DAJ CYNK

Asus: sklep z aplikacjami na netbooki i własny tablet internetowy

31.05.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Asus idąc w ślady Apple'a uruchomił sklep z aplikacjami na urządzenia mobilne i zaprezentował własne tablety internetowe.

Asus idąc w ślady Apple'a uruchomił sklep z aplikacjami na urządzenia mobilne i zaprezentował własne tablety internetowe.

Programy udostępnione w sklepie przygotowano z myślą o netbookach i tabletach, na liście wspieranych systemów znalazł się miedzy innymi MeeGo. Prezentacja Asus App Store towarzyszyła premierom nowych urządzeń Asusa, w tym konkurentów dla apple'owskiego iPada - serii tabletów Eee Pad.

Po 2 mln sztuk sprzedanych iPad-ów, ponad 200 tys. aplikacji w App Store i ponad 5 tysiącach programów dedykowanych na iPady, posunięcie Asusa nikogo nie dziwi.

Eee Pady dostępne będą w kilku konfiguracjach, z 10 lub 12-calowymi ekranami, procesorami Atom lub Core 2 Duo CULV i Windows 7 na pokładzie. Według obietnic producenta ceny urządzeń będą oscylować między 399 a 499 dolarów, za zastosowane baterie z powodzeniem przetrwają 10 godzin pracy.

Nowe Asusy zaoferują pojemnościowe ekrany dotykowe i wszystko to, czego zabrakło w iPadzie - czytnik katy pamięci, złącza USB, kamerę internetową czy pełną obsługę Adobe Flash i swobodną pracę wielozadaniową.

Źródło tekstu: Asus, wł

Komentarze
Zaloguj się