DAJ CYNK

Australijski nastolatek wykradł 90 GB tajnych danych Apple'a

17.08.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2626

Ważne 7

2

Czego trzeba by dostać się do strzeżonych plików olbrzymiej korporacji? Wystarczy australijski nastolatek.



Czego trzeba by dostać się do strzeżonych plików olbrzymiej korporacji? Wystarczy australijski nastolatek.

W ciągu ostatniego roku jeden z nich kilkukrotnie włamywał się na serwery Apple'a i pobierał pliki z wysoką klauzulą tajności. Co konkretnie? Chodzi o dokładne informacje o użytkownikach i klientach oraz o kody źródłowe. Nie pomogło nawet to, że by uzyskać do nich dostęp trzeba było mieć kody logowania.

Australijska policja znalazła na jego komputerze 90 GB plików. Wszystkie znalazły się w folderze o wdzięcznym tytule Hack, hack, hack. Obrona nastolatka twierdzi, że chłopak nie miał żadnych złych intencji, jest zafascynowany Apple'em i chciałby kiedyś dla niego pracować. Sam haker przyznał się do winy.

Zobacz: Apple ma kłopoty w swoim bastionie - Japonii
Zobacz: Samsung - patrz Apple! Zrobiliśmy Twoją ładowarkę

Źródło tekstu: TheAge, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~
0

2018-08-24 13:19:49

@18NIC

Odpowiedz

18. BO2095
0

2018-08-20 08:42:35

@17 RODO działa w Europie. I co to ma do rzeczy?

Odpowiedz

17. ~jerry
0

2018-08-20 08:35:44

Nie słyszał o RODO! Jakby słyszał bałby się dotknąć klawiatury!

Odpowiedz

16. ~Aple?
0

2018-08-20 05:17:21

To przereklamowany szajse szrot.

Odpowiedz

15. Nagrzana7
0

2018-08-19 12:52:51

To dowodzi że Apple jest gwarantem całkowitego bezpieczeństwa danych...

Odpowiedz

14. BO2095
0

2018-08-17 17:06:57

@13 ma rację. Dane z mBanku są regularnie wykradane, gdzie nie przyznają się do tego (wystosowałem pismo do nich jak jeszcze byłem ich klientem). A mBank to pierwszy przykład z brzegu, więc nieposiadanie produktów Apple nie daje niewrażliwości na ataki :V

Odpowiedz

1

2018-08-17 16:07:06

12). Przecież to nie ma znaczenia skąd wykradł dane. Inni mogą być jeszcze łatwiejsi do złamania od appla, więc nie możesz spać aż tak spokojnie.

Odpowiedz

12. ~fad
0

2018-08-17 16:02:05

Poniewaz nie mialem nie mam i nie zamierzam miec jablka wiec moje dane sa bezpieczne bo ich tam nie ma to pozdrawiam nastolatka z Australii zyczac dalszych sukcesow.

Odpowiedz

1

2018-08-17 15:55:55

7). Uczy się na błędach, a resztę go apple doszkoli (zdolny maniak fan apple)

Odpowiedz

10. BO2095
0

2018-08-17 15:41:27

@7 pewno kwestia czasu ;)

Odpowiedz

9. ~
1

2018-08-17 15:41:06

Amazing!

Odpowiedz

8. ~bobik
0

2018-08-17 13:58:17

A ochrona danych osobowych? Może moje dane również były wykradzione?

Odpowiedz

7. ~
2

2018-08-17 13:47:02

Wykraść wykradł, ale żeby zrobić to tak żeby go nie mogli powiązać z włamaniem to (jeszcze) nie umie. ;)

Odpowiedz

5. ~pabloki
4

2018-08-17 13:37:38

a my mamy też swojego apple fana. tylko on tak nie umie . udziałów w applu nie ma ale wyniki finansowe zna na pamięć.durny ten apfel . oskarżyli zamiast zatrudnić.

Odpowiedz

4. Morvius
0

2018-08-17 13:31:57

Szanuję za umiejętności. :)

Odpowiedz