DAJ CYNK

Asus Transformer Book TX300, czyli rozczepiany notebook

24.10.2012

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6489

Ważne 0

0

Asus zaprezentował notebooka Transformer Book TX300, którego ekran można odczepić i używać jako tablet.

Asus zaprezentował notebooka Transformer Book TX300, którego ekran można odczepić i używać jako tablet.

TX300 ma 13,3-calowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości Full HD i jasności 350 nitów oraz aparat cyfrowy 5Mpix z możliwością nagrywania w standardzie HD. Sercem urządzenia jest najnowszy procesor Intel Core i7-3517U współpracujący z 4GB pamięci RAM. Jako pamięć masową użytkownik otrzymuje dysk SSD o pojemności 128GB, który jest umieszczony w tablecie, a dodatkowy dysk 500GB umieszczony jest w stacji dokującej z klawiaturą. Całość działa pod kontrolą systemu Windows 8.



Łączność bezprzewodową zapewni moduł WLAN 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0, natomiast o zasilanie zadbają dwa akumulatory, jeden umieszczony w tablecie o pojemności 38Wh oraz drugi umieszczony w stacji dokującej o pojemności 23Wh.

Ponieważ notebook składa się z dwóch części złącza trzeba było odpowiednio rozplanować. I tak w tablecie umieszczono złącze audio jack, micro HDMI, czytnik kart pamięci microSD, a także dwa wewnętrzne mikrofony. Natomiast w stacji dokującej znalazły się czytnik kart pamięci SD , dwa złącza USB 3.0, złącze gigabitowej karty sieciowej oraz port Mini-Display. Na obu częściach znalazły się także magnetyczny port zasilania.



Źródło tekstu: Asus, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~ryzyk fizyk
0

2012-10-27 00:47:23

Dłuuugo już czekam na takie urządzenie. Oby tylko wersja 14 calowa (~A4) miała porządnie zrobiony inking, na techu wacoma... i wszystkie papierki pójdą bye bye. Paperless life, I''m comming!

Odpowiedz

13. ~galtom
0

2012-10-25 13:16:30

@Laik: osoboiscie wole trio porzadny desktop + hybryda ok. 11" (z gruboscia ultrabooka - Asus 810, Samsung Smart PC, HP Envy) + telefon (ale chyba kupie teraz SGS3 bo mocno stanial)

Odpowiedz

12. ~Laik
0

2012-10-25 12:52:18

@Galtom: Obejrzałem kilka filmików z Surfacem i faktycznie fajna zabawka, ale ja jestem raczej tradycjonalistą i ważna jest dla mnie stabilna konstrukcja - ta podpórka z tyłu mnie nie przekonuje za bardzo, no i praca w formie laptopa na kolanach raczej wykluczona. Transformer pod tym względem jest idealny, plus ekran 13 cali - też ogromny plus. Lenovo Yoga też ciekawie się prezentuje. Generalnie liczę na wysyp fajnego sprzętu na windowsie teraz, kiedy już się ukazał. I zgadzam się trio tablet, ultrabook i telefon z 8mką to wymarzony układ:)

Odpowiedz

11. ~galtom
0

2012-10-25 11:30:31

@Laik: prosze bardzo. Sugerowalbym tylko sprawdzenie ceny Office dla systemu RT. Z tabletem dostaniesz tzw. Preview. Zapewne w pelni funkcjonalny prZez 90 dni. Potem bedizesz miec wybor: - zakup pelnego pakiety - za ile? Czy tyle samo co dla W8 PRO - czy bedzie mozliwosc zkupu pojedynczych programow pakietu (moze Excel lub OneNote nie sa Ci potrzebne?) - czy Office 365 jako alternatywa bedzie na RT dzialal Pamietaj takze, ze w obu systemach mozesz skorzystac z Google Docs a w 8Pro dodatkowo z programow typu Open Office (Na RT pewnie sie kiedys powjawi ale kiedy, czy MS wpusci konkurencje do swojego sklepu... trudno powiedziec). Dyzum plusem posiadania Offece 2013 i Win 8 np. na desktopie, tablecie i telefonie jest to, ze caliek swobodnie ebdziesz sie przemieszczac ze swoim dokumentem i praca miedzy urzadzeniami. Nie trzeba o tym myslec. Majac Live ID system bedzie sie synchronizowal pomiedzy urzadzeniami. I jesli RT i ARM Ci pasuje to dosc ciekawym urzadzeniem jest MS Surface RT (wersja pro tez bedzie ale pozniej). Moze warto to sciuagnac z Niemiec czy UK?

Odpowiedz

10. ~Laik
0

2012-10-25 11:15:51

@Galtom: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!Ja taki sprzęt traktuję jako maszynę do pisania z opcją przeglądania internetu i słuchania muzyki, więc skoro na każdej 8mce będzie można tworzyć pliki Wordowskie i odtwarzać je później na "normalnych" komputerach to super, nawet RT mi wystarczy w takim układzie. Jeszcze raz dzięki za uświadomienie. Pozdrawiam!

Odpowiedz

9. ~Gaweł
0

2012-10-25 10:36:36

Linux to się nadaje do kasowników Komunikacji Miejskiej

Odpowiedz

8. ~galtom
0

2012-10-25 10:31:33

@ Laik: wersja Windows 8 RT bedzie sprzedawana z MS Office 2013. To beda jedyne aplikacje dizlajace na tym systemie w trybie "desktop". Wszelkie inne programy, podobnie jak w przypadku iOS, Androida czy Windows Phone (czyli wlasniwie tego czyjm Win RT jest) bedzie sie instalowac ze sklepu MS. Wind RT = architektura ARM. Wszystkie tablety/hybrydy pracujace z procesorami Intela Atom lub iCore beda mialy zainstalowanego Win 8 Pro (x86/x64) czyli calkiem normalnego Windowsa z dodatkami. A tymi dodatkami bedzie (miedzy innymi) lepsza osbluga dotyku, srodowisko Modern UI (czyli takze mozliwosc kupowania aplikacji w sklpeie MS), pelna kompatybilnosc wstecz - czyli moze instalowac tak jak na W7 i to co na W7. Sprzet z ARM i WinRT bedzie tanszy i prawdopodobnie bedzie dluzej pracowac na baterii ale to bedzie taki Windowsowy ''iPad" troche lepsze, troche wiecej mogace ale nie wiele. Sprzet x86/x64 bedzie drozszy, bedzie pewnie troche krocej pracowac na bateriach (ale wieksza moc obliczeniowa wyumaga wiecej pradu) a w przypadku najmocniejszych konfiguracji i7 bedzie takze wymagac aktywanego chlodzenia. W przypadku Transformer Booka, jest to calkiem normalny, tradycyjny PC. Jesli UEFI, ktore zastpilo BIOSA bedzie sie dalo zlamac to i Windowsa 95 na tym postawisz (o ile znajdziesz sterowniki do urzadzeń).

Odpowiedz

6. ~Laik
0

2012-10-25 09:27:56

Witam, bardzo mi się podobają te miksy tabletu i ultrabooka na Windowsie 8, mam jednak pytanie dla osób zorientowanych w temacie (moja znajomość technologii jest mizerna) - czy da się na to zainstalować pakiet MS Office? Wiem też, że są 2 wersje Ósemki - pełna i RT, czy Office''a można instalować na obydwu, czy tylko na pełnym i jaka wersja jest na tym sprzęcie od Asusa? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odpowiedz

5. ~figaro
-1

2012-10-25 08:56:54

Fajny, tylko cena jeszcze nieznana a zapewne nie będzie niska. Stawiam na ok 4-5k jak nie więcej na początku. Za 3,5 to biorę od ręki:)

Odpowiedz

4. ~dav
0

2012-10-25 08:49:36

raczej nic sie na tym nie da zainstalowac bo ma zablokowany secure boot w Uefi...

Odpowiedz

3. ~
0

2012-10-25 07:22:32

Najpierw wejdz w bios i uruchom rozruch z cd :)

Odpowiedz

2. ~123
-1

2012-10-25 00:37:42

Da się zainstalować na to win 7?

Odpowiedz