DAJ CYNK

Będzie prościej umieszczać anteny na budynkach

24.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5822

Ważne 0

0

Maszty i konstrukcje antenowe będzie można stawiać na budynkach bez pozwoleń budowlanych. Dla konstrukcji wyższych niż 3 metry będzie wymagane zgłoszenie. To przyspieszy inwestycje w telekomunikację - mówi Polskiej Agencji Prasowej wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

Maszty i konstrukcje antenowe będzie można stawiać na budynkach bez pozwoleń budowlanych. Dla konstrukcji wyższych niż 3 metry będzie wymagane zgłoszenie. To przyspieszy inwestycje w telekomunikację - mówi Polskiej Agencji Prasowej wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

Maszty i konstrukcje dla anten i urządzeń radiowych, nie zaliczane do kategorii wolnostojących, będą urządzeniami budowlanymi, a nie obiektami budowlanymi. W konsekwencji nie będzie wymagane uzyskiwanie pozwolenia na instalowane ich na budynkach.

Dziś minister infrastruktury podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakie powinny spełniać telekomunikacyjne obiekty budowlane.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
30. ~olaf
0

2012-01-07 19:41:34

Anteny na budynkach wam przeszkadzają a przy uchu przez cały dzięń nosicie 1.8 Ghz czyli komurki to dla tych co najwięcej krzyczą. ico więcej szkodzi antena na dachu czy komurka przy uchu

Odpowiedz

29. ~Marek
0

2010-06-26 11:32:35

Czy ktoś w ogóle przeczytał prawo budowlane zanim napisał te bzdury. Obecnie konstrukcje powyżej 3 m wymagają jedynie zgłoszenia więc co to za novum skoro od 1994 roku tak właśnie jest ? Tutaj chodzi o profesjonalne stacje nadawczo odbiorcze (nadajniki GSM etc.) a nie o pierdołowatą antenę siatkową do odbioru RM czy TV Trwam

Odpowiedz

28. piotrM
0

2010-06-25 16:23:02

#26: Nie! Najpierw projekt, potem zgłoszenie, czekasz i dopiero stawiasz

Odpowiedz

27. ~miki
0

2010-06-25 15:36:22

niewiele się nie zmieni. Do tej pory było tak że aby postawić na dachu antenę do odbioru np. telewizji potrzeba było zgody właściciela budynku i jeżeli antena miała maszt powyżej 3 m zgoda nadzoru budowlanego ( teraz będzie tylko zgłoszenie). W przypadku większych (cięższych) konstrukcji każdy zdrowo myślący administrator budynku poprosi o projekt zanim pozwoli coś postawić. Reasumując nadzór budowlany będzie miał mniej pracy a operator i tak będzie musiał się wkupić w łaski mieszkańców.

Odpowiedz

26. ~GOŚĆ
0

2010-06-25 14:55:25

Czyli przykładowo mieszkając w bloku( olsztyńskiego towarzystwa budownictwa społecznego) Wchodzę normalnie na dach i mogę postawić antenę jaką mi się podoba tak??

Odpowiedz

25. ~DNS 89''''
0

2010-06-25 14:43:22

Wreszcie ... to fakt taka opcja powinna być dostępna już od dawna ... Wreszcie można postawić nadajniki to przesyłu neta za free bez pozwolenia ... ruszyło się... dla mnie to bardzo ważne ... mnie zawsze odsyłąno do urzędów po pozwolenie na jeden nadajnik .. top była głupota ... teraz stawiam ten nadajnik i mam państwo w D U P I E ... !!!

Odpowiedz

24. ~GAAL
0

2010-06-25 12:10:35

Osoby co piszą, że powinni to powstrzymac i zablokować to was powinnni zablokować, to tak jak by zakazali sprzedarzy alkocholu osobom poniżej 24 roku życia, albo to samo by się dotyczyło prawa jazdy. POwyżej 45 roku powinni zabierać((wady wzroku, postępujące inne chorobvy). Jesteście ślepi i nie idziecie z rozwojem, a narzekać każdy by chciał, a bo internet tu nie sięga, telewizja ledwo leci albo radia żadnego tutaj nie ma. TO abonamentu płącić nie chcecie itd. Idź lepiej jeden z drugim przejsć się na pole tam jest spokuj i mniej fal to może wtedy zrozumiencie jak to jest bez komórki w dzisiejszych czasach.

Odpowiedz

23. ~
0

2010-06-25 11:06:50

Już od jakiegoś czasu łatwiej budować, a będzie jeszcze łatwiej. Teraz już wiecie dlaczego Play szybko sieć buduje? Ja nie mówię, że to źle, ale po prostu takie są fakty. Kiedyś nie byłoby to możliwe.

Odpowiedz

22. ~
0

2010-06-25 10:23:08

21: dlatego my rosniemy a japonczycy sie kurcza, fale elkto.. na nich tak dzialaja ;D

Odpowiedz

21. ~felix
1

2010-06-25 09:24:13

I dobrze, łatwiej będzie opom poprawiać zasięg. Tych , którzy się boją fal, zachęcam do lektury zestawienia norm ekspozycji - w Polsce 100 razy bardziej restrykcyjne niż w Japonii.. - http://polaelektromagnetyczne.pl/limity-na-ekspozycje-pem.html

Odpowiedz

18. ~
0

2010-06-25 08:57:17

OT: Tytuł jakiś taki dziwny. Może lepiej "Umieszczanie anten na budynkach będzie prostsze"?

Odpowiedz

16. ~uważny
-2

2010-06-25 08:23:51

też mam nadzieję, że to zablokują.

Odpowiedz