DAJ CYNK

Będzie odszkodowanie za opóźnienie przy przeniesieniu numeru

13.09.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5297

Ważne 0

0

Nowela Prawa telekomunikacyjnego przewiduje odszkodowania dla klientów za opóźnienia w procesie przenoszenia numeru. Nad zmianami obraduje teraz Komisja Infrastruktury, potem przegłosowywać je będzie parlament.

Nowela Prawa telekomunikacyjnego przewiduje odszkodowania dla klientów za opóźnienia w procesie przenoszenia numeru. Nad zmianami obraduje teraz Komisja Infrastruktury, potem przegłosowywać je będzie parlament.

Art. 71b pkt. 2 mówi, że w wypadku niedotrzymania terminu jednego dnia robocznego, abonentowi przysługuje od dotychczasowego dostawcy odszkodowanie za każdy dzień zwłoki w wysokości 1/4 sumy miesięcznych opłat liczonych według rachunków z ostatnich trzech miesięcy (abonament) lub 1/4 sumy wartości doładowań konta z ostatnich 3 miesięcy (prepaid).

Z kolei art. 72b pkt. 3 mówi, że jeżeli numer przeniesiono bez zgody abonenta, przysługuje mu odszkodowanie za każdy dzień zwłoki w wysokości 1/2 średnich, miesięcznych opłat liczonych według rachunków z ostatnich trzech miesięcy lub 1/2 wartości doładowań konta z ostatnich 3 miesięcy w przypadku użytkowników prepaid. Dni liczone są albo do momentu powrotu numeru do poprzedniego operatora, albo akceptacji abonenta dla przeniesienia numeru.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~
0

2012-09-15 16:45:22

Ta nowela prawa telekomunikacyjnego to bubel bo jak ktoś nie doładowywał to *** dostanie. Powinien być dopisek: ale kwotę nie mniejszą niż np. 10zl.

Odpowiedz

23. ~pavlo
0

2012-09-14 16:35:13

Nie zawsze jest źle. Jak przenosiłem do Heyah to zajęło to kilka godzin i na wejście dostałem 120 zł :)

Odpowiedz

22. ~depmode16
0

2012-09-14 13:19:31

do @21.''''europejczyk''''się odezwał.

Odpowiedz

21. ~Aaaaa
0

2012-09-14 13:00:56

@20: oooo...."polaczek" już myśli - gdybyś tyle energii w naukę włożył co w takie głupkowate myślenie to byś nie musiał tak myśleć bo pieniądze miałbyś z innych źródeł...

Odpowiedz

20. ~
0

2012-09-14 07:36:45

Czyli na 3 miesiące przed MNP warto zwiększyć abonament lub sumę doładowań ;)

Odpowiedz

19. ~elo_zielo
0

2012-09-13 22:05:28

@12 - wyobraźmy sobie taką sytuacje , nie znasz procedur i systemu na jakim oparte jest MNP (przenoszenie numerów), więc może lepiej sie dowiedzieć najpierw, a później komentowac

Odpowiedz

18. ~
0

2012-09-13 20:28:52

Wprowadziliby jeszcze karę 1/2 średnich miesięcznych wpłat za każdy spam esemesowy. T-Mobile z ichnimi mercedesami i milionami by zbankrutował.

Odpowiedz

17. ~Nikt
0

2012-09-13 18:47:44

No to Orange ma przeje*ane - z każdym numerem i na każdym etapie przenoszenia robili mi problemy! Szkoda, że nie działa to wstecz, ale kilku znajomych ma tam jeszcze numery więc nic straconego.

Odpowiedz

16. ~
0

2012-09-13 18:45:55

to by się ten cały śmieszny virgin mobile nie wypłacił :-)

Odpowiedz

15. ~abc
0

2012-09-13 18:45:22

przeniesienie do orange z play : 1 salon - my nie przenosimy - tylko firmowy. 2 salon - my przenosimy (niefirmowy) ale nie mamy kart ... ... ... .. ... .. 8 salon nie mamy kart. 9 salon ma karty przenosi. Problemy z kontem uzytkownika. Przeniesienie 2 tygodnie trwajace i nawet bez przeprosin. Numer rejestrowany lata temu. Porazka!!!!!

Odpowiedz

14. WitekT
0

2012-09-13 17:41:44

13: nie, nie pomyliliśmy się. Dokładnie przepisaliśmy z projektu.

Odpowiedz

13. ~cos wysokie te odszkodowania
0

2012-09-13 17:40:03

Nie pomyliliscie się? Doładowuje średnio 75 zl/msc. czyli Za każdy dzień zwłoki przysługuje mi ponad 50 zł na konto bankowe?

Odpowiedz

12. ~alfa
0

2012-09-13 15:48:49

super. wyobrazmy sobie taka sytuacje: w czasie przenoszenia numer "znika" i tak: dawca twierdzi ze zwolnil numer i przekazal go biorcy, a biorca twierdzi ze nie otrzymal numeru od dawcy. co wiecej w UKE twierdza to samo. i ktory ma placic?

Odpowiedz

11. ~;D
0

2012-09-13 15:15:58

Przenoszenie numerow stacjonarnych nie jest takie latwe jak komorkowe. Wszystko zalezy czy wywiad na lacze stacjonarne jest pozytywne bo czasem mozna zostac bez telefonu stacjonarnego.

Odpowiedz

10. thonka
0

2012-09-13 14:53:05

a jak z innymi poprawkami? gwarantowana jakoscia swiadczonych uslug, dlugoscia umow i ich przejrzystoscia?

Odpowiedz