DAJ CYNK

Aura: jedna nawigacja, wiele platform

08.03.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Firma Sygic udostępniła nawigację, która kompatybilna jest z najważniejszymi systemami operacyjnymi. Oprócz podstawowych funkcjonalności oferuje ona również kilka ciekawych opcji, niedostępnych w produktach konkurencji.

Firma Sygic udostępniła nawigację, która kompatybilna jest z najważniejszymi systemami operacyjnymi.Główny nacisk Aura kładzie na odwzorowanie terenu, w tym na jej prezentację w trzech wymiarach. Mapa zawiera ponad 4 tys. trójwymiarowych lokalizacji w Europie i Ameryce Północnej oraz ponad 900 na terenie Azji i Pacyfiku. Wszystkie dane map, przewodników itp. znajdują się w pamięci aplikacji, co pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów, np. w roamingu.

Aura oferuje nawigację samochodową, która oprócz wskazywania drogi krok po kroku zawiera również takie funkcje, jak asystent pasa ruchu, informacje dotyczące ograniczeń prędkości czy dane na temat fotoradarów. Istnieje również możliwość dostarczania wiadomości na temat aktualnej pogody oraz warunków drogowych.

W aplikacji znajdziemy również opcję wskazywania drogi krok po kroku dla turystyki pieszej. Ciekawą funkcją jest możliwość współdzielenia swojego położenia ze znajomymi, co umożliwia odnalezienie się nawet w obcym terenie. Wersja dla iPhone’a umożliwia również kontakt (tekstowy lub telefoniczny) bez konieczności opuszczania aplikacji.

Aura dostępna jest na najważniejsze mobilne systemy operacyjne, a więc iPhone OS, Android, Windows Mobile, Windows Phone 7, Symbian oraz Linux. Wśród nich zabrakło jedynie systemu WebOS. Aplikacja już wkrótce ma być dostępna w sklepach mobilnych każdego z obsługiwanych systemów.Źródło tekstu: sygic, wł

Komentarze
Zaloguj się