DAJ CYNK

Bang-Jensen: w tym roku stawiamy na mobilny Internet

07.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4294

Ważne 0

0

P4 po I kwartale podtrzymuje swoją całoroczną prognozę - ponad 2 mld zł przychodów i pozytywny wynik EBIDTA. Inwestycje będą mniejsze niż w zeszłym roku i mają pójść głównie na szybszy, mobilny Internet - mówi w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Joergen Bang-Jensen, prezes telekomu.

P4 po I kwartale podtrzymuje swoją całoroczną prognozę - ponad 2 mld zł przychodów i pozytywny wynik EBIDTA. Inwestycje będą mniejsze niż w zeszłym roku i mają pójść głównie na szybszy, mobilny Internet - mówi w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Joergen Bang-Jensen, prezes telekomu.

Przy stabilnych stawkach MTR dla trzech największych operatorów, Bang-Jensen spodziewa się małego, jednocyfrowego wzrostu całego rynku mobilnego. Jego zdaniem ceny nie spadną w tym roku mocno, ludzie będą więcej rozmawiać dzięki m.in ofercie darmowych rozmów w Play. Będzie jednocześnie rósł segment mobilnego Internetu.

To właśnie mobilny internet będzie motorem wzrostu rynku. Prawdopodobnie wszyscy operatorzy będą w tym roku unowocześniali swoje sieci, aby umożliwić klientom większe prędkości poboru danych. My obiecaliśmy 1 Mb/s i jesteśmy najbliżej spełnienia obietnicy danej klientom. W drugiej połowie roku planujemy znacznie zwiększenie prędkości oferowanych w mobilnym Internecie - dodał prezes P4.

W 2009 roku, m.in z powodu spadku stawek MTR, łączne przychody czterech największych operatorów komórkowych spadły o około 4,2% do 24,8 mld zł.

Jestem zadowolony z I kwartału, jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych na ten rok celów zarówno, jeśli chodzi o wyniki finansowe, jak i liczbę klientów - powiedział Bang-Jensen, pytany o wyniki I kwartału.

W bazie nowych klientów P4 stawia na duży przyrost segmentu biznesowego, który na koniec 2009 roku liczył ponad 100 tys.

Klienci biznesowi są segmentem, w którym oczekujemy największego przyrostu procentowego. Spodziewamy, że liczba klientów biznesowych będzie ponad dwa razy większa niż na koniec 2009 roku. Uważamy, że Play jest naturalnym partnerem dla małych i średnich firm, bo dla nich obniżanie kosztów jest bardzo ważne - powiedział Bang-Jensen.

Prezes zapewnił, że P4 ma środki na tegoroczne inwestycje, choć firma nie podaje ich wartości. Mają pójść głównie na mobilny Internet i na poprawę jakości usług głosowych. Według wcześniejszych zapowiedzi inwestycje miały w tym roku sięgnąć 100 mln euro wobec 300 mln euro w 2009 roku.

Nasza sieć będzie dalej rosła, ale nie będą to setki stacji tygodniowo, a raczej dziesiątki. P4 jest bardzo blisko break even, więc długoterminowe finansowanie możemy zapewnić sobie sami. W tym roku potrzebujemy jeszcze środków na inwestycje, ale mamy zapewnione finansowanie - powiedział prezes.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
54. ~
0

2010-11-27 00:56:10

mam i plusa i strasznie wolno działa co mam zrobić

Odpowiedz

53. ~nick
0

2010-04-12 19:36:38

Panie gang-bang-dżensen, na cholere nam podnoszenie prędkości skoro to co jest teraz jest niestabilne, co jakiś czas się rozłacza, ponowne łączenie daje predkość 236,8 Kb/s a w rzeczywistości jest kilka Kb/s, zakłócenia na monitorze i w głosnikach. Czekam do 22 kwietnia i jak nie będzie stabilnie to do widzenia, kolejnego doładowania za 50zł nie będzie. Dla odmiany modem huawei 1550, lokalizacja centrum Katowic.

Odpowiedz

52. z@interesowany
0

2010-04-11 04:35:18

ee jest już lepiej, u mnie teraz jest na sztywno 1Mb/s modem Merlin Xu870 play online prepaid. Lokalizacja północ Katowic. Ping 200 ale jitter dochodził i do 40. Za to upload to jakaś paranoja max miałem 56kb/s.

Odpowiedz

0

2010-04-09 00:12:53

Nikt nie zauwazyl takiego rodzynka? "My obiecaliśmy 1 Mb/s i jesteśmy najbliżej spełnienia obietnicy danej klientom." Jak mozna cos obiecac, a potem przyznac sie publicznie, ze sie nie wywiazali? Ehhh....

Odpowiedz

50. ~Robek
0

2010-04-08 18:36:47

Dokładnie definicja jest bardzo dziwna. Przecież to prawie mobilny internet jest. Dużo mu brakuje do mobilności. Ale najgorsze jest to że czasem w dużych miastach w ich centrach brakuje zasięgu Play co za tym idzie trzeba bulić po 12gr/100kB nawet wtedy gdy chcemy sprawdzić rozkład jazdy. Bo ich pakiety na ten są ważne tylko przy ich zasięgu. A teraz jakaś moda na przestawianie na nadajniki Plusa :D jak dla mnie dziwna sieć.

Odpowiedz

49. ~Łukasz_
0

2010-04-08 16:00:52

@21, 22: Macie na myśli 300 kb a nie kB :-) To by było super, ośmiokrotnie więcej :-) @27: Co to za lokalizacja?

Odpowiedz

48. ~zaciekawiony
0

2010-04-08 15:40:08

"W drugiej połowie roku planujemy znacznie zwiększenie prędkości oferowanych w mobilnym Internecie - dodał prezes P4" A może zaczęlibyście od sprawienia że internet w Play ZACZNIE działać? Po co komu teoretyczna prędkość jak Play Online nie ma zasięgu i działa tylko na papierze???

Odpowiedz

47. ~GG
0

2010-04-08 13:58:50

U mnie prędkość zależy tylko od pogody (mieszkam 8km od nadajnika) ale tak to mam non stop 1Mb/s a jak coś ściągam z dobrego serwera to i wydusi 1,3Mb/s http://www.speedtest.net/result/775586730.png

Odpowiedz

46. issa
0

2010-04-08 12:46:30

Faktury jeszcze nie dostałem siłą rzeczy , ale nie powinno być niespodzianek. Trzeba pamiętać tylko , że jest opłata aktywacyjna 61zł.

Odpowiedz

45. TomekO
0

2010-04-08 12:42:48

@43 nie informują Was tam o ofertach ? Chyba chodzi o taką http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4295/4398662.pdf

Odpowiedz

44. TomekO
0

2010-04-08 12:35:53

http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=73,806,0 73 Play Online w telefonie (i8910). Cudów nie ma ale mnie wystarczy. 30 zł. za 2 GB w ofercie głosowej. Może kiedyś będzie z 10 GB :)

Odpowiedz

43. ~
0

2010-04-08 12:32:32

issa płacisz co miesiąc 29 zł? Tyle masz na fakturze?

Odpowiedz

42. ~issa
0

2010-04-08 12:08:59

http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=73,805,9 40 , w linku osiągi u mnie na Orange (iPhone).

Odpowiedz

41. ~d
0

2010-04-08 11:17:37

No to pisz odrazu że bez modemu brałeś i że masz ifona obsługującego te technologie. To wiele wyjaśnia.

Odpowiedz

40. issa
0

2010-04-08 10:56:51

d , przepraszam , ale wogole nie rozumiem o czym piszesz. Nabylem wczoraj aktywacje z prefiksem 797 w Orange Free , limit naleznosci 160zl , kara za zerwanie umowy (rownowartosc ulgi) 368,85zl , oferta bezterminalowa , obowiazujaca od 8 lutego 2010 do odwolania , Orange Free 39.5 z rabatem 25 procent , karta dziala w iPhonie z Ery. Wczesniej testowane na Orange Free na Karte , dziala fantastycznie , zyczylbym sobie by dzialalo tak nastepny rok umowy , nie wiem co wiecej moglbym dodac.

Odpowiedz