiera, czy nie. Pomoże nam to ocenić co jest dla Was naprawdę ważne.

Pomożecie? :-)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się