DAJ CYNK

Asus zainteresowany smartfonami z Windows Phone

17.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2133

Ważne 1

1

Asus planuje portfolio smartfonów z systemem Windows Phone 8. Być możne powstanie nawet smartfon połączony z tabletem na kształt androidowej serii Asus Padfone.

Asus planuje portfolio smartfonów z systemem Windows Phone 8. Być możne powstanie nawet smartfon połączony z tabletem na kształt androidowej serii Asus Padfone.

Benson Lin, wiceszef Asusa, powiedział w wywiadzie dla Wall Street Journal, że koncepcja Padfone'a ma sens również w przypadku Windows 8. Biorąc jednak pod uwagę, że w Padfone'ach cała moc obliczeniowa, jak i sam system zainstalowane są w telefonie, wizja Asusa może być trudna do zrealizowania.

Wszystkie systemy Windows 8 - od tych komputerowych, przez Windows 8 RT po Windows Phone 8 bazują na tym samym jądrze, to jednak za mało by umożliwić prostą transformację smartfonu w tablet i tabletu w netbooka.

Są dwa wyjścia z sytuacji. Jednym z nich jest zainstalowanie Windows Phone 8 w telefonie i Windows 8 w tablecie, z olbrzymią dawką dodatków umożliwiających synchronizację systemów. Drugim, umieszczenie Windows 8 RT w smartfonie i dodanie do systemu aplikacji umożliwiających wykonywanie połączeń głosowych.

Być może pojawi się jeszcze bramka numer trzy, czyli chęć współpracy nad nowym produktem ze strony Microsoftu i przebudowa interfejsu na działający w dwóch trybach. W przypadku Androida ujednolicenie platformy nastąpiło wraz z premierą systemu w wersji 4.0, który instalować można zarówno na telefonach, jak i na tabletach.

W każdym razie, po zapowiedzi ze strony LG, będziemy mieli kolejnego dużego gracza ze smartfonami wyposażonymi w system Microsoftu. Smartfony z Windows Phone 8 oferują obecnie Nokia, HTC czy Samsung.

Źródło tekstu: WSJ, wł

Tagi: Asus
Komentarze
Zaloguj się
2. ~a_lex
0

2013-01-17 23:21:15

Wiadomość o WP8 więc chyba można dodać, że na tym systemie nowe Telepolis źle się renderuje. Po stuknięciu 2 razy w ekran kolumna tekstu nadal jest tak mała, że ledwo czytelna.

Odpowiedz

1. Marker5
0

2013-01-17 22:48:40

Fajnie...tylko szkoda że Padfone-a nadal nie jest dostępny w Polsce. A oni myślą już o portowaniu Windowsa...

Odpowiedz