DAJ CYNK

Aster przejął Mediatel 4B

04.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1921

Ważne 0

0

Elterix, społka zależna Mediatela, sprzedała spółkę Mediatel 4B Asterowi. Wartość transakcji wyniosła 15 mln zł.

Elterix, społka zależna Mediatela, sprzedała spółkę Mediatel 4B Asterowi. Wartość transakcji wyniosła 15 mln zł.

Mediatel 4B oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla firm na terenie całego kraju, obejmujące usługi głosowe wraz z usługami dodanymi, transmisją danych oraz usługi internetowe.

Sprzedaż udziałów w spółce Mediatel 4B jest konsekwencją zmiany w obszarze działalności na rynku klientów biznesowych oraz modyfikacji strategii Grupy Kapitałowej Mediatel, w ramach której GK Mediatel skupiać będzie swoją działalność na rynku usług hurtowych ze szczególnym uwzględnieniem usług hurtowej terminacji połączeń międzynarodowych oraz na obsłudze technologicznej innych podmiotów telekomunikacyjnych w zakresie usług telekomunikacyjnych - podał Mediatel w komunikacie giełdowym.

Źródło tekstu: Mediatel

Komentarze
Zaloguj się
10. ~muu
0

2010-07-07 14:17:16

zeby sie tylko nie rozczarowali, poprostu nie widze sensu w pakowaniu pieniedzy w klientów, którzy działają na WLR i BSA. ni to aster z tym nic wspolnego nie ma, przychodów sobie znacznie nie zwiekszy a zanim sie dowie o co chodzi w tym biznesie to polowa klientow im ucieknie. z drugiej strony nastepne 15mln inwestuja w jakas umowe serwisowa na obsluge tych klientów i dowiedzenie sie o co biega w biznesie. lepiej inwestowac, jak sie ma za co w infrastrukture, na produktach regulowanych jeszcze nikt nie zarobil obslugujac klientow koncowych.

Odpowiedz

9. ~qwe
0

2010-07-06 12:35:33

@mmu: jak nie wiedza to sie dowiedza, gdyby firmy sie zajmowaly tylko tym co na dany moment ''wiedza'' to trudno byloby mowic o jakimkolwiek rozwoju i konkurencji. Apple nie zajmowal sie od ''zawsze'' produkcja smartphone''ow, nie? W poprzedniej mojej robocie byl net od astera przez swiatelko (nie modem), dziala 100 rozay lepiej niz tepsa za mniejsze pieniadze przy lepszym SLA.

Odpowiedz

8. ~muu
0

2010-07-06 09:38:40

swoja droga ciekawe po co asterowi taka baza klientow... co oni wiedza o takim biznesie?

Odpowiedz

7. ~qwe
0

2010-07-06 09:10:30

@Fuks: vectra wygrywa wylacznie jedna rzecza: oferta tv. ja akurat nie mam czasu na ogladanie telewizorni. internet w vectrze jest do bani, wolno i tna porty. tak samo w multimedia. w asterze mam do kompletu karte sim z ryczaltem na dane za sensowne pieniadze (akurat na wyjazd na dzialke, wakacje).

Odpowiedz

5. ~Fuks
0

2010-07-05 17:48:37

"qwe" jak zwykle od Astera. Wiedziałem, że napiszesz :) Zadłużenie Aster wynosi ok. 1,5 mld zł, a jeśli Vectra jest rzeczywiście zadłużona na 700 mln -jak twierdzisz- a ma więcej Klientów, to dowodzi jedynie tego, że potrafią za mniejsze pieniądze zdobyć większą ilość Klientów, a do tego zaoferować im tańsze usługi niż Twój Aster. Wynika to nawet z Twojego posta - wystarczy, że przeczytasz to co sam napisałeś.

Odpowiedz

4. ~qwe
0

2010-07-05 13:29:37

@Fuks: a kolega moze douczy sie z tego jak firmy pozyskuja kapital na dzialalnosc? moze siostra studioje finanse i opowie? pokaz mi firme ktora nie ma dlugu. wazne by byl na biezaco obslugiwany. dynamicznego rozwoju nie sfinansujesz z dochodow. Multimedia Polska wypuscila obligacje na grube miliony. Tez bedziesz pisal jak dlugo jeszcze? Vectra jest zadluzona na ~700mln a dochod na abonenta ma sporo mniejszy niz Aster (przy duzo wiekszej liczbie uzytkownikow).

Odpowiedz

3. ~Fuks
0

2010-07-04 21:26:22

zadłużony po uszy Aster kogoś kupił? Widzę, że Zarząd Astera bawi się na całego. Tylko jak długo jeszcze?

Odpowiedz